"Почивате" ли си от децата?

  • 4 058
  • 126
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Това питам, защото ми е любопитно. Чувала съм доста хора да казват, че оставят децата си на баби, за да "си починат". Не става дума за излизане вечер за няколко часа.

Аз лично не бих заминала без детето си на почивка, засега и за през нощта не съм го оставяла, но като спра да го кърмя може би бих, ама само в изключителен случаи и много рядко.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 404
Да. Аз не съм робот и определено имам нужда да си почина от време на време.

# 2
  • Мнения: 397
Да! Не бих го определила точно като "почивка от децата", но понякога ми се приисква да свърша някои други неща, без децата да са около мен. Оставам ги при бабите. Peace

# 3
  • Мнения: 431
Всяка седмица събота или неделя го оставяме за през деня , а понякога и с преспиване при свекърва ми.  Аз все още не работя , но въпреки това имам нужда да си почина от него малко  Hug

# 4
  • Мнения: 2 631
не, и не бих
детето за мен не е като работата, че да имам нужда от почивка от него, за мен е удоволствие да сме заедно Hug

# 5
  • Мнения: 14 133
Не, и не бих!!! Без него съм единствено, когато съм за няколко дена в командировка извън града или отивам на някой купон с колеги за няколко часа няколко пъти в годината. Иначе, винаги си е с нас.  Peace За мен то е щастие, а не тежест, от която трябва да си почивам!!!!

# 6
  • Мнения: 5 103
За една година само една вечер съм я оставяла.

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Като спра да кърмя и бебка поотрасне ще я оставям при бабите. Незнам дали ще е като почивка, но мисля че ще имам нужда Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 46 509
Бабите ни са в други градове, тук нямам никакви роднини, ако имах не знам как бих постъпила  Thinking предполагам, че бих я оставяла, за да си напазаруваме в Метро за месеца например, вместо мъжът ми да виси с нея на входа, а аз да спринтирам с количката и да взема продукти за 1 седмица ...

Оставяли сме я само когато правихме ремонт и на почивка сме ходили веднъж без нея, издържах 4 дена и си тръгнахме  Crazy

# 9
# 10
  • Мнения: 576
Все още не съм я оставяла при бабите нито за 1 вечер, т.к. те са извън София. Naughty

# 11
  • Мнения: 2 631
Бабите ни са в други градове, тук нямам никакви роднини, ако имах не знам как бих постъпила  Thinking предполагам, че бих я оставяла, за да си напазаруваме в Метро за месеца например, вместо мъжът ми да виси с нея на входа, а аз да спринтирам с количката и да взема продукти за 1 седмица ...


извън темата обаче защо не я вземаш със слинг или кенгуру? ние влизаме със слинга в Метро без проблем  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
Не съм го оставяла никога за цяла нощ или ден... и не бих (поне на този етап).

# 13
  • Мнения: 1 371
Все още не съм го оставяла, кърмя и за това. Но не виждам нищо лошо след време да давам внука на бабите и дядовците за известен период. Та те толкова много го обичат и му се отдават.  Hug
 Peace

# 14
  • Мнения: 257
Не съм го оставяла за повече от час-два (и за толкова ми е трудно да се откъсна), защото е много малък още, 7,5 месеца е. Мисля, че ще започна го оставям за цяла вечер при баба му след като навърши 2 години може би...

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не ми се е случвало все още,но и няма такива изгледи засега.

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Оставяла съм сина ми до сега 2 пъти при майка ми с преспиване. Предпочитам да си е при мен - по-спокойно ми е. На почивка ми е по-добре да сме заедно. Иначе през деня за няколко часа или вечер, ако излизаме - да  Peace

# 17
  • Мнения: 46 509
СмиНсЧо, когато бебе влизахме с кенуру, когато беше около 13 кг. обаче, получи кръвонасядания по крачетата от кенгуруто, защото заспа и се отпусна, от тогава вече не смея да я слагам, а и сега вече е 17 кила и висока почти 1 метър  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 631
Никол, признавам че не видях колко сте големи  Embarassed Mr. Green
Ние ползваме слинг и съм доволна - засега е обаче само 12 кг Peace

# 19
  • Мнения: 1 207
Тъй като съм по цял ден с него понякога имам нужда малко да се разсея,защото ставам нервна което не е добре за бебо и когато почуствам такава нужда го оставям на бабите му,но като минат 2-3 часа нямам търпение вече да го видя

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Остявам си децата, да:
- за да си почина;
- за да сменят те климата;
- за да общуват и нашите с тях;
- за да ходя на море...
- защото така се налага
- и т.н.

# 21
  • Мнения: 2 567
За вече близо 10 години, само една нощ е била без нас. Беше на три месеца, когато съпругът ми решил да ми прави изненада за рож. ден. Романтична вечер в хотел. Беше се уговорил с майка ми и аз разбрах чак като стигнахме в хотела. Иначе не знам дали бих се решила да я оставя толкова малка.
Иначе никога не сме я оставя ли на някого дори и за час. Не е било толкова поради липса на желание , колкото поради липсата на избор.
Бабите - едната не може, другата не иска, преместване в друг град... и така.

# 22
  • Мнения: 3 042
Не, и не бих.

Щерката я оставих на грижите на баба и за пръв път миналото лято /8г/.Но си е тук в града.
Дребният още не съм го оставяла на никой за през ноща.

# 23
  • Мнения: 219
почивам си всяка седмица петък,събота и неделя като го взима майка ми-при която той и без това седи и ходи с най-голямо удоволствие.Смятам,че всеки човек се нуждае от лично време за себе си и една връзка също...

# 24
  • Мнения: 1 896
Не съм го оставяла на друг човек за повече от два часа. Ще го направя накой ден, но не още. А за преспиването на друго място още много време трябва да мине.
Почивам си, работя и върша къщна работа докато спи. Устройва ме прекрасно за момента. Само не знам като станат двама какво ще правя. Сигурно ще го давам на детска градина до обяд след време.

# 25
  • Мнения: 2 657
Не и не бих Peace

Ако ходя някаде отивам с него,оставян е най-много за няколко 4аса да го гледа брат ми или една приятелка PeaceЗа преспиване без нас и дума не може да става ooooh!

# 26
  • Мнения: 625
Аз го оставям детето и за 1 нощувка при майка ми с най-голямо удоволствие.Тя живее на село,имат животни,голям двор и градина и той с удоволствие ходи там.Дори не се разплаква като го оставяме дори с усмивка ми казва чао.А аз като знам ,че той се чувства прекрасно там съм спокойна и мога и аз да разпусна малко без да мисля постоянно за детето.Но като цяло не го правя за да си почина от него,а по-скоро той да си почине от мен.А понякога и на свекърва ми съм го оставяла,но при нея той не е спокоен и предпочитам да няма такива случаи,но когато няма как...

# 27
  • Мнения: 2 631
Не! Naughty
Синът ми е нощувал без нас, но у дома, само веднъж, т.е. една нощ. Това е най-съществената ни раздяла. С дъщеря ми и толкова не съм се разделяла.

# 28
  • Мнения: 4 784
Оставяла съм го за няколко часа, но за цяла вечер - Не. Иначе не е лошо като идея  newsm78

# 29
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Още не съм. Но мился в най-скоро време да го оставя да спи при баба си една вечер. Peace

# 30
  • Мнения: 5 362
Да,сега от както съм на работа направо си почивам Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2 891
Ходихме на море без него първата година, както и в чужбина. Искам да ти кажа, че си починахме наистина  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 5 539
Да, и на почивка досега сме ходили без детето, и през уикендите понякога го оставяме на нашите. В противен случай сигурно щях да пиша от психиатрията Laughing

# 33
  • Мнения: 4 629
Откакто се е родил синът ми сме ходили сме 1 път на"почивка" без него. Не го оставяме са уикендите, ваканциите и др

# 34
  • Мнения: 4 451
И аз съм по цял ден сама с бебката (голямата ми дъщеричка ходи на детска градинка) и често се изморявам. Но избора да си я гледам сама си е изцяло мой. Тъй като майка ми живее далече, понякога, когато се налага да отида някъде я оставям на свекърва ми. Но за не повече от 2-3 ч. Голямата ми дъщеря е спала у баба си за 5г. точно 2 пъти - на една Нова година и една хощ, когато с мъжа ми отидохме за ден на Цигов чарк. Беше ми много криво, защото не мога нито миг без децата си. А почивните дни за мен са празник, защото и двете ми принцески са си у дома. Обожавам да ги водя по разходки, в парка, на люлките, магазина и т.н.

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
СмиНсЧо, когато бебе влизахме с кенуру, когато беше около 13 кг. обаче, получи кръвонасядания по крачетата от кенгуруто, защото заспа и се отпусна, от тогава вече не смея да я слагам, а и сега вече е 17 кила и висока почти 1 метър  Simple Smile

Мая в раница на гръб влиза в Метро Simple Smile Но мисля да я заменя за слинг (който при този ръст и кг само замазва очите на метро-служителите, всъщност си я нося на хълбок с придържане с ръка), защото взе да тежи много - баща й е нежен, 186/86 кг и не може да прави такива неща Mr. Green Viva la madre!

По темата: не, не я оставям за повече от няколко часа (да я гледат, не да си почина аз - ако не ме гризеше съвестта, нямаше да я оставям и толкова). Въпреки изключително влудяващия рефрен на свекърва ми 'ела, да си почине майка ти' откак се е родила - детето не ме умаря, не и да ми създаде нужда да я връча на баби. Веднъж е спала без мен тази зима (без проблем). Не изпитвам нужда да я оставя, да не говорим за няколко дена или почивка някъде без нея.

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 07:13 от Мис Бу

# 36
  • Мнения: 568
И ние имаме приятели, които оставят бебето на баби от 1 месечно за по 1 седмица, за да си починат. Ние пък сме от тези родители, които се тревожат, когато бебо е при други.А и много ни липсва ако сме разделени повече от ден. Явно различни стилове.

# 37
  • Мнения: 2 818
Няколко пъти за заминавала, за да презаредя на Рила. Оставях Алина на баща й, не на баби.

# 38
  • Мнения: 376
Да оставям го , като спра да кърмя и бебето. И за тях е разнообразие.

# 39
  • Мнения: 54
Големия се престраших да го оставя за 1 нощ след като направи годинка. Но като стана на 1 1/2г. си намерих работа и се наложи майка ми да го гледа докато тръгне на ясла. И така той замина на село с баба за 3 месеца. Всеки петък заминавах при него. От тогава всяка ваканция той е с баба и дядо и е щастлив като нас ни няма  Joy Не съм сигурна кой от кого си почива  Laughing С бебка вече мисля по друг начин и още на 10-я ден я оставих на баба, а ние хукнахме по магазините за памперси и храни Simple Smile Смятам, че децата от рано трябва да се научат да се отделят от родителите си. По-лесно е и за двете страни по-късно /ясла, детска градина, лагер/

# 40
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Неее,никога не съм ги оставяла на бабите,а сега си родих и трето,че другите вече са големи и ни доскучава с татито да си ходиме самички насам-натам Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 440
Поне за сега мисля, че не бих я оставила Peace

# 42
  • Мнения: 2 220
Не съм до сега, нмо принципно бих го оставила. Някога, в необозримото бъдеще  Mr. Green

# 43
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
почивам си всяка седмица петък,събота и неделя като го взима майка ми-при която той и без това седи и ходи с най-голямо удоволствие.Смятам,че всеки човек се нуждае от лично време за себе си и една връзка също...

подкрепям напълно  newsm10  smile3521
и аз оставям малкта всеки уикенд при майка ми

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Все още не съм си позволявала да я оставя на друг човек за повече от 1 час и то за 3 месеца се е случвало точно 4 пъти. Някак ми е некомфортно като не знам как се чувства малката. Все още плаче много и не мога да се доверя на никой друг освен на съпруга ми. Имам чувството, че изпитвам някаква ревност и си давам сметка,че не е много 'здравословно' чувство, но се надявам да го преживея и да започна да я оставям по-често.

# 45
  • София
  • Мнения: 44 092
За сега не съм, но сигурно ще се стигне до там...даже може би още това лято ще си вземем 2-3 дни "отпуска" с татито.
И пак няколко дни за мен е приемливо, но мн се чудя на тези родители , които за месеци наред пращат детето си по баби...това не бих никога, ако зависи от мен...то аз не знам и 2-3 дни как ще изкарам без него...

# 46
  • Мнения: 696
Специално "за да си почина" не го оставям. Нашите го вземат всяка седмица, но за да му се нарадват, а не ние да си почиваме.

# 47
  • Мнения: 2 039
Естествено,да!Защото и ние,родителите,имаме нужда понякога да се усамотяваме,да се забавляваме,да се наспим.А детето има нужда да опознава света и другите си близки,да сменя обстановката и да се учи на самостоятелност от малък  Peace

# 48
  • Мнения: 5 391
За сега не съм го оставяла за повече от няколко часа, не знам кога и дали ще ми дойде муза да го оставя с преспиване.

# 49
  • Мнения: 1 264
Не и не бих го оставила. Или поне все още така мисля. Може би като поотрасне ще мога да го оставя на бабите, знам ли...

# 50
  • София
  • Мнения: 1 248
Естествено.Най-скоро беше на великден.Оставих бебето на майка ми,а с големият син заминахме за 2 дни в родопите. Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 317
До сега само за една нощ съм го оставяла на майка ми. Бих го оставила и за повече, но не повече от 3-4 дни.

# 52
  • Мнения: 2 910
Често я оставяме на бабата през деня, понякога и от сутрин до вечер, но досега не ни се е случвало да преспи нощта на друго място без нас.

# 53
  • Мнения: 686
До една годинка не съм я оставяла на никого,но след годинката тръгнах на работа,но не ми се пускаше на ясла.Стоеше у дома при свекървата,а също съм я давала и майкини,но не повече от една нощ.На две годинки тръгна на ясла и от тогава само 3 или 4 пъти е спала в майкини

# 54
  • Мнения: 2 498
Няма такъв филм да ги оставя при бабите....всеки си знае къщата и леглото-никога не са спали без нас....

# 55
  • Мнения: 120
До сега съм я оставяла само за 24часа при майка.От какво да си почивам. За мен да си бъда с детето е най-хубавото нещо. Немога и половин ден без нея. Незнам как ще тръгна на работа.

# 56
  • Мнения: 5 393
До сега не съм го оставяла  да спи никъде другаде, само през деня съм го давала на майка ми.Това лято живот и здраве мисля да го оставя за 10тина дни на баща ми-той самия много иска.От сега ми е притеснено и странно, но мисля, че ще ми се отрази добре.

# 57
  • Мнения: 1 174
Все още не съм остявяла дъщеря си на баби и др., за да си почина.Вярно е, изморявам се доста, когато съм сама, нямам същото като преди време за себе си, но държа да бъда постоянно с нея ( съвсем съм обсебена  Heart Eyes), поне докато не навърши годинка и разредя или спра кърменията.
Когато взех решението да стана родител много добре прецених и преподредих приоритетите си, детето ми и мъжа ми са  на първо място пред всички и всичко и навсякъде сме си заедно.По нощни заведения не ходим - всичко, което се случва там ми е безинтересно отдавна.
Все обещавам на бабите, че един ден ще имат възможност да й се порадват и те, че ще им я оставя, ноо незнам...

# 58
  • Мнения: 2 015
Да, но за малко, че след няколко часа и започва много да ми липсва.

# 59
  • Мнения: 2 427
С удоволствие бих го оставила,гласувах с последната опция.3ащото до сега свекърите не са изразили никакво желание да го гледат.Майка ми пък страшно иска,но си е в България Confused.До сега не съм го оставяла,за съжаление.За мен не е възпитателно да е залепен за мен непрекъснато 24h,365д.,но нямам друг избор.Хубаво би било ако имаше възможност да го оставям при баба му за по няколко часа от време на време.Едно дете трябва да разбира че понякога се налага да е и без мама за малко и пак да се забавлява,да му е интересно и да се чувства сигурно и обичано.А и по този начин се научава да се доверява на другите"мама понякога излиза,но винаги се връща при мен".

# 60
  • Мнения: 1 059
Не още, но бих го оставила само на майка ми

# 61
  • Мнения: 8 769
Отговорих с "Да", но с уговорка: На почивка не мисля да ходя без децата си.
Просто от време на време някое остава при баба и дядо да спи, защото така иска, или те са го поканили, или сме се прибрали твърде късно след вечерно излизане...
Следващият месец дори майка ми смята да отиде на село и да вземе Филип със себе си (няма как да бъде гледан иначе). Несъменно ще се поотпусна малко, но пък ще ми е мъчно за дребен  Grinning

# 62
  • Мнения: 5 468
Оставихме я веднъж на свекърва ми на 50 км от нас. Малкото изпадна в депресия, не можеше да говори по телефона с мен от задавяне пред рев и постоянно питаше, кога ще я вземем. Искала си при нейните неща, в нейната си къща. После като я взехме, ме пита, защо съм я оставила и че повече не иска да я оставям така.

Миналата година, когато беше на 1 г. и 10 месеца някъде, я бях дала на майка ми и баща ми за 3 седмици, но тогава не страдаше толкова за нас, нито пък имаше сърцераздирателни въпроси след това.
Отговорът ми е, че бих я оставила, но тя не иска.
На почивка не бих отишла без нея. Ще се чувствам зле. Аз се разхождам из чудни местности и забележителности, пека се на плажа, (ако съм на море), топя се в морето, а тя - при свекърва ми скучае и гледа през прозореца. Никога!

# 63
  • Мнения: 3 479
В началото на април за първи път в живота си откакто съм майка и съпруга ходих на почивка сама, по-точно на гости на приятелка в Германия за една седмица. Децата ги гледа съпруга ми, а за домакинството се грижеше една жена. За всички ни тази ваканция беше от полза. Аз се откъснах от ежедневието и се разнообразих страхотно. Съпругът ми е много горд от това, че е гледал децата без мен и много доволен от непрекъснатото си общуване с тях (взе си отпуска). Каза, че е научил много неща за себе си като баща и опознал е децата от друг ъгъл. Освен това смята, че самостоятелните ми пътувания трябва да станат традиция, поне 2 пъти в годината. Големият ми син също се е чувствал много добре без моието постоянно мърморене и досаждане. Средният ми син също понесе раздялата добре, говорихме си по телефона и той все заръчваше какво да му донеса. Може би само най-малкият е страдал доста (обаче тихомълком), защото откакто съм се върнала е залепен за мен като гербова марка.
Тъй като се чувствам много освежена след това пътуване, смятам да приема предложението на мъжа ми и да си почивам така и друг път Party

# 64
  • Мнения: 1 216
Дъщеря ми е на 22 месеца. Освен аз, тя също има нужда да си почине от нас с баща и. Миналото лято я оставях редовно на нашите да я гледат за няколко часа през деня и вечерта. Всички се чувстваха прекрасно.
За съжаление тук детето ми няма близки роднини, с които да общува редовно и които да полагат грижи с любов към нея. Децата, особено като минат годинката, също имат нужда от разнообразие, от различен подход и внимание.

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 02:33 от Г-жа Броненосец

# 65
  • Мнения: 2 959
Втората опция за мен; първо защото нямам наблизо близки на които да поверя Дана и второ защото аз почивам с Дана, а не се товаря с нея.

# 66
  • UK
  • Мнения: 1 334
Не съм. Като порасне и изяви сама желание, тогава  Grinning

# 67
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не съм си оставяла децата никога с цел да си почина. Обаче са оставяни доста често, защото са болни или няма кой да ги гледа през ваканцията. Така, че аз не съм обективна, тъй като независимо от причините в тези периоди си почивам. Не знам къде да гласувам.
 

