Препарат за почистване на мрамор

  • 33 116
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
На две от терасите имаме мрамор,който е доста захабен.Дайте съвет с какъв препарат да го почистя? Thinking

# 1
  • Русе
  • Мнения: 511
Ние имаме мрамор в коридорите, който се захаби само пред входната врата и то благодарение точно на препаратите! От тях му падна горния слой и сега няма изчистване с нищо! Мисля, че единственият начин е да се изцикли и да се лакира наново (не съм убедена, че това са точните термини...но надявам се разбра какво имам предвид)! Успех!
Ще следя темата с интерес, дано има и по-лесно решение на проблема!

# 2
  • Мнения: 1 403
Ние на скоро 4истихме едни колони които бяха доста захабени. Само Циф оправи нещата  Peace Накисваш, търкаш - накисваш, търкаш
ще светне  Grinning

# 3
  • Мнения: 8 999
Ето една любима тема за мен! Не защото харесвам мрамора, а защото купихме апартамент, целият в мрамор. Уж беше временно, уж щяхме да слагаме други настилки, но вече трета година си живеем като в мавзолей. Борбата ми с тази гадост е епична и не е в моя полза! Повярвай ми - пробвах всичко. Няма препарат, който да не съм ползвала. Наистина единственият начин е да извикаш фирма Василка или друга фирма за почистване, която разполага със съответното оборудване и да се изцикли и полира. Но пак е временно - след няколко месеца отново ще се захаби. Най-ефикасният начин за почистване, който установих наскоро е Мистър Пропър - яко търкане, но не с моп, а с парцал на ресни, но много добре изстискан. Мопът замазва и оставя следи. По този начин мраморът ти няма да лъсне, но поне ще изглежда чист и ще светне. Пробвала съм и доста полиращи препарати, но ефектът беше плачевен. Този камък е изключително неблагоприятен за вътрешна или за външна настилка - много е мек и се надрасква лесно, всяко разлято нещо /било то сок, мазно, алкохол/ оставя петно завинаги - попива веднага навътре в мрамора и ти боде очите непрекъснато. С две малки деца, които вечно нещо покапват е направо абсурдно да справям с лекетата по пода. Но наистина Мистър Пропър се оказа най-добър.

# 4
  • Мнения: 2 266
Благодаря ви момичета.Ще опитам и после ще пиша.

# 5
  • Мнения: 161
 
Преди няколко години работех във фирма за мрамор и гранит.
Мрамора е доста деликатен като материал и изисква особенна поддръжка.
Но най-важното е че  не се чисти с препарати на киселинна основа .
Затова всички които са широко разпространени на пазара като почистващи за твърди настилки - стават за фаянс и теракота, но НЕ стават за мрамор.
Киселината "отваря" горния слой на мрамора. Нали знаете какво става с черупката на яйце ако се потопи в оцет....
Изглежда изчистено, но всъщност много по-лесно след това поема мърсотията, защото порите на мрамора са отворени.

Има специални препарати, които са професионални за поддръжка на мрамора. (не на киселинна основа)
След като се изчисти добре, може да се запечати със препарат на силиконова основа. Той не позволява да поема петна и мърсотия.
Фирмата "Bellinzoni" / Италия / е разработила цяла серия от продукти.
Предлагат се и на нашия пазар.

Трябва да се търсят по магазините за консумативи за обработка на камък.

Разбира се, ако мрамора е наранен, най-добре е да се извика фирма да го преполира.
Тогава обаче трябва да питате каква запечатка ще използват.
Има такива които се изхитряват и слагат само една на восъчна основа, която пада с течение на миенето. Силиконовата просмуква в порите, и образува филм, остава там, не се мие с нищо.
Разбира се, обаче всичко е въпрос на цени. Това което е по-хубаво е и по-скъпо.

Ей, голяма лекция изнесох, дано не прозвучи като реклама. Спирам пък ако някои има да пита нещо ще отговарям. Дано да съм била полезна.



DECER-DOS

Препарат за премахване на емулсионни восъци на основата на естествени и изскуствени восъци и на смоли. Това е специален препарат за почистване на много отдавна положени восъци от повърхности (подови настилки или стени). Премахва както обикновени восъци на водна основа, така и самолъскащи се восъци, без да нарушава блясъка на материала.

  BLOCK D70

Препарат, който отблъсква влагата и мазнините, предназначен за мрамори, гранити, теракота (без глазура). Приложение – на открито и закрито. Позволява на материала “да диша” и подсилва цветовете.
 

  REX COTTO

Специален продукт защитаващ материала в дълбочина от вода и мазнини
 


 

# 6
  • Русе
  • Мнения: 511
Rommi, страхотен отговор!   bouquet

# 7
  • Русе
  • Мнения: 511
stoyo73, днес изчистих нашия мрамор с Циф. Ефекта е поразителен! Изисква се обаче голям инат и сила! Първо го натърках четка като доста натиск, измих го и след това пак го натърках и го оставих около 1 час да попие. Сега лъщи! Но определено трябва да се полира...

Общи условия

Активация на акаунт