Да го пускам ли на ясла?

  • 711
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Моля за съвет.Детето ми от две седмици кашля.Направих му всички възможни изследвания ,защото не можаха да разберат от къде идва кашлицата.Оказа се ,че има задна хрема ,която е на алергична основа,и от там кашля.Лечението е само с противоалергични лекарства.Искам да го пусна на ясла,но се страхувам какво ще си помислят другите майки,за това че съм го пуснала с кашлица.Детето не е заразно и няма опасност за другите деца.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 100
Щом детето не е заразно пускай го, но ние когато бяхме с алергична кашлица много не ни понасяше праха, който се вдига там.Трябваше да сме повечко навън за да успокояваме кашлицата.

# 2
  • Мнения: 315
По добре изчакай да се оправи за да не се усложнят нещата.

# 3
  • Мнения: 7 831
Аз бих го пуснала.
Не виждам какво може да се усложни щом лекарите казват че може да ходи.
Изобщо не обръщай внимание на другите майки, на учителките обясни какво му има на детето и занеси бележка от доктора.
Успех.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 055
Аз бих го пуснала.
Не виждам какво може да се усложни щом лекарите казват че може да ходи.
Изобщо не обръщай внимание на другите майки, на учителките обясни какво му има на детето и занеси бележка от доктора.
Успех.

Съгласна съм  Peace

# 5
  • Мнения: 1 559
А към какво е алергичната реакция? Сигурно ли е, че става дума за алергия?
Наблюденията ми са, че се злоупотребява с диагнозата "алергия".
А правихте ли изследване за коклюш?

Аз не бих си пуснала детето кашлящо на ясла - мое мнение.

# 6
  • Мнения: 420
Ако е коклюш резултатите от изследванията нямