Усвояване на балкон?

  • 14 559
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Момичета, предстои ни ремонт, който включва добре известното усвояване на балкона , като жилищна площ. Тъй като балкона е външен, под и над нас не са "усвоени", ме интересува, какво се слага за изолация, въобще, има ли някакви особености, които можем да пропуснем. Кои материали са най-подходящи, какво сте избрали тези от вас, които са минали по този път?Благодаря ви!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За изолация-фибран Peace
Ама вие ли ще си го правите,обикновено майсторите си знаят и казват

# 2
  • Мнения: 836
За изолация-фибран Peace
Ама вие ли ще си го правите,обикновено майсторите си знаят и казват
Мерси! Simple Smile
Майстор сме взели, но той засега е поръчал само тухлите и лепилото, а за изолацията казва:Абе лесна работа!... Rolling Eyes
Аз да се презастраховам... Wink

# 3
  • Мнения: 397
Най-голямата "особеност" (при нас) беше улука!!! Голям проблем се оказа, но не и нерешим! Peace

# 4
  • Мнения: 4 406
Итонг, фибран, отвътре също изолация, но незнам каква е Embarassed
нашата тръба за водата от горния етаж е сменена с ПВЦ тръба с диаметър 6 см, и облепена със същия тапет, като стената.
лятото мисля да я боядисам с метален цвят боя, да стане като декоративна тръба

# 5
  • софия
  • Мнения: 432
не те разбирам за съседите, но ако техните балкони не са затворени по някакъв начин ще ти се появи мухал, при мен така се получи.след слагане на външна изолация изчезна проблема.
и един друг съвет: ако там ще имаш абсорбатор, на тръбата, която излиза на вън/не знам как точно се казва/, вътре сложете мрежа, за да не влизат хвърчащи гадинки.това пак е от личен опит.
успех с ремонта и трябва много търпение newsm10

# 6
  • Мнения: 2 700
Един съвет от препатил - ако ще боядисвате с латекс, използвайте латекс за баня (за да не хване мухъл).

# 7
  • Мнения: 836
Много благодаря за съветите, момичета!     bouquet  bouquet  bouquet

Един съвет от препатил - ако ще боядисвате с латекс, използвайте латекс за баня (за да не хване мухъл).
  Thinking Много хубава идея!  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
Ако на съседите балконите не са усвоени се разбери с тях да сложиш външна изолация(фибран не е добре да се слага от вътре).
Наши приятели си направиха всичко, сложиха си изолация от вътре и зимата им бяха замръзнали тръбите. Така, че вземете и това предвид - изолацията трябва да е от външната страна на тръбите(щом няма усвоен балкон отдолу или отгоре).

# 9
  • Мнения: 152
Задължително изолация и на земята, не само на стените, а най-добре и на тавана особено, ако терасата отгоре не е усвоена!

# 10
  • Русе
  • Мнения: 511
И аз да кажа за външната изолация, че е много важна! Не само, за да не замръзват тръбите (но и това разбира се), а и за да не става конденз - от личен опит в кухнята!
Уф, и ние трябва да правим балкона! Колко струваше горе- долу на тези, които са го правили скоро?

# 11
  • Мнения: 4 406
за пода и тавана- задължителна изолация. Ние случихме ва съседи само от долния етаж и залепихме изолация и на техния таван- наш под- за наша сметка естествено... на горния етаж се оказаха темерути- не се поблазниха от нова настилка за терасата си  Sad така, че таванът ни е изолиран само от към нас...

# 12
  • Русе
  • Мнения: 86
Апартаментът ни е на последния етаж.Под нас нито една тераса не е зидана. Напражихме я с блокчета итонг.Отвътре изолирахме със стереопот, мрежа, замаска и боя.А отвън - замаска, мрежа и водоустойчива мазилка.
Проблемът е в тавана, защото има само една съвсем тънка плоча. Първо трябва да направим покрива с плоскости, а отвътре окачен таван с вата.

# 13
  • Мнения: 161
за пода и тавана- задължителна изолация.

И аз щях да обърна внимание на същото.
То, това е най-важното.
Щото ако ти налепят теракота направо на терасата, без да са сложили изолация - големи ядове ще береш после. Студ, конденз, мухъл.....

От това не трябва да пестите.
За зидането на стените и за дограмата - предполагам майстора си знае... но да не го домързи за пода и тавана и да съкрати технологията.

# 14
  • Мнения: 836
Това помещение смятаме да е спалня и така отпада проблема с тръбите, но студа, заради външния балкон си е проблем. В стаята смятаме да сложим паркет, но под него, на балкона май трябва да сложим и специална изолация (също и на тавана-балкона на съседите отгоре). Какво ще кажете, ако сложим корк?  newsm78 Или другата изполация е достатъчна?

Общи условия

Активация на акаунт