Основен ремонт на жилище- колко ще струва?

  • 68 810
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 187
И ние сме в играта. Разрушителите вече с упорство и инат ми трошат къщурката.  Wink
А тя никак не е малка и работа има много и за всички. На някой ако му се свалят тапети - да заповяда  Grinning Ще черпя със студена лимонада.
Хехехе.
Та майтапа на страна, но един основен ремонт струва много, много пари.  ooooh! Дори аз не знам колко  Mr. Green
Ние ще се пробваме да се преборим, обезобразим, а после и възстановим тристаен апартамент, с 10 врати, 7 прозореца, огромен коридор, хол, детска, спалня, голяма кухня, 2 тераси, баня, тоалетна, перално, килер... мале мале, край нямат тези стаи.
Много неща имат да се правят, много пари трябват, та се чудя коя ли банка да ограбя  newsm78

# 31
  • Мнения: 3 971

Много неща имат да се правят, много пари трябват, та се чудя коя ли банка да ограбя  newsm78

Като решиш кажи щи помогна  Joy Че парите заминават а къщата разбита  Crazy

# 32
  • Мнения: 254
Е,щом имате и чувство за хумор все още,сте добре.Аз май полудявам вече Crazy сънувах,че сме си поръчали врати,цвят орех,а са  ни монтирали череша  #Crazy.
ПОЛУДЯВАМ,а още не сме започнали   hahaha Mr. Green

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Деси, споко де. Ти ако сега полудяваш, какво ще стане когато всичко започне да се спича. Да не те отчайвам обаче, само за ремонта на кухнята сме дали близо 5000лв, вече им загубих сметката. Това включва, 2 нови прозореца, приобщаване на тераса, изолация от вън, гипскартон и вата вътре, шпакловка, смяна на ВиК, гранитогрес, паркет. Отделно вградени уреди, мебели....абе почне ли се, лудница е. Разправяй се с майстори, все някой не си бил свършил работата и следващия трябвало да оправя. И най-веселата част е че живеем в този апартамент меджувременно.

Така че, поеми дълбоко дъх и скачай, после ще ти е гот newsm10

# 34
  • Мнения: 4 300
Какъв е смисълът да напишете някаква сума и дотам? Само разликата в цените на паркета е от 25 до 225 лв за естествен ( а може и да има по скъп, знам ли), а ламиниран при добро желание може и за 12 лв да се намери. За апартамент от 90 кв.м. това прави между 1 000 и 20 000лв. Тъй че плашенето със суми не е особено логично.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Така е, права си rOksi Hug И аз си мислех че ще минем с по-малко пари и не сме се изхвърляли със скъпи материали, но...сумата набъбна много повече от колкото си мислехме че ще стигнат.

# 36
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Ние също приключваме вече и дотук сме дали около 35000лв. Това е за махане на 2 стени и приобщаване на част от коридора към кухнята, смяна на всички настилки / в хола дюшеме, в 2те стаи паркет, коридор и кухня - теракота/, шпакловка и т.н навсякъде, смяна на ел. инсталация частично, ВиК, банята и тоалетната изцяло, нова дограма, нова кухня /без уредите/, модули за хола, мека мебел и трапезарна маса. На балкона само подзидахме и сложихме теракота, но за нова дограма няма да останат пари и ще пусна тема, да кажете как да предадем малко по приличен вид на стария винкел, докато съберем за смяна... ами май е това. Но естествено е индивидуално, защото аз държа на едни неща, друг на други, зависи и какви са ти майсторите и до колко искаш да участваш в ремонта / има неща, за които ни искаха доста пари, а се оказа, че можем и сами да свършим, но нямаме много време/.. Желая успех!

# 37
  • Мнения: 576
Ами на нас ремонта до сега ни излезе около 28000 лв! Апартаментът е чисто нов 130 кв.. Имаше само ал.дограма. Тези пари включват: шпакловка на подове и стени + боядисване с латекс, теракота и фаянс (испански) за баня+тоалетна и още една тоалетна, мокро помещение, коридори и кухня + поставянето им, душ кабина с 6 мм стъкло, 6 врати, ламиниран паркет за хол, детска и спалня. Имаме окачени тавани навсякъде...... много дълго стана. По груби сметки
7000лв на майстори
4500 - теракота и фаянс, душ кабина, мивки, батерии...(взехме страхотни отстъпки от Стройкото от Санекс около 25%)
3500 - осветление
1800 - ламинат
2000 - врати(пак с 15% отстъпка)
8000 - кухня с уреди(керамичен плот, фурна, абсорбатор, мивка, батерия),2 маси - за трапезарията и хола, 6 стола+2 бар стола, холна секция, портманто за антрето, спалня с 2 скрина и трикрилен гардероб, бюро с два контейнера+офис секция , Излезе толкова евтино, защото взехме 20% отстъпка и платихме кеш още преди 2 месеца. Фирмата е от Плевен. Нямат сайт, но работят много хубаво.....  имат много клиенти..... чакаме до средата на юни да монтират всичко.
1000 лв климатик

Остава да си харесам ъгъл за холната част и хладилник - общо за около 5000лв...... пердета....щори..... но вече сме ПОЧТИ на финала.

# 38
  • Мнения: 794
Сега да разкажа и за нашия ремонт. Апартамента се състои от спалня, баня, кухня, дневна(хол) и тераса(остъклена).

Първоначално си мислехме да ремонтираме само кухнята, коридора и банята и бяхме планирали 15000 заедно с кухненското обзавеждане...

Да, ама не!
 
Проекта се промени хиляди пъти. Сменихме дограмата, вратите , изолация, гранитогрес .. т.н. и т.н. Целия апартамент се ремонтира основно!

За сега сме надхвърлили 18 000, а ремонта е до половината  Mr. Green

Кухнята е само на "стени", никакви мебели няма!

Така че:

1. Сумата по 3!
2. Времето и нервите по 4!
3. Моли се да попаднеш поне да разбран и свестен майстор.

 Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
И да добавя още нещо МНОГО ВАЖНО!!! Не позволявайте хорската простотия, некоректност, бавност, мързел и идиотизъм да ви развалят семейството. Докъм края на ремонта с мъжа ми вече толкова пъти се бяхме карали, ама яко, на нож, че по едно време си викам "..и сега какво - чудесна къща- разбито семейство Rolling Eyeshahaha Звучи абсурдно, но просто не знаете когато си супер изнервен и бесен, как си го изкарваш на най-скъпото, което не заслужава Sad НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА!!! Знам, че е трудно, почти невъзможно, ама гледайте да не си го слагате много-много на сърце Peace
Може и да не ми вярвате сега, но все някой ден ремонтът свършва Mr. Green

# 40
  • Мнения: 836
И да добавя още нещо МНОГО ВАЖНО!!! Не позволявайте хорската простотия, некоректност, бавност, мързел и идиотизъм да ви развалят семейството. Докъм края на ремонта с мъжа ми вече толкова пъти се бяхме карали, ама яко, на нож, че по едно време си викам "..и сега какво - чудесна къща- разбито семейство Rolling Eyeshahaha Звучи абсурдно, но просто не знаете когато си супер изнервен и бесен, как си го изкарваш на най-скъпото, което не заслужава Sad НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА!!! Знам, че е трудно, почти невъзможно, ама гледайте да не си го слагате много-много на сърце Peace
Може и да не ми вярвате сега, но все някой ден ремонтът свършва Mr. Green
Ми да!  Hug
Ето, ние в разгара на ремонта вече сме пред развод  hahaha

# 41
  • София
  • Мнения: 12 554
На нас пък ремонтът на гарсониера ни излезе малко над 3000 лева - 2005 година. Но пари за майстори не съм давала - мъжът ми и кумецът му правиха всичко.
В тези пари се включват нови настилки на коридор, стая, кухня - съответно теракот и ламинат. Правиха се замазки на подовете. В кухнята нови шкафове, латекс навсякъде+фина шпакловка на кухнята с гипс. Фаянс в кухнята. Пребоядисване на дограми + 1 PVC прозорец на кухнята.
Остана ни банята и нова дограма за балкона, но като гледам Никол за двете ще ми отидат не повече от 3000 лева, така че ще финиширам на 6000 лв. Laughing

# 42
  • Мнения: 326
Знам че е трудно да се определи, но все пак може ли да ме ориентирате с някакви цени. Става въпрос за основен ремонт на четири стаен апартамент/ кухня,хол,спалня,детска,баня+WC,две тераси/няма преходни стаи/. Апартамента е стар, ремонта евентуално ще включва- подмяна на всички подови настилки,някаква изолация, врати, PVC и на четирите стаи+ едната тераса, която ще се остъкли, напълно нова баня с нужните пособия,нова кухня за която вече включвам и частично обзавеждане,вградени уреди и т.н. Кухнята и банята трябва да бъдат в готов завършен вид. Обръщам се към тези минали по този път, ориентирайте ме горе долу колко ще  струва такъв ремонт или поне какви са цените на отделните услуги които ще се ползват при ремонта. Да поясня, че няма да се прави супер луксозен апартамент, а една добре изглеждащо и модерно жилище, съответно материалите които ще се ползват няма да бъдат най- скъпите на пазара. Наистина се нуждая от вашите мнения относно цените.
Здравей. Ето нашите цени, като се има впредвид че мъжа ми е майстора на теракот, фаянс, окачен таван и всичко свързано с тока. Кухня - всичко подменено-врати, прозорци, съединяване на тераса и кухна, а бе всичко - 7000 лв. Коридор - 1400 лв., но само италиянската мазилка е 1050 лв, така че това не може да ти е голям ориентир. Спалня - пак от под и дограми до обзавеждане - около 4000 лв беше.  Сега правим хола. Тоалетната - 600 лв. , като мъжа ми си лепи плочките. Довечера ще проверя със сигурност на 100% точно по колко сме дали и пак ще пиша. Има и детска , която още не сме започнали.  Grinning

# 43
  • Мнения: 326
И аз смятам, че ще ти излезне около 25-30 000 лв. Нямам представа как някои хора успяват да се справят с малко пари, ние не успяхме, въпреки че за всяко нещо съм чела, питала, търсила, докато намеря най-поносимото като съотнешение качество-цена. Само кухнята - шкафове и уреди ми стъпи около десет Sad Като правиш сметка, че съм купувала не най-скъпите неща и навсякъде са ми правили отстъпка. Отделно - под, латекси, окачен таван, осветление...Смятай Sad Банята около 4. Сложи и за другите стаи към 4-5 хиляди и ето ти една космична сума ooooh! Честно да ти кажа, дребните неща струват най-много. Тези, които пъроначално изобщо не си ги слягала в сметката - батерии, хубави аксесоари/закачалки, сапунерки/, лунички, дръжки за шкафовете, разни лайснички и още куп простотийки по 20-30 лв., които като сметнеш общо и се втрещяваш Shocked
Точно така беше и при нас. Абсолютно съм съгласна. Добре поне че почти не ни се налагаше да викаме майстори. Мъжа ми е майстора  Laughing

# 44
  • Мнения: 2 591
и аз бих те посъветвала да прибягвате повече до собствения си труд (ако мъжът ти умее, естествено)! не само ще спестите пари, но няма и да се ядосвате с некадърни майстори!

а като цена - винаги излиза повече, отколкото сте предвидили! все нещо изскача, все нещо се забравя, колкото и дълъг да е списъка...

а хабенето на нерви.... за него не ми се говори  Rolling Eyes за последната половин година минах през основен ремонт, така че.....  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт