Към мамите в Щатите, какво е станало в Virginia Tech. University?

  • 3 540
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
А най-пресните новости, че убиецът е пратил в двучасовата си пауза видео-запис и над 70 свои снимки на НБС, показва за мен какво място имат медиите в днешно време в едно такова жестоко, кърваво дело. Нож с две остриета. Медията се явява дори като един стимулатор на убиеца. В перверзната фантазия на масовия убиец, медията става проводник между неговата болна глава и егото му. Това, че месиджът му ще стигне до тях го кара да иска още по-силно това, което е планувал.


права си, за това определно не се бях замислила в слу4ая

тук какви ли не идиотЩини правят за да си показват филм4етата в нет_а, а наи идиотските и до новините стигат.....

# 76
  • Мнения: 2 907
Малко отклонение от темата, но ето нещо, което също е много интригуващо.
В момента в Германия съдят една мед. сестра ( на 56 години, с 25 години стаж), която е убила 14 пациента с лекарства. Нейното обяснение е следното : " Бях толкова претоварена от работата, не виждах изход". Уау!

Значи стигаме до извода, че нещо си, в един определен момент прещраква в главата и оттам нататък всяко изказване на убиеца се явява като неадекватно. За нас - нерационално. За нас - здравомислищите.

А, джиойа, да! Убедена съм, че медиите действат като стимул за много депресари. Някой, който никой не забелязва, никой не зачита, който се чувства изхвърлен от масата, а който мечтае да се реализира, но не успява - този човек за да привлече вниманието върху себе си ще е готов на крайни действия, но с крайната цел да стане център на внимание. В главата на болния няма значение дали ще бъде споменат с добро или лошо. Важното е, че ще бъде за първи път номер 1! Това са признаци на маниакална депресия с комплекси за малоценност. Милиони хора имат тези проблеми, но ето, че някои не издържат и омразата им към всички, които са били всъщност пример за него, надделява.

# 77
  • Мнения: 1 909
По въпроса за психологията на престъпниците може много да се говори - много сложен въпрос, още повече, че макар и може би провокирана от медиите, не винаги целта е да се привлече вниманието (пък и в случая нали се е самоубил)
Ако си спомняте "Хладнокръвно" на Труман Капоти - убийство и жестокост заради самото убийство, май и този случай е такъв.
Какво хладнокръвие се изисква, след като си убил двама души, да отидеш най-спокойно до пощата и да пуснеш пратка...

Безумно е, че един психически болен човек толкова лесно може да се снабди с оръжие, безумно е, и че в продължение на два часа след първата стрелба никой не се е опитал да го потърси. Дори и да са опитали, все пак - цели два часа да не направят никаква връзка?

Много е болно, че човешкият живот като че ли се обезценява - всеки ден слушаме за десетки загинали, и като че ли започваме да свикваме... Sad

# 78
  • Мнения: 2 253
Трябва да се запитаме по-скоро - кое прави така, че децата ни да се озлобяват? Кое ражда в човешкия мозък кървави фантазии, кое е това , което изражда човека? Или човекът е по природа изроден. Кой знае.
Ето това са въпросите,които ме глождат и мен.Винаги съм се питала"(човек)ражда ли се убиец,или става такъв?

Значи стигаме до извода, че нещо си, в един определен момент прещраква в главата и оттам нататък всяко изказване на убиеца се явява като неадекватно. За нас - нерационално. За нас - здравомислищите.
И аз си разсъждавам така (шматко Wink)

# 79
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Много съм съгласна с мнението на mystic. Ако си спомняте "Natural Born Killers", беше нещо като продължение и развитие на темата на "Хладнокръвно" - в днешното време на 24 часа новини. Другият фактор е, че в Щатите децата от малки са свикнали, че като пораснат, могат да бъдат каквото си поискат (принципно положителна нагласа), но, когато тази нагласа се съчетае с наченки на социопатия, става страшно.

Но не мисля, че в днешно време човешкият живот се обезценява - само се замислете по време на многобройните войни, които човечеството е водило, колко трагедия и жестокост са виждали хората около себе си, колко деца са оставали сираци. И в днешно време се случва това, за нещастие, в Дарфур, в Ирак, в Чечня, но тъй като си мислим (и се надяваме) цивилизацията да е дръпнала, човешката природа да се е променила за добро заедно с нея. И когато безсмислената жестокост удари близо до нас, шокът става още по-силен.

# 80
  • Мнения: 2 563
фейам, от самото начало следя темата, но за какво да се намесва човек, като пак градивна дискусия не се получава. А и тук се е събрал моят фенклуб, те дори няма да прочетат какво ще напиша, веднага ще заплюят, нали фенклубът има мисия.

От години се интересувам интензивно от историята на серийните убийци. Каквото можах да си изнамеря, малкото специализирана литература по въпроса, както и собственото ми търсене, ме карат да имам малко по-специално мнение по въпроса. В тази връзка съм напълно съгласна с това, което е написала Блажка. Но това е действително една безкрайна дискусия, за мен - много интересна, за други - почва за заяждане, за трети - безинтересна.

Сега в частност по случая. За мен тази трагедия няма общо с Америка. Въпреки лесната, легална достъпност до оръжия. Истина е, че в Америка има повече такива случки, но те не могат да бъдат заключителни и рефлектирани върху американското общество.
Не е правилно да смесваме омразата ни към правителството на Буш и неговата външна политика, с нещо, което се случва абсолютно навсякъде за съжаление. Докато на мен не ми пука за американските войници, които загиват в Ирак, то съм дълбоко сразена и съпричастна с жертвите и студентите от ВТ. Същото чувствах и преди 2 години, когато в една немска гимназия един стрелец уби около 15 ученици и учители. Преди 8 години във франция имаше също малолетен сериен стрелец в университет. Тандури споменава за мен култовия филм " Боулинг фор Колъмбайн". Вярно - не всеки понася М. Мор, но този филм мен ме докосва.
Трябва да се запитаме по-скоро - кое прави така, че децата ни да се озлобяват? Кое ражда в човешкия мозък кървави фантазии, кое е това , което изражда човека? Или човекът е по природа изроден. Кой знае.

А най-пресните новости, че убиецът е пратил в двучасовата си пауза видео-запис и над 70 свои снимки на НБС, показва за мен какво място имат медиите в днешно време в едно такова жестоко, кърваво дело. Нож с две остриета. Медията се явява дори като един стимулатор на убиеца. В перверзната фантазия на масовия убиец, медията става проводник между неговата болна глава и егото му. Това, че месиджът му ще стигне до тях го кара да иска още по-силно това, което е планувал.

Има психолози, които са се отдали изцяло на разкодирането на виждането на серийните убийци. До ден днешен никой не може да каже със сигурност дали става дума за генетична грешка, която години наред тлее, а в един момент избухва, или е заложено във всеки от нас. Полемика, която изисква много сили и аргументи. Ето ти дискусия. Не издържах, написах.

Браво! Чудесно мнение! Hug

# 81
  • Мнения: 1 216

Всъщност, доколкото знам, авторите на тези масови стрелби не са рецидивисти и нямат криминални досиета, по-скоро са самотни и свръхчувствителни особняци, на които някой не е обърнал внимание или не е взел мерки навреме. И това момче от Вирджиния Тех е от тази група. По-скоро въпросът за мене е: как децата да бъдат по-малко самотни? По-стабилни психически? По-дисциплинирани? По-малко егоцентрични?


Като следя развитието по случая, съм съгласна в тази част с блажка.

С тази разлика обаче, че това момче е давало отчаяни сигнали за помощ. Не знам как родителите му не са обърнали внимание поне. Съквартирантът му каза, че не са си говорили никога, учителите също не са обърнали никакво внимание, а е имало за какво. Палил е пожар, държал се е зле. Естествено, никой не е предполагал, че ще грабне автомата, но най- малкото са можели да се поинтересуват, за да му помогнат...
Изводът също е как да бъдем малко по- съпричастни, защото всички живеем в един свят и лошото, което се случва на другите, засяга директно всички останали.

# 82
  • Мнения: 3 461
Сега гледам откъси от видеозаписите, които е изпратил по пощата до NBC NEWS и то между двете канонади. Embarassed Потресаващи са и естествено обвинява всички останали за това, което се готви да направи.Естествено ръцете на другите са опръскани с кръв, а той се изживява като мъченик. Sick

# 83
  • Мнения: 2 563
Сега гледам откъси от видеозаписите, които е изпратил по пощата до NBC NEWS и то между двете канонади. Embarassed Потресаващи са и естествено обвинява всички останали за това, което се готви да направи.Естествено ръцете на другите са опръскани с кръв, а той се изживява като мъченик. Sick

Той е болен, това са делюзии, параноя... Имал е нужда от терапия и лекарства.

# 84
  • Мнения: 1 593
Ми аз лично не бих искала дискусия. Малко ме интересува кой кога убил когато не засяга мене или близките ми. А по повод таз статистика дет в Америка най-много се трепели, challenge-вам някой да публикува малко и за Русия (примерно) или Китай (да речем) като сме седнали да сравняваме. И също така да поясня, че тез дет най-много се стрелят са с малко по-тъмен цвят на кожата от теб и мен, а пък в този случай ИЗОБЩО не ме вълнува, ако ще и да се изтребят до крак.
Пък що се отнася дали Америка е най велика или не, и това много не ме вълнува, нали имам перспективен и ПО - СИГУРЕН живот, нека ми е зле. Който може го може навсякъде по света в Америка или зад нея.

По простаШко а гадно изказване не бях 4ела тук. ако смята модераторът, да ми иазтрие това мнение. съжалявам, но не мога да си го спестя. и се 4удя другите моми4ета, особено то4но "американките" как го пропускат спокойно. #Crazy

Feiam,
Коя пък си ти, че да казваш кой простак и кой не. Аз съм искрена и не ми се РАЗТИЧАТ ЛИГИТЕ като НА ТЕБЕ като видят трагедия да я влачат и да я дискутират с хъса на ЛЕШОЯДИ НАД МЪРША. Ако ти намираш интелектуално удоволствие от плюенето по други страни и нрави - заповядай!!!, дали си простакеса или не, нека оставим на пишещите да преценят. Get a life!

Към останалите мами от извън Америка, нека ако ще обменяме информация и ще опознаваме нови светове и нрави, да го правим добронамерено, а не по повод чужди трагедии като тази.
Аз имам интерес към това което става в целия свят, но не по повод кървища и убийства - искам да знам за майчинството, отпуските, празниците, правилника за движение, ако щете... Но на тези които са търсели евтината сензация в тази тема (те сами ще се познаят) и са си търсили просто още един повод да плюят против хората и нещата в Америка, пожелавам някой някой den да обсъжда техните трагедии по същия начин.

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 20:25 от silverarrow

# 85
  • Мнения: 563
И за други причини започвам да се замисля, особено след като разбрах, колко много деца са тъпчени от родителите си с ония спец. лекарства, за да са спокойни и за това, как лесно се поставя тук диагнозата за Attention Deficit/Hyperactivity Disorder (AD/HD), без дори да се мине през изследвания  Rolling Eyes
Имаме познати с 5 г. дете, което е в предучилищна и точно по предписание на учителката са се срещнали с психолог един път и той ги е насочил към личния педиатър  Rolling Eyes
И какво се случва с детската психика след време, когато лекарствата бъдат спрени напр. И дали, заради спокойствието на родителите за момента, те създават евентуално деца с лабилна психика след време?

а, ето това е приказка! оттук идват куп от проблемите на тия училищни стрелби, и почти във всяка от тях има намесен или SSRI или Риталин. Понякога след месеци, понякога след години употреба, после изведнъж ги спират и ето ти психоза ( ако не си я развил докато ги пиеш де).
ето линк по тематаhttp://www.antidepressantsfacts.com/2000-05-16-School-Shootings- … otropic-Drugs.htm

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 21:49 от sylvi

# 86
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ми аз лично не бих искала дискусия. Малко ме интересува кой кога убил когато не засяга мене или близките ми. А по повод таз статистика дет в Америка най-много се трепели, challenge-вам някой да публикува малко и за Русия (примерно) или Китай (да речем) като сме седнали да сравняваме. И също така да поясня, че тез дет най-много се стрелят са с малко по-тъмен цвят на кожата от теб и мен, а пък в този случай ИЗОБЩО не ме вълнува, ако ще и да се изтребят до крак.
Пък що се отнася дали Америка е най велика или не, и това много не ме вълнува, нали имам перспективен и ПО - СИГУРЕН живот, нека ми е зле. Който може го може навсякъде по света в Америка или зад нея.

По простаШко а гадно изказване не бях 4ела тук. ако смята модераторът, да ми иазтрие това мнение. съжалявам, но не мога да си го спестя. и се 4удя другите моми4ета, особено то4но "американките" как го пропускат спокойно. #Crazy

Feiam,
Коя пък си ти, че да казваш кой простак и кой не. Аз съм искрена и не ми се РАЗТИЧАТ ЛИГИТЕ като НА ТЕБЕ като видят трагедия да я влачат и да я дискутират с хъса на ЛЕШОЯДИ НАД МЪРША. Ако ти намираш интелектуално удоволствие от плюенето по други страни и нрави - заповядай!!!, дали си простакеса или не, нека оставим на пишещите да преценят. Get a life!

Към останалите мами от извън Америка, нека ако ще обменяме информация и ще опознаваме нови светове и нрави, да го правим добронамерено, а не по повод чужди трагедии като тази.
Аз имам интерес към това което става в целия свят, но не по повод кървища и убийства - искам да знам за майчинството, отпуските, празниците, правилника за движение, ако щете... Но на тези които са търсели евтината сензация в тази тема (те сами ще се познаят) и са си търсили просто още един повод да плюят против хората и нещата в Америка, пожелавам някой някой den да обсъжда техните трагедии по същия начин.



не знам къде ми видя те4аЩите лиги, като се има предвид, 4е дори не съм се изказала по темата.  newsm78
няма да се спирам на определенията ти по простата при4ина, 4е ти сама така си се определила с цитирания от мен постинг, та и с този, та нЕма нужда  Sick

пп. ах, да, и  ли4ните ти интереси са ясни  Joy
ама то,да искаШ от РАСИСТИ?

съжалявам за спама, но се питам за пореден път как на НИКОЙ не му направи впе4атление това изказване.

Общи условия

Активация на акаунт