Ендоскопско изследване, страшно ли е?

  • 22 450
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Преди няколко дни пуснах тема за рефлукса, но никой не ми отговори, предполагам, че може би все има някой, който е оцелял след ендоскопия. Embarassed Може би ще ми се наложи да правя. Моля, кажете ми всичко, стъпка по стъпка, за да ми помогнете да се настроя. Ужасно ме е страх. Embarassed Колко време отнема, ами ако се задуша или започна да се давя? Тук им слагат някакви леки анестезии, по-добре ли е? Въобще ще съм благодарна на всякакви съвети.

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 19:35 от Noia

# 1
  • Мнения: 485
Здравей! На мен са ми правили гастроскопия ...ще ти обясня доколкото мога.Лягаш на лявата си страна,отваряш уста,лекарят много бързо вкарва една тръба в гърлото ти ,не можеш да се задушиш защото инстиктивно започваш да дишаш през носа,просто не може да мръднеш,тръбата ти заема сякаш целия стомах-не повръщаш,а ако имаш позиви за повръщане излиза само слюнка-все пак преди изследването трябва да не си ял поне 12часа.Няма да те лъжа,когато навлезе надолу в стомаха е неприятно и си мислиш че не можеш да издържиш.При мен трая не по вече от 10мин,сториха ми се вечност,но си струваше,защото това е изследването,което дава пълна представа за състоянието на хранопровода и стомаха,с пиене на лекарства на сляпо може само да си навредиш така че напред...Ще изтраеш няколко минутки,но после ще се успокоиш защото ще могат да ти поставят правилна диагноза.Това е ,ще ти стискам палци!  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 461
Благодаря за отговора, има ли смисъл от упойката, чувала съм, че някои искат по-тънки тръби,които се използват при деца? Страх ме е от позивите за повръщане, поначало най-малкото дразнение на гърлото предизвиква такива при мен, какво остана за тръба.

# 3
  • Мнения: 261
Не се бой ,мила!Сигурно не е приятно,но всичко ще мине!Щом това е начина за диагноза,трябва да се стегнеш и да го изтърпиш!Всичко ще мине добре!
Ние сме с теб!Стискаме ти палци!  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 485
Относно упойката-на мен не ми предложиха такава,пръснаха ми гърлото с обезболяващ спрей,който беше един такъв хладен и доста приятен на усещане,а тръбата не са ме питали каква да бъде.Когато ми правиха изследването моите оплаквания бяха точно постоянни позиви за повръщане,имах чувството че във всеки момент от живота ми ще почна да повръщам..адски гадна история...но точно по време на процедурата някак се стягаш и изобщо не ти се повръща,повярвай ми и се успокой...освен това съм говорила поне с 5-6 човека в болницата и на никой не му се е случило подобно нещо.На мен сега ще ми правят колоноскопия,даже съм пуснала отделна тема...и това ще издържа,защото както ти казах и преди по-лошо е да пиеш лекарства на сляпо месеци наред и да не ти минава, а така с камера се вижда какво е състоянието на лигавицата на стомаха,дали има изменения,а също вземат проба за хистологично изследване което показва дали си "заразена" С Хеликобактер пилори- причинителят на язвата и хроничния гастрит.Ако искаш сподели какви са ти оплакванията и защо ще ти правят ендоскопско изследване,може да ти препоръчам някои добавки които ми облекчиха състоянието,също и диета,костваше ми 2 години докато разбера какво точно ми помага.Ако не се засечем тук ти желая успех и сама ще се убедиш колко бързо се забравя лошото!

# 5
  • Мнения: 208
Преди няколко дни пуснах тема за рефлукса, но никой не ми отговори, предполагам, че може би все има някой, който е оцелял след ендоскопия. Embarassed Може би ще ми се наложи да правя. Моля, кажете ми всичко, стъпка по стъпка, за да ми помогнете да се настроя. Ужасно ме е страх. Embarassed Колко време отнема, ами ако се задуша или започна да се давя? Тук им слагат някакви леки анестезии, по-добре ли е? Въобще ще съм благодарна на всякакви съвети.

Не са ми правили такова изследване, но аз също имам рефлукс от доста време. На дъщеря ми пък бе доказан с рентгеново изследване.

Може би форумът на този сайт би ти бил от полза.

http://www.pedsurg.net/forum/

Дано всичко мине безболезнено при теб!

# 6
  • Мнения: 3 461
Имам тежък рефлукс, не знам колко степени има, но моята сигурно е най-висока, защото рентгенологът, който ми е добър познат не спираше да възклицава. Пих бериева каша и ми направиха скопия. Оплакванията ми са, че все едно буза е заседнала на гърлото ми, нямам проблеми с преглъщането, но тази топка в гърлото ми пречи и провокира гадене. Имах и страхотни киселини една нощ, но сега нямам. Пия Pariet 20 mg, по 2 пъти на ден преди хранене, от 5 дни, но не ми минава. Гастроентероложката е най-добрата в бахрейн, каза ми да пия 2 месеца хапчетата и че с подходяща диета, процесът е обратим. Личната ми, обаче ме посъветва, ако не ми мине до 2 седмици, да ходя на ендоскопия. Умирам от страх, както и като дете на лекари ме тресе канцерофобията. Embarassed Но, ако имаше нещо, щяха да го видят на скопията, нали?

telerika, и на теб успех ти желая. Hug Тук колоноскопиите задължително ги правят с пълна упойка, мен и от това ме е страх. Embarassed

# 7
  • Мнения: 208
Не съм специалист, но от моя опит: лечението трае минимум 2 месеца.
Дъщеря ми взема медикаменти цели 6 месеца.
Не мисли най-лошото! Разбирам притесненията ти и неприятното състояние, но то е лечимо. Още повече, че според лекарите има и неврогенна компонента, която е от важно значение при моториката на храносмилателната система и затова трябва да си осигуриш максимално спокойствие и отпускане.

Ако искаш, пиши ми на лични.

# 8
здравейте на всички!
днес за първи път влизам в този форум и намирам доста интересни неща.

скоро сигурно ще ми се наложи да правя гастроскопия заради хеликобактер пилори и искам да питам някой знае ли може ли да се направи с упойка. доста ме е страх от усещането и не ми се ще да го изпитам съвсем в съзнание

Общи условия

Активация на акаунт