Овнета и Телета се задават, през АПРИЛ те радост ще създават!

  • 14 170
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добро утро на всички Simple Smile
Ние от половин час се разбуждаме, но още не сме се разплакали и аз се възползвам от времето  Blush
За памперсите - нашето дупе не е подсечено, но явно сме много чувствителни и хич не търпи да има ако. Та за сега се сменяме преди и след ядене. Е, има и моменти, когато много бързо заспива след ядене и не се буди на 30-тата минута и фогава си я оставям за по-късно. За сега не е повърнала при смяната, макар да се миен ма чешмата и да пада голямо премятане Blush
Май щах да пиша още нещо ама мозъка ми е по-зле от бременен и не помня 2 минути какво съм искала да кажа  Embarassed

# 31
  • София
  • Мнения: 9 110
Този телефон не е за евробебе, а на дарик радио кампания за 1000 бебета не знам си какво  Flutter . Но трябва да са родени от 10 април, включително- нататък.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
В събота Михаела стана на 1 месец  Heart Eyes Вече е голямо момиче  Grinning
Това време минава толкова бързо, имам чувството, че миналата седмица раждах, а то минало месец.
Памперса сменям по време на една от почивките по време на хранене. Беба хапне малко и започва да се унася- и тогава идва смяната на памперса, за да я поразбудя и да си досуче
Моят телефон в предрод. беше до мен на леглото, после дойде снаха ми и в род.зала беше в нея

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Това с памперса в почивката е хитро, ама при нас за сега не мога да го ползвам. Ние работим най-усърдно в последното хранене - след почивките Simple Smile

Сега се сетих да питам мамите на АМ - може ли да ми кажете какви са дозите за мамбо в първите дни и каква е схемата на увеличаване? Мисля, че в петък може да ми се наложи да пропусна едно кърмене, а нямам материал за цедене, та да приготвя за всеки случай една дозичка.

# 34
  • Мнения: 155
Привет на всички станали вече мами и честито,и на всички очакващи великото събитие!
Аз влизам да ви кажа да стискате палци на Stra4iatela,защото днеска ще е великото събитие-ще бъде със секцио Praynig.Толкова много се вълнувам,ще си видя и гушкам снахата Heart Eyes.
Леко раждане на всички 2в1,а на всички бебчета леко преминаване през коликите!

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
benitta ще ти кажа аз как процедирам при такива случаи, защото и аз нямам за цедене  Blush Обикновено сутрин, когато е най- голямо количеството на кърмата слагам беба да суче от едната, когато се откаже я слагам на другата и доизцеждам първата (докато беба суче може да се изцеди повече отколкото, ако се цеди след кърменето) След това повтарям същото с другата гърда. Така успявам да изцедя по 60мл. За 2-3 дни ще се събере необходимото количество за едно хранене

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 10:16 от mmegi

# 36
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 165
Момичета преди 15-ина минути докато още си подремвах ми звъни GSM-а и ми се изписва Страчи. Викам си брей какво ли става ,а то : след сутрешният и преглед  в 9ч. докторът и решава да вадят бебето в 13,30 със секцио . Казал и е че е доста големичко , че плацентата е напълно узряла и т.н. бебето е добре , но ще му нарушат вътрешноутробният комфорт.
Не са я пуснали дори да си ходи, мъжа е отишъл да и  донесе багажа , а на нея вече дори клизма са и направили.
Та накратко днес от 13,30 до 14,00 стискайте палци на Страчи!!!

# 37
  • Мнения: 221
Дано всичко мине както трябва и Страчи скоро да се включи тук и да разказва. Praynig Praynig Praynig
Стайл ,благодаря за разясненията ,ще се опитам скоро и това да направя.

# 38
  • Мнения: 50
Сега се сетих да питам мамите на АМ - може ли да ми кажете какви са дозите за мамбо в първите дни и каква е схемата на увеличаване? Мисля, че в петък може да ми се наложи да пропусна едно кърмене, а нямам материал за цедене, та да приготвя за всеки случай една дозичка.

Бенита схемата за постепенно увеличаване при хранене с АМ е до 10ти ден - на ден се увеличава с по10мл. Тогава тя ще е на повече от 10 дни така е ако ти се налага можеш да и даваш 100мл. на хранене, това го дават за хранене с АМ през първия месец на 7 кратен прием.

За разходките Кога направихте първата разходка с количка за час или час и половина например. Моята мома днес става на 7 дни  но аз от няколко дена я държа по няколко минути на отворен прозорец а вчера и 5 минути навън. Докога да увеичавам постепенно и другата събота да нправя и една по дълга вече разходка около час - тогава ще е на 12 дни или е още рано  newsm78  newsm78 Разходката разбира се ще е на чист въздух - в Пловдив приемам за ткъв гребната база като най отдалечено место от центъра и колите.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Качих снимки на нашата принцеса  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 85
Здравейте всички!

Стискаме силно палци на Страчи всичко да мине леко и безпроблемно за нея и бебка!


Ларсен радвам се, че се включваш и че при вас всичко е наред, ние си чакаме реда засега, ще видим какво ще ни кажат в сряда.
Току-що говорих с Христина_К-вече са си къщи с малкия и са много добре, само че няма интернет, за да ни пише. Изпраща специални поздрави на всички, малкия много слушкал и папкал и бил красавец с огромни тъмни очи и плътни устни, хайде момите да се нареждат  Heart Eyes
Мелодийка запиши го на първата страничка, че се казва Кристиан.

Ние днес си мислим със Sve_dim да посетим курсчето в Окръжна болница, че като нищо да ни е за последно. В четвъртък има и на 9 месеца, но дотогава ще видим  baby_neutral

# 41
  • Попово
  • Мнения: 687
Стискаме палци на Страчи, всичко да е О'К за нея и бебенцето й Praynig Praynig Praynig

# 42
  • Мнения: 367
стискам палци за страчи

аз вече съм по-добре, но се пазя защото още съм отворена  Cry

мами прочетох какво сте писали за АМ, а как е при кърменето? също ли по 100 мл. ма хранене трябва да приемат бебетата след 10 ден? аз не мога да преценя колко цуче, но ми се струва, че е по-малко от 100 мл. иначе си наддава на тегло. може би има значение и колко е хранителна кърмата, а не само количеството както при АМ. ако някои може да ми драсне някои тед ще съм много благодарна. аз си давам и от двете гърди и после изцеждам и давам това което съм изкарала по принцип някаде между 10-30 мл. зависи колко е сукала.

# 43
  • Мнения: 151
Стискаме палци на Стра4и!  newsm17 newsm17 newsm17
pepa_k , първата разходка ни беше на 13-тия ден..половин час в градинката на 50 метра от блока на слънце ..На 14-тия за 1 час, на 15-тия за час и половина..Около блока ни в радиус от 50 метра са 2 градинки и засега не сме ходили по далече от тях. Извеждаме я предимно да спи на свеж въздух и спокойствие..Не сме я водили по далеч, защото живеем до Пирогов и до следващите най- близки градинки трябва да пресичаме булеварди, да минаваме през много натоварени и шумни зони..А иначе си мисля , че за такава разходка каквато мислиш ти да направиш трябва да изчакаш поне да стане на 20- тина дена бебчо

# 44
  • Мнения: 3 091
Здравейте, момичета!
Стискам палци на Страчи!!!

аз продължавам да кърмя и бебата засега наддава нормално. взехме кантар от едни приятели и се оказа, че суче средно по около 100-120 мл. на хранене.

Само не мога да свикна с нощното будене. буди се гладна към 3 часа, а после отказва да заспи поне до 5 сутринта newsm78

за разходките: още не сме я извеждали, но чист и свеж въздух в центъра няма... към края на седмицата, ако е хубаво времето ще я изведем за мъничко.

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 12:05 от Ламята неСПАСКА

Общи условия

Активация на акаунт