Нисък ръст и секцио?

  • 5 463
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Бих те посъветвала да потърсиш мнението и на още един лекар! Ако все пак останеш при тази да ти следи бременността, не е задължително тя да  води раждането.

# 16
  • Мнения: 260
Никаква връзка няма - аз родих нормално за няма и 2 часа, само с няколко вътрешни шева, а съм 160 см. В началото на бременността и аз бях 53 кг. Ако тазът ти е достатъчно широк, няма проблем.

Ей тези доктори вече от пръв поглед определят кой е за секцио  hahaha

# 17
  • София
  • Мнения: 5 719
ДА много е странно! На пръв поглед и директно си каза за секцио Simple Smile лошото е че това е 3 лекар при който ходя и вече не ми се обикаля по болници и смятам да си остана там! А това че не е задължително тя да ме изражда знам но ако тя предели секцио то е ясно че ще си е секцио не мога да отида и да кажа в деня на раждане не то е планирано ама аз не искам  Confused не знам какво да правя? Sad   

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
ДА много е странно! На пръв поглед и директно си каза за секцио Simple Smile лошото е че това е 3 лекар при който ходя и вече не ми се обикаля по болници и смятам да си остана там! А това че не е задължително тя да ме изражда знам но ако тя предели секцио то е ясно че ще си е секцио не мога да отида и да кажа в деня на раждане не то е планирано ама аз не искам  Confused не знам какво да правя? Sad   

Мисля, че няма смисъл да се подлагаш на операция, като няма конкретна причина, но ти ще си решиш.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мои познати които са доста по-ниски от теб родиха нормално без проблеми.
 И аз не разбирам понякога лекарите.Аз съм висока 178 см. и всички лекари ми казваха, колко е хубаво че съм висока и как ще родя много лесно.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 719
ДА знам че ако няма причина няма смисъл но явно може да иска да е секцио и заради това,че да е по спокойна да не се случи нещо знам ли... newsm78 но с тези смени на док вече наистина ми писна!  

# 21
  • София
  • Мнения: 5 719
Мои познати които са доста по-ниски от теб родиха нормално без проблеми.
 И аз не разбирам понякога лекарите.Аз съм висока 178 см. и всички лекари ми казваха, колко е хубаво че съм висока и как ще родя много лесно.
Значи може би наистина да има някаква разлика височината макар и минимална и от това за да е по спокойна да иска секцио!

# 22
  • София
  • Мнения: 14 672
ДА много е странно! На пръв поглед и директно си каза за секцио Simple Smile лошото е че това е 3 лекар при който ходя и вече не ми се обикаля по болници и смятам да си остана там! А това че не е задължително тя да ме изражда знам но ако тя предели секцио то е ясно че ще си е секцио не мога да отида и да кажа в деня на раждане не то е планирано ама аз не искам  Confused не знам какво да правя? Sad   
Как тя ще ти определи? Само ако тя ти води раждането ще ти определи дата, иначе си отиваш в болница като ти дойде времето и това е. На моята обменна карта пише късогледство-10 диоптъра и предишно секцио 2003 г., никъде не пише-да роди секцио. В болницата казаха, че те си преценяват и оформят нещата. Аз съм 158 см, бременостите ми тръгват от 45/46 кг, но никога не са ми казвали, че е причина за секцио. Успех, каквото и да решиш.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 405
За пръв път чувам подобен мотив. newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 5 719
Ами тя като ми следи бременноста няма ли тя да ми определи какво да е раждането?

# 25
  • София
  • Мнения: 14 672
Тя следи бремеността, а не води раждането, в болницата ги оформят нещата. Тя може да ти пише, че имаш индикации за секцио, а ти какво ще решиш и лекарския екип, който те приема е друго нещо.  Първия път раждах с уговорка и все пак от болницата искаха талон от очен, че се налага секцио заради диоптрите. Важно е твоето решение.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 719
Значи тя може да си определи секцио а аз ако не я искам като екип когато ми дойде момента отивам в болницата и каквото решат тези на смяната това така ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз не мисля, че има някаква връзка с ръста. Моя приятелка, висока не повече от 155 см и тежаша 38 кг преди да забременее, роди нормално без никакви проблеми. Peace
yovanka , ти го е обяснила много точно. Крайното решение е на екипа, който ще те изражда - каквото преценят те. Успех! Hug

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мои познати които са доста по-ниски от теб родиха нормално без проблеми.
 И аз не разбирам понякога лекарите.Аз съм висока 178 см. и всички лекари ми казваха, колко е хубаво че съм висока и как ще родя много лесно.
Значи може би наистина да има някаква разлика височината макар и минимална и от това за да е по спокойна да иска секцио!
Много пъти съм писала, че въпреки, че всичко ми беше на ред и лекарката ми казваше как ще родя лесно, ме караше да ми насрочи секцио.Защо е такава фенка на ножа тази жена, не разбирам и до днес.Отказах секциото, родих нормално.Не беше толкова лесно, все пак си е раждане.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 719
Благодаря ви!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт