Сраствания?

  • 878
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Мами, раждали със секцио, имахте ли сраствания след операцията и ако да - как ги чувствахте, преминаха ли с времето, въобще създават ли ви някакви проблеми?

# 1
  • Мнения: 1 555
Сраствания може да ги открие само лекар, доколкото знам !!!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Много голям процент от жените, родили секцио имат макар и минимални сраствания. Това се установява при преглед с ехограф. Не преминават с времето - това е срастнала тъкан, не може сама да се отлепи.
Лично на мен на прегледа през февруари ми казаха, че отдясно имам леки сраствания, но не било нищо тревожно.
Така че най-добре отиди на ехограф при гинеколога ти!

# 3
  • Мнения: 4 447
След ВСЯКА коремна операция има сраствания! Затова и веднъж раждали със секцио после пак и пак и пак есъс секцио. А срастването само лекар може да го види на ехограф. На мен така ми видяха срастването от апандесита.

# 4
  • Мнения: 1 207
Това за срастванията не  го знаех,но дали не е още рано или да отида сега да видя за такива? newsm78

# 5
  • Мнения: 4 447
Това за срастванията не  го знаех,но дали не е още рано или да отида сега да видя за такива? newsm78

Според мен вече имаш. Ама иди и виж.

# 6
  • Мнения: 1 896
От операция на апендикса имах сраствания. Но за секциото питах един мой съученик, който стана коремен хирург - каза че при секцио са малко и нямат роля, защото се работело по друг начин, отзад напред, не знам си как и дори да има сраствания, нямали никакво значение.
Не е вярно, че след секцио се ражда само секцио пак - аз ще раждам нормално второто.

# 7
  • Мнения: 4 447
От операция на апендикса имах сраствания. Но за секциото питах един мой съученик, който стана коремен хирург - каза че при секцио са малко и нямат роля, защото се работело по друг начин, отзад напред, не знам си как и дори да има сраствания, нямали никакво значение.
Не е вярно, че след секцио се ражда само секцио пак - аз ще раждам нормално второто.

Ами такасъм чувала,заради страстването, може да си е индивидуално Thinking :love Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 227
.... Затова и веднъж раждали със секцио после пак и пак и пак есъс секцио.....

Не е заради срастванията, а от опасност, че може да руптурира матка или (наскоро чух от док) да ти се отвори цикатрикса.
На мен при прегледа с ехографа не ми казаха да имам сраствания.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И на мен док не ми каза че имам,но явно са малки и ми ги е спестил.

# 10
  • Мнения: 4 447
.... Затова и веднъж раждали със секцио после пак и пак и пак есъс секцио.....

Не е заради срастванията, а от опасност, че може да руптурира матка или (наскоро чух от док) да ти се отвори цикатрикса.
На мен при прегледа с ехографа не ми казаха да имам сраствания.


Какво беше цикатрикс newsm78

Общи условия

Активация на акаунт