Помпа за кърма-от опит?

  • 3 506
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 613
Авент

# 46
  • София
  • Мнения: 3 403
Авент.

# 47
  • Мнения: 397
Ползвах Авент - много доволна бях.

Пусни анкета Peace
Peace

# 48
Aз бях доволна от CHICCO.Само 25 лв.беше- май 2006г.На авент е към 80,но сигурно е по-добра.В мойта имаше шише,2 приставки за гърди и др.работи.Много хубаво изцеждаше,но докато свикнеш да помпаш е малко кофти.Иначе не е задължително да ползваш.Мен в болницата ме наплашиха,че трябва да се изцеждам докрай,иначе ще се получи мастит.Да де,само,че в началото кърмата няма край.Другата жена дето беше с мен раждаше 5-то дете и изобщо не се цедеше.Приятелката ми също.Аз тогава се уплаших и казах на мъжа ми да ми я купи(бяхме я гледали заедно),и той мия донесе на 2-ия ден.В първите дни със сигурност ще те болят гърдите и ще ги чувстваш като балони,и ще парят,но това не означава,че има запушени канали или мастит.Така,че избери си помпа и в болницата прецени дали имаш нужда от нея.Ако да прати някой да ти я купи.Може бебчо да се роди мн.гладен.Аз моята я използвах постоянно,защото не ми стигаше кърмата и стисках,мачках,едната,другата-на всеки 20 мин.Това е гадна работа.Дано да имаш кърма,та като го сложиш да се наяжда нормално бебока.Успех

# 49
# 50
  • Мнения: 2 152
аз си купух най-доброто,естествено Авент, за съжеление имах проблем с гърдите и се получаваше само с ръка, помпата нищо не правеше.Почти чисто нова ми е и незнам какво да я правя.Следващия път, ще си взема електрическа, дано се получи нещо Sad

# 51
  • Мнения: 545
Аз бях настроена отрицателно срещу даването на много пари за помпа. Обаче гърдите ми така се наляха в родилния дом още, а бебето беше с жълтеница и не искаше да суче, че се прибрах у дома с температура и бучки. Първо купихме една помпа тип спринцовка за 5 лв - нулев ефект, после ни дадоха една помпа на Чико (цената е 26 лв.) - пак нищо. Накрая купихме помпата на Авент за 82 лв и се родих - вярно повече пари, но ги даваш за здравето си. Чувала съм, че някои дори не се цедят, не се налага, други ползват с успех далеч по-евтини помпи, но при мен само Авент помогна.

# 52
  • Мнения: 2 829
Аз имам приятелка, вече 9 месеца кърми с изцеждане (бебето така и не се научило да суче), та тя е имала помпа Авент, с нея ужасно я боляло като цедяла. Сега цеди с помпа тип спринцовка, от най-евтините и казва, че и е по-удобна и не я боли. А Авент-а я е дала на друга приятелка....
Само споделям, явно има и такива случаи.

# 53
# 54
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ами при мен се оказа, че помпата не помага. Опитх с тип спринцовка не стана, с Чико - не стана, с Авент - не стана, с електрическа на бебе конфорт - пак не стана. Обрах на всичките си приятелки коя каквато помпа имаше... А всяка една от тях беше доволна от собствената си помпа.

# 55
  • Мнения: 155
Ползвам на Бертони-копие на Авент.Доволна съм не ме боли-е само малко в началото.
Като за начало можеш да си вземеш назаем или нещо ефтинко,но моят съвет е без помпа да не влизаш да раждаш!

# 56
  • Мнения: 120
Аз 7мес използвах Чико / спринцовка/. Просто мъжът ми такава ми донесе още в родилното.  Пък  и бебка не поиска да суче от мен. После взех на заем и Чико ,която върви  с шише.  Стуваше около 80лв.Ами с Чико / сринцовка /  се изцеждах за 5 мин. Докато с другата бяха големи мъки изобщо неправише хубав вукум . Добре че не си я бях купила. С две думи доволна  съм от Чико/ спринцовка/. Ставаше  много бързо и безболезнено цеденето стига да и хванеш цаката. Ако може някой  да ти даде е най-добрия вариант.  Може изобщо да не ти се наложи да ползваш .

# 57
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Анатомична на "Авент".  Peace Първо опитах със спринцовка - по-трудно и по-болезнено нещо от това няма. С "Авент" се родих.

# 58
  • Мнения: 1 264
Не си купувай предварително! Аз си купих на Нук, дадох куп пари, за да имам хубава помпа, а нямах достатъчно кърма и съответно почти не съм я ползвала.

# 59
  • Мнения: 568
имах ръчна Чико и се счупи-нали Чико са вманиачени по естествения каучук и го слагат навсякде, уплътнителното пръстенче беше такова и през цялото време скърцаше докато накрая се разтегли и за нищо не ставаше. После ползвах малко една стара българска и на 3 месец спрях да се цедя.

Общи условия

Активация на акаунт