Какво с повече яйца...

  • 1 457
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Имам повечко яйца.  kyllmg Освен за крем карамел, не се сещам за нищо друго, в което мога да ги вложа. Дайте идеи.   Simple Smile newsm57

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Омлет, огретен - ти всъщност колко повече яйца имаш? Simple Smile

# 3
  • Мнения: 22 867
Ако сте любители на сладкото, може да си направиш ето тази торта Гараш на kylinarka. Хубава става!

# 4
  • Мнения: 22 867
И още едно предложение, рецептата не е моя, копнах си а от нета.

Яйца с пикантен сос

Продукти: 5 яйца, 3 с. л. соев сос, 1 с. л. олио, щипка лют червен пипер, вода; за соса: 2 с. л. соев сос, 2 с. л. во­да, щипка захар, 1 с. л. олио, щипка джинджифил, 1 ситно нарязана глава лук, 1 скилидка чесън, 2 с. л. десертно вино, 1/2 ч. л. нишесте, 100 гр бульон

Сварете твърдо яйцата. Сложете ги в студена вода, начупете внимателно черупките и обелете яйцата, като запазите гладка повърхността на белтъка. Обелените яйца сложете в малка тенджерка и варете около 20 мин. в смес от вода, соев сос, олио и лют червен пипер. По време на варенето яйцата трябва да са потопени целите в течността. Повърхността на белтъка се оцветява в кафяво, но боята не прониква в целия белтък. Извадете и изцедете сварените яйца. Разрежете ги на четвъртинки или осминки и ги сервирайте като предястие, гарнирани с червена чушка (капия), до­мати и листа от зелена салата. Към тях поднесете пи­кантния сос, в който потопете яйцата или ги залейте с него в чинията. Пикантния сос пригответе по следния начин: смесете и сварете съставките за соса, ка­то постоянно ги бъркате.

# 5
# 6
  • Мнения: 6 958
Баница;
Предястия с варени яйца - варени яйца с майонеза, варени яйца със сирене и малко кетчуп (като жълтъка и кетчупа се смесват + сиренето и после се пълни белтъка), варени яйца с кисело мляко и чесън;
кекс с повечко яйца;
палачинки;
солена торта - ред варени картофи, ред варени яйца, ред печен пипер, ред домати, ред сирене или кашкавал;
омлети с различна плънка от бекон или филе или кайма + зеленчуци (грах, домат, зелен пипер, морков)
омлети от яйца + сирене + зелен лук + малко зелен чесън и подправки
....

Варианти хиляди... Но щом имаш ''много яйца'' най-добре кекс, крем карамел и предястия с яйца за да свършат по бърже... пък и те не развалят...  newsm78

А колко яйца имаш иначе?  newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
30-на, ако не и повече...

# 8
  • Мнения: 6 958
30-на, ако не и повече...


Правиш за: закуска една баница, правиш за обяд едни омлети, правиш за вечеря едни предястия с варени яйца или мусакичка или нещо такова и за десерт крем карамел и яйцата свършили  bowuu

# 9
  • Мнения: 3 647
 Twisted EvilЯйца сос тартар :
сваряваш яйцата-нарязваш на половинки или четвъртини
сос:
кисели краставички -нарязваш ги на жулиен ( да не са от туршия)
ситно назрязан копър ( и чесън по желание)
майонеза ( соева или обикновена)
разбъркваш всичко  и разреждаш с маринатата от киселите краставички
сол  и чер пипер
  bouquet

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 891
Салатка-5,6 сварени яйца настъргани,добавяш към 200 гр.сирене,майонеза,2,3 скилитки чесън,и червен пипер.Разбърква се всичко и готово:).

# 11
  • Мнения: 311
Аз бих направила също гювечета с по едно-две яйца отгоре. Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Макар да ни държат още великденските ястия с яйца, ще уползотворя часто т наличните за салата. А освен крем каламела и баница, някое десертче?

# 13
  • Мнения: 6 958
Яйчен крем:

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=584

Кекс с повечко яйца...

Ако искаш рецепта за кекс имам една с 6 яйца и ако я искаш ще я напиша после  Peace

# 14
  • Мнения: 1 426
Много бързо, много вкусно:
Две пакетчета инстантни спагети ги натрошаваш и ги пускаш за 2 мин. в кипяща вода. Отцеждаш и запържваш в масло, като слагаш вътре и готовата подправка. Заливаш с 4-5 яйца и бъркаш, докато се сгъсти.
За по-малко от 10 мин си готова с вечерята, а и децата ужасно го харесват!!

# 15
  • Мнения: 1 679
млечна баница, омлет със сирене и зелен лук, сирене по шопски - там не жаля яйца

# 16
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Миш маша също гълта яйчица Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 958
Авторката на темата, какво сготви в крайна сметка  newsm78

# 18
  • Мнения: 27 524
Не са чак толкова много, прибери си ги в хладилника  Grinning

# 19
  • Мнения: 4 546
ордьовър: сварени яйца - 10-12 броя, 1 буркан кисели краставички, майонеза и кисело мляко на око, сол, черен пипер. яйцата и краставичките ги режа на кубчета. този ордьовър аз го имам за основно ястие, а много върви и с ракийка  Wink

# 20
  • Мнения: 2 591
Правиш за: закуска една баница, правиш за обяд едни омлети, правиш за вечеря едни предястия с варени яйца или мусакичка или нещо такова и за десерт крем карамел и яйцата свършили  bowuu

не бих те посъветвала да изядете толкова яйца на един ден - първо, че не е полезно и второ може да развиете някаква алергия!

30 яйца никак не са много - и аз имам толкова в хладилника - издържат дълго, не се притиснявай  Peace може да ги ползваш в рамките на няколко седмици и изведнъж ще се окаже, че са свършили....

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 378
До този момент направих гювечета, кекс, а вчера и крем карамел, който ми донесе битова травма-залях си ръката с  горещ карамел  ooooh!. Явно повечко от 30 ще се окажат яйцата, ама съм планувала една баница и ордьовъра след 2-3 дни... Да видим колко ще останат и ако половинката не слуша, да му мисли какво го чака с тях...  Wink

# 22
  • Мнения: 6 958
До този момент направих гювечета, кекс, а вчера и крем карамел, който ми донесе битова травма-залях си ръката с  горещ карамел  ooooh!. Явно повечко от 30 ще се окажат яйцата, ама съм планувала една баница и ордьовъра след 2-3 дни... Да видим колко ще останат и ако половинката не слуша, да му мисли какво го чака с тях...  Wink

 ooooh! ooooh! ooooh! ужассссс, как ти е ръката сега??? Надявам се да не е оставила белег нещо  Praynig Praynig Praynig

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 378
 Grinning Miranda_rs, благодаря за загрижеността!  Hug Всъщност като количество не беше много, но доста качествено си болеше! Сега е мехур, чакам следващия етап...  ooooh! Крема го изядохме, та само болежката ми напомня за него...

# 24
  • Мнения: 1 271
може и макарони на фурна с повечко яйца и прясно мляко
моя съпруг много обича тази закуска/вечеря   chef

# 25
  • Мнения: 6 958
Grinning Miranda_rs, благодаря за загрижеността!  Hug Всъщност като количество не беше много, но доста качествено си болеше! Сега е мехур, чакам следващия етап...  ooooh! Крема го изядохме, та само болежката ми напомня за него...

Дано няма белег после, макар че си мисля, че не бива...  newsm78 Аз вечно имам такива битови нещица, особено това лято (работих в кухя)...  ooooh! Голяма блейка съм... най-често с горещо олио... Само мазане на кремчета и най вече крем ЗДРАВЕ ми помогна, ако има начин пробвай с него доста добре помага...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт