Краде ме....колежка:(

  • 7 359
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 811
... ръазбира се че ще има друг случай и той ще е първия удобен за нея казвам като съм сто процента сигурна.Защото за нея тези пари дори и тя да си има и са отгоре и ще и са добре дошли на тъпата крадла, а това как ти си ги изкарала на нея не и пука , тя ще си купи нещо а ти ще икономисваш от закуските да си насмогнеш.Една от божиите заповеди е не кради , но такова безочиво същество не му пука ,така че като ти види чантата просто без скрупол ще ти ти я изпразни без да и пука.

Това само времето може да покаже! Ами ако не си права? Защо си на 100% сигурна, че ще се повтори? Може би вече ти се е случвало подобно нещо? На мен досега не ми се е случвало, и се надявам и за в бъдеще да не се случва. Но без категорични доказателства не бих сипала обиди. Ами ако някой друг от фирмата реши да се възползва от ситуацията и "барне" в чуждото портмоне, пък пак може да се обвини новата колежка, която вече е трън в очите? Без доказателства е просто хабене на време и думи.

# 31
  • Мнения: 450
И на мен ми се е случвало-отвратително е... А бях бременна... взеха ги от оборота.Трябваше всички да работят с тях,но отговорна да съм аз,защото съм най-старша!?! Отървах се единствено,че трябваше да влизам в болницата вече,иначе,ако бях останала... Знам коя е и защо ги е взела-тя си ми каза,но нямаше как да докажа и най-лошотое,че се опита да предаде историята на шефа,но аз я изпреварих-казах,че липсват и ,че ще ги възстановя,но не аз съм ги взела.След като напуснах случая се е повторил с друга колежка...
Такъв тип `девойки` се смятат за богопомазани,че нищо и никой не може да ги спре.
Внимавай много и говори с шефа,наистина. За никого не е полезно и изгодно такъв човек да работи във фирмата...

# 32
  • Мнения: 811
И на мен ми се е случвало-отвратително е... А бях бременна... взеха ги от оборота.Трябваше всички да работят с тях,но отговорна да съм аз,защото съм най-старша!?! Отървах се единствено,че трябваше да влизам в болницата вече,иначе,ако бях останала... Знам коя е и защо ги е взела-тя си ми каза,но нямаше как да докажа и най-лошотое,че се опита да предаде историята на шефа,но аз я изпреварих-казах,че липсват и ,че ще ги възстановя,но не аз съм ги взела.След като напуснах случая се е повторил с друга колежка...
Такъв тип `девойки` се смятат за богопомазани,че нищо и никой не може да ги спре.
Внимавай много и говори с шефа,наистина. За никого не е полезно и изгодно такъв човек да работи във фирмата...

Лелее, просто не мога да повярвам, че има такива хора!  Confused Разбирам веднъж да открадне от нямане, ама пък системно да краде от колегите си  Shocked Просто не го разбирам! Явно съм много заблудена и наивна  Confused

Това психично заболяване ли е, или някакъв синдром?

# 33
  • Мнения: 631
Че аз като нямам - искам, а не крада......
Това си е характеропатия - това са хора, които не са свикнали да нямат и трябва постоянно да им е пълно джобчето, а най - лесно е да откраднеш.
Имахме подобен случай в работата - изчезваха пари от всякъде, но тази беше по - умна - взимаше една част от парите, за да не се усетиш веднага, а може и да не се усетиш. Разбрахме, че е човек, който има достъп до всяка стая - това са единствено чистачките и директора и заложихме много умел капан. Имаме 3 чистачки и знаейки смените им започнахме да следим коя по- кое време влиза в стаята ни. Лепнахме си едно огледало и зяпахме какво става от другата стая и я изловихме ама баш на местопрестъплението. При нас обаче имаше организация от 8 човека, които си имахме доверие и работехме много добре заедно. След това я пратихме при директора и си замина госпожата.....

Придържам се към предишния си постинг - да парадираш с това, че са ти изчезнали пари и да се пазиш, ако си нямате доверие хората от фирмата няма да стане със капани и следене, пък и не смятам, че е нужно да те окраде пак ......

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 576
Разбирам те напълно. В нашия офис имахме същия проблем. Късмет имахме, че случайно видях колежката, която бъркаше в портфейла на шефката. Затраяхме си и чакахме какви ще ги свърши. А то след няма и месец пак изчезнаха пари на шефката. Оказа се, че на няколко от колежките редовно им изчезвали пари. Та шефката се ядоса и отиде при шефа ни, каза му и на другия ден съответната дама напусна. Но просто я бях видяла и не можеше да се каже, че никога не е взимала. Аз се чувствах адски кофти, добре че я изненадаха, че току виж изметнала нещата и да каже, че аз съм крадяла. Много е сложна ситуацията.

# 35
  • Мнения: 3 405
Крадливият си е крадлив и пак ще посегне, направи й постановка и я хвани пред свидетели.

# 36
  • Мнения: 3 880
И аз съм преживявала подобно нещо преди години и си мисля, че тази щом за толкова кратко време те е пребъркала най-малко 2 пъти това означава, че скоро ще има и трети. Най-вероятно има и някакъв проблем тази, защото ако е откраднала случайно и спонтанно(защото й се е отдала възможност примерно) нямаше толкова бързо да повтори след като е видяла, че се е разбрало.
И ние имахме крадящ колега навремето и докато се разбра кой е беше някакъв абсолютен кошмар, защото по него време бяхме много нови там, той също, и всички се чувствахме заподозряни, много е гадно. А той, тарикът, също викаше "дръжте крадеца" и разправяше, че му липсват големи суми Close Обстановката беше толкова нажежена, шефовете бяха издивяли буквално, всички се гледаха с подозрение, а той продължаваше да си краде ден през ден без притеснения. Чак по-късно излезе, че бил болен нещо....
Най-добре да направиш капан или да си носиш портмонето винаги в теб, друг начин няма. А работата ви с пари ли е?

# 37
  • Мнения: 1 733
Ужасно! Как може, направо не мога да повярвам! Успех с разобличаването на крадлата!

# 38
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Да Доминика естествено че го твърдя защото съм потърпевша бях го писала по напред, много пъти ми изчезваха пари докато се усетя откъде идва проблема и последния път беше само въпросната дама в стаята с моята чанта и след мое излизане от стаята за няколко минути от протмонето ми нямаше една петдесетачка и най интесресното че тя си беше самичка в портмонето но това явно не я е притеснявало , затова твърдя че тези хора са арогантни и без задръжки и ще повтори пак. И незная защо аз нямах смелост да и кажа че е тя, нямам доказателство и след това протмонето все с мен, та да няма откъде да вземе.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Ако знаете по колко пъти на ден си отварям чантата след влизането на новата "колежка" в стаята #Cussing out,направо мания ми стана.И сутрин си броя парите по 3 пъти в нас,преди да тръгна за работа.И колежката ми и тя ги брои ли брои и проверява.
Камера засега не може да се сложи,но мислим да оставя пари и да изляза някъде,ще им запишем номерата и така....много искам да има възмездие,много.Така и аз се чувствам неловко,може да си мислят другите колеги,че лъжа Sad

# 40
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Тя освен крадла да не е и тъпа , ти като и оставиш на видно място няма да ги вземе щото ще се сети че е капан първо , и второ  как после ще откриеш банкнотата ами ако е в гащите и ,най много да я зарадваш с още някои лев.

# 41
  • Мнения: 14 133
Подкрепям горния постинг.
Съжалявам за случилото се...да ти е обица на ухото друг път. Hug
Peace

# 42
  • Мнения: 1 318
Не мога да повярвам, че има такива хора... Като знам ние на работа как си оставяме големи суми в чантите, скъпи вещи и никога (да чукна на дърво), не е ставал проблем... Даже си спомням, че веднъж чистачката сутринта намерила 2 лв на земята до едно бюро и ходи от човек на човек да пита кой си е загубил парите...
Неприятно е, че има хора с такъв манталитет и силно се надявам да намериш начин да й дадеш урок.

Общи условия

Активация на акаунт