# 68
  • Мнения: 1 640
         Цитат:"не, и не бих
детето за мен не е като работата, че да имам нужда от почивка от него, за мен е удоволствие да сме заедно Hug"
   Да,и аз мисля така.Може би зависи и от детето или децата--от едни няма нужда чак пък да си почиваш, а от други-няма как,налага се да си почиваш.
   Никога не се деля от моето.До такава степен съм свикнала с дъщеря ми,че ако я няма край мен,се чудя какво да правя със свободнияте си ум и ръце! Crazy
  А да ида на почивка без нея-абсурд на квадрат!

# 69
  • Мнения: 1 134
За 4г. и половина е била 2 - 3 пъти с баба си и дядо си извън София за по 2 дни. Разболяваше се неминуемо след това. Дали от грижите или соматично, не знам. Вече пътуваме заедно, с баща й излизаме вечер и ги оставяме сами, или през деня. Мисля, че е полезно и здравословно да си "почиваме" едни от други. Не мога да си представя да отидем сами на почивка, без дъщеря ни, или пък да я оставя някъде за повече от ден... Но, смяната на обстановката и обкръжението от време на време, е добре за всички.

# 70
  • Мнения: 7 821
Оставям ги понякога с удоволствие. Смятам, че за децата също е важно и полезно да се отделят от родителите си, а общуването с баба и дядо насаме е много хубаво.

# 71
  • Мнения: 2 700
Не - по технически причини.

# 72
  • Мнения: 114
Да, случвало се е даже и за четири дена да я оставяме на бабите , но разбира се на детенце му е добра ако не никога нямаше да го направя.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ходим на почивка и с Влади и без него!
То всъщност почивакта с него е търчанка  Joy Heart Eyes
А, по въпроса за оставането при бабите- най-редовно го оставям при свеки- 2-3 пъти седмично, в събота с преспиване  Sunglasses
Обаче, има разлика- дали детето ходи на ясла/градина и дали майката работи  Peace

# 74
  • Мнения: 3 456
Оставяла съм я няколко пъти.Първият  път- бяхме канени на сватба и още  два пъти - бях болна- не можех да се вдигна от леглото.

# 75
  • в Низината
  • Мнения: 705
Случва се да го оставя на майка ми някоя събота, но не може да се каже, че през това време си почивам. Общо взето времето без Дани го прекарвам в чистене.

# 76
  • Мнения: 2 722
С него съм за психиатрията, без него направо ще влезна там  Joy
Знам че разнообразието и по-голямата самостоятелност е важна за детето, отчитам факта че той не е чак толкова зависим от мен колкото ми се иска, но нямам смелостта да то оставя да спи на друго място без мен.
Друг е въпроса че бабите и дядовците са доста възрастни и трудно ще му удържат на темпото  newsm78
Колкото до почивката - по скоро си почивам с него, отколкото без него - като не е пред очите ми все го мисля - надявам се това да е временно състояние.

# 77
да, оставяла съм го с преспиване, но не толкова аз да си почина от него, колкото той от мен. Баща му отсъства през седмицата и е у дома само за два дни. През другото време сме все двамата и все заедно. Аз мисля, че детето трябва да има и друг контакт с възрастни без моето присъствие. То и в книгите пише така, че бащата или друг възрастен трябва да "откъсне" детето от майката.

А в нашия случай - той отиде миналото лято на почивка без нас!

# 78
  • Мнения: 289
Оставям го само за по няколко часа - на таткото, или на майка ми или баща ми. Отразява се добре и на двама ни - понякога ми се струва, че и на него му писва от мен  Wink За преспиване не става, защото заспива най-лесно с кърмене. Относно почивката, на този етап съм в истински възторг как ще ходя за първи път с дете на почивка, тъй че е немислимо да го оставя  Mr. Green Когато порасне може би... но само ако и той има желание, против волята му не бих го направила, находила съм се сама, или само с таткото, още преди да се роди детето, и не бих го травмирала да го оставя някъде, където не се чувства добре.

# 79
  • Мнения: 8 505
Не съм и на този етап не бих я оставила.По-нататък може би.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 671
Последната опция - засега не се намират смелчаци да го вземат  Crazy

# 81
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Относително понятие е това с почивката.

Например когато се роди Луси и беше още бебе, ходихме тримата на почивка, миналата година, току що проходила, я оставихме на нашите, и ходихме сами на море, тази година пак ще отидем сами на море, но тя пък ще е с нашите на почивка на планина. Вероятно догодина пък ние ще я водим на море и така. И

наче при нас детето не се дава никъде събота и неделя, плътно сме си заедно.

# 82
  • Мнения: 1 909
Отговорих с "да", макар че и аз не бих го нарекла оставяне някъде, за да си починем. Оставяме децата с преспиване когато ходим някъде вечер, но това не става много често.
Големият ми син ходи с бабите и дядовците си за по 2-3 седмици на планина, в България, но това е по-скоро почивка за него, а не за нас.

# 83
  • Мнения: 251
 До 1 годинка не съм я оставяла при никого, защото исках все да е пред очите ми. Сега, когато имам възможност я оставям при бабите! Ние с тати не сме роботи и имаме нужда от малко почивка. Но по принцип не повече от 1-2 дена.

# 84
  • Мнения: 1 446
По темата: не, не я оставям за повече от няколко часа (да я гледат, не да си почина аз - ако не ме гризеше съвестта, нямаше да я оставям и толкова). Въпреки изключително влудяващия рефрен на свекърва ми 'ела, да си почине майка ти' откак се е родила - детето не ме умаря, не и да ми създаде нужда да я връча на баби. Веднъж е спала без мен тази зима (без проблем). Не изпитвам нужда да я оставя, да не говорим за няколко дена или почивка някъде без нея.
Бу е била много изчерпателна.

# 85
"Случва се да го оставя на майка ми някоя събота, но не може да се каже, че през това време си почивам. Общо взето времето без Дани го прекарвам в чистене."

И аз така, оставям го, за да свърша работа.

# 86
  • Мнения: 1 547
Абсолютно. Не само ние си почиваме от тях, ами и те от нас.  Crazy Веднага след отбиването започнахме целенасочено /макар и с леки паранои от моя страна/ да им създаваме собствени мероприятия - нощувки при баби, гостуване на лели, забавления с бавачки и т.н. В резултат, децата ни от съвсем мънички нямат никакви притеснения, свързани със спане на чуждо място, пътуване и непознати хора. Радват се на тези "ваканции", имат си специални раници, вълнуват се от приготвянето на багажа...  Mr. Green Не обичам задушаващи взаимоотношения и не си падам по обсебвания никакви. Най-лесно е да ги държа до полата си и да твърдя, че това е от обич и грижа. Не е. Вярно, скъсява ми се животът всеки път, когато ги изпращам, но... моите паранои или моя егоизъм са си мой проблем Flutter

# 87
  • Мнения: 315
оставяме го само ако се наложи ,при ремонт в къщи ,на някой празник и толкова, иначе предпочитам да е при мен защото баба и дядо много го разглезват и после трудно се оправям с него

# 88
  • Мнения: 6 390
Нито за нощ, нито за няколко дни ми се е случвало да оставя детето, а й не смятам скоро да го оставям  Wink
друг е въпроса че и на шир и длъж около нас, не виждам на кого бих се доверила толкова Crazy

# 89
  • Мнения: 1 416
Бабите ни са в други градове, тук нямам никакви роднини, ако имах не знам как бих постъпила  Thinking предполагам, че бих я оставяла...
И ние нямаме възможност да си "почиваме". Майка ми е на 300 км и е безкрайно заета, за да й оставям Маргарита. Свекърва ми е в Германия.
Ако имаше някой наблизо, сигурно бих я оставила за вечер. Ще ни бъде хубаво да отидем с Георги сами на уикенд. Но да не я вземем на почивка - не.

# 90
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И аз нямам баби тук. Иначе бих я оставила за ден, примерно. За повече не мога още, свива ми се сърцето. Но определено откак тръгна на ясла, си спомних какво е да имаш свободно време за самата себе си, да легнеш да четеш книга, ей такива неща.

# 91
  • Мнения: 5 577
 Hug разбира се, при всяка удобна възможност го пробутваме.
За ден, за два, за седмица - колкото го пожелаят.

# 92
  • Мнения: 2 556
Оставям ги при баба и дядо редовно. Не ми трепери сърцето от страх, нямам съмнения и притеснения повече от нормалното.

# 93
  • Мнения: 8 999
Не съм, но как ми се ИСКААААА! Двамата разполагат само с една баба, но тя и дума не дава да се отвори за повече от няколко часа през деня. С мъжа ми се майтапехме, че ще караме втория меден месец, когато и двамата пораснат достатъчно и заминат заедно на зелено училище. Да, ама - не! Малкият не ще да ходи. Но дори и оставайки с едното  дете, го броим за ОГРОМНА почивка.

# 94
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
При нас не живеят баби. Веднъж в месеца идва свекърва ми по за два дни и тогава задължително излизаме само двамата. В момента са при майка ми, не пожелаха да си дойдат след уикенда. Не ми е спокойно, но почивам си, да. Имам нужда да си почина.

# 95
  • Мнения: 948
Оставяла съм го за няколко часа през деня на майка ми и то за да свърша определена работа, но не и да си почина. Crazy

# 96
  • Мнения: 4 406
Пробутвам го на бабите ,да, и Хасан е Човек, дет се вика  Laughing
искам време за себе си, а когато детето е наоколо, е абсурд даже да си изпиля ноктите! да не говорим ако искам по магазините да се мотам...
миналата година даже ходих на почивка само с приятелки, по женски, за да си почина от постоянното напрежение да мисля за дете и мъж... много добре ми се отрази, това лято ще повторя.
понякога вечер излизаме с мъжът ми, да е жива и здрава майка ми, никога не ми е отказвала да вземе внучето.

# 97
  • Мнения: 1 272
По темата: не, не я оставям за повече от няколко часа (да я гледат, не да си почина аз - ако не ме гризеше съвестта, нямаше да я оставям и толкова). Въпреки изключително влудяващия рефрен на свекърва ми 'ела, да си почине майка ти' откак се е родила - детето не ме умаря, не и да ми създаде нужда да я връча на баби. .... Не изпитвам нужда да я оставя, да не говорим за няколко дена или почивка някъде без нея.
Това чувствам и мисля и аз  Peace

# 98
  • Мнения: 16
   Гласувах за последната опция, но не зная кога точно ще се осмеля да я оставя по-дълго от няколко часа. Не мисля, че бих си отпочинала няколко дни без детето си. Най-вероятно през цялото време ще мисля за нея..., но ще мисля като му дойде времето.

# 99
  • София
  • Мнения: 7 097
Не обичам да я оставям  Naughty
Миналата година ми се наложи неотложно да пътувам за чужбина за няколко дни и трябваше да я оставя на майка ми...Бях много тъжна без нея и ужасно ми липсваше... Tired

# 100
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Гласувах с НЕ.
Ако става въпрос да почивам аз някъде - не бих го оставила.
Ако трябва да го дам на бабите за да си  почине той било то от градината или да го заведат някъде те - да бих им го дала.
Но аз да отида някъде и той да не е със мен - не мога да си го представя. Иаме малко време заедно, а ваканцията все пак предполага не изнервена обстановмка, както е всеки един работен ден. Тогава наистина си почиваме и забавляваме заедно, защото за никъде не бързаме.

# 101
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Отговорих с "Не".
Но не, че не ми се е случвало да нощувам някъде без децата си (или без едно от двете Wink).
Но никога не е било с цел "почивка от децата".

# 102
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да.                                                                          42 (28%)
Не, и не бих.                                                           41 (27.3%)
Само за една нощ.                                                  18 (12%)
Ходя на почивка без детето /децата си/                 6 (4%)
Не още, но бих го оставила                                    43 (28.7%)


Помислих си, че съм най-отвратителната майка, защото не се чувствам виновна, че не съм само майка. Имало и други, които са си признали, че имат нужда да си починат.

# 103
  • Мнения: 306
оставяме Мая да преспи у майка ми по една нощ в седмицата или през две седмици

да, правим го, за да си починем от преливащата й енергия, изразявана по всевъзможни начини и от много бавно отминаващата й ревност към грижите, които полагам за братчето й ooooh!

тя се чувства добре там - спокойна е, никой не й прави забележки да не вдига шум, защото "бебето спи", баба и дядо играят на "нейните игри" (баба, казва, никога не готви докато съм с нея, а си играем на интересни работи Grinning)...

на мен ми е добре точно...1 час, след това ме наляга тъга по неспирното й бърборене Rolling Eyes

от известно време й даваме право сама да реши дали тази събота ще спи у бабини - по-често иска, но един-два пъти каза, че иска да си остане с нас и се съобразихме с желанието й Peace

на почивка или на друго интересно и ново място не бих отишла без децата, важно ми е да споделяме еднакви положителни емоции Grinning

# 104
  • Мнения: 2 039
Да.                                                                          42 (28%)
Не, и не бих.                                                           41 (27.3%)
Само за една нощ.                                                  18 (12%)
Ходя на почивка без детето /децата си/                 6 (4%)
Не още, но бих го оставила                                    43 (28.7%)


Помислих си, че съм най-отвратителната майка, защото не се чувствам виновна, че не съм само майка. Имало и други, които са си признали, че имат нужда да си починат.

Hug Heart Eyes

# 105
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Извън страната ходим без децата досега, по стечение на обстоятелствата...
На почивка тук не сме ходили без Сиси засега. Тя умира да ходи там където ходим и не съм си го и помисляла. Оставяла съм я при баба и лятото /ние на работа тук/ за 2 седмици. Не си почивам някак, първата седмица ми е терсене докато свикна че я няма, втората вече ми е много мъчно.
От Георги обаче си почивам чисто психически като го няма. А и той от нас що не иска да идва с нас на почивка вече 3 години. Laughing

Но за часове си признавам, че я оставям някъде и си ми е много добре на тишина/ тя наистина много говори...

# 106
  • Мнения: 289
Аз пък мисля, че няма "отвратителни майки"  Naughty
Всеки понякога има нужда от презареждане. Освен това нещата много зависят от възрастта на детето, която в случая не участва в анкетата - примерно моето дете е на 1 годинка, кърмя го, и все още не ми е никакъв проблем че спи при мен, че не мога да излизам, че не може да спи на друго място... след 5 години обаче не съм сигурна, че ще бъда все същия ентусиаст  newsm78 тъй че, въпросът дали ходим на почивка без децата в момента ми звучи абсурдно.. но след време ще го приемам за нещо нормално..
Явно най-правилният отговор отново е "зависи"  Wink

# 107
  • Мнения: 6 461
Оставям децата на бабите ..обикновено събота и неделя.Не за да си почина ,а защото те родителите ни искат да прекарат почивните дни с внуците си.
Или ако се налага и съм ангажирана с нещо и няма начин,разбира се ,че ще ги оставя.

# 108
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Ако е детето е здраво, задължително събота и неделя е при моите родители. Събират ми се 24 часа "почивка", така че няма от какво да се чувствам виновна.
А и 90% съм сигурна, че с "Не и не бих" са отговорили майки, които няма на кого да си оставят децата  Crossing Arms

# 109
  • Мнения: 48
Да.
Събираме се с приятели веднъж или два пъти месечно в една кръчма да хапнем, да пийнем и най- вече да си поговорим. Ако всички си вземем децата приятните разговори ще са mission impossible.

# 110
  • Мнения: 1 069
Първите две години след като се роди малкия ходихме сами на море. Признавам, че ми беше малко криво, но мисля, че въпроса опира до свикване и от двете страни. Имам роднини, които не се делят от децата си, а те вече са големи. Не ги пускат на лагери, екскурзии, никъде. Просто не могат да се отделят дори за една нощ. Мисля, че когато децата са малки и ангажират изцяло вниманието на майката, родителите е добре да си организират някакво време насаме. Това ще ги зареди с нова енергия и сила, от които имат нужда в грижите за децата.
Сега моите са вече ученици. Прекарват ваканциите в провинцията при свекърва ми. Това им харесва много, а и ние се чувстваме като младоженци през това време!

# 111
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073

 PeaceОставям я да спи при баба си и изпозвам времето пъноценно!

# 112
  • София
  • Мнения: 6 999
Да, почивам си. Оставям я на бавачката /вечерно излизане/, на баща й /уикенд/, на майка ми/уикенд и отгоре/... Понякога се чувствам виновна от това, но определено освен майка съм и човек и имам нужда от свободно време без детето си...

# 113
  • Мнения: 326
Не, но много бих искала-бабите и дядовците са от друг град

# 114
  • Мнения: 3 146
Не, не си почивам без него. Оставяла съм го при баба му най.много за две седмици, защото с мъжа ми бяхме страшно болни и ме беше страх да не се разболее.

# 115
  • Мнения: 3 932
Да, пращаме го при бабите за около месец и почивката минава през три етапа : свикваме да си почиваме - почиваме малко -и отвикваме да си почиваме....то и товва не е лесно  Mr. Green

# 116
  • Мнения: 3 622
Уикендите го взимат родителите ми и ние имаме нужда да останем сами или да излезем с приятели, но когато ходим на почивки го взимаме

# 117
  • София
  • Мнения: 1 044
И двата броя баби и дядовци не живеят в София, но при възможност им ги оставяме даже и за по-дълъг период. Определено имам нужда да си почина - моите са толкова активни и енергични, че на моменти направо ми изпиват силиците, а и те имат нужда от разнообразие. Сестра ми от време на време взима голямата за уикендите.

Не преживяват това, че не са с нас в друг град. Голямата есента ходи сама и на лагер за 1 седмица и нямаше проблем. Върна се много доволна и изобщо не беше тъгувала. Сега ме агитира през юни да ходи за 10 дена на лагер на море.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз по - напред отговорих с ДА.
Прави ми впечатление,че повечето мами се оправдаваме, поради какви причини оставяме децата си EmbarassedЩо така? Човещинка си е да искаш да си починеш, да правиш,каквото си искаш, или нищо да не правиш  Peace Laughing

# 119
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не се оправдавам ни най-малко. Моите са на 7 и на 3г6м. Те са енергични, любознателни и палави деца. Опитвам се да им импонирам, но не винаги се справям. Пък и бабите са хора, и те искат да ги видят. До навършването на около 2г и двете не са преспивали извън собствените си легла. Порасват, а с тях растат и грижите. Но вече не грижи за физическото им здраве и благополуче, а за умственото и емоционално такова. А те изморяват повече и изискват по-голяма ангажираност.

# 120
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз лично не бих заминала без детето си на почивка, засега и за през нощта не съм го оставяла, но като спра да го кърмя може би бих, ама само в изключителен случаи и много рядко.

Ако знаеше само колко ти е рано да мислиш по тези въпроси и да съдиш другите ....

# 121
  • Мнения: 489
 Засега не сме се делили за повече от няколко часа, но смятам, че вече е време и наистина имам нужда да си дам почивка. Проблема е, че е свикнал най- много с мен и не зная дали няма много да му липсвам...

# 122
  • Мнения: 561
Има си хас!! При първа възможност го давам на майка ми, но тя много, много не го иска  Simple Smile.

# 123
  • Мнения: 801
за 1 година съм оставяла Радост само веднъж на родителите си, които живеят на ок. 350 км. от нас - за 10 дни и уж да си почина, но една седмица бях с температура, сополи и т.н., а останалите 3 дни изкарахме с мъжо на планина. Добре ми дойде след  като си гледаме сами детенце - далеч от родители и свекита.

# 124
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бих го оставила само за една нощ. Искам да отида някъде - на театър, ма купон, на кино, на дискотека или на кръчма, все тая. Искам малко да си почина............. Sad

# 125
  • Мнения: 494
Почивката,отвреме-навреме,дори за няколко дни е много полезна.И родителите,и децата имат нужда от такава "почивка".Стига временните "гледачи"(баби,дядовци или лели)да не развалят дисциплината и основните правила.Това не значи,че трябва при първа възможност да ги "зарязваме"-все пак те са си наша грижа и с нас им е най-добре.Пък и на мен и на съпругът ми,започват много бързо да ни липсват Simple Smile

# 126
  • София
  • Мнения: 3 688
Миналата година беше за една седмица при баба си,но само толкова.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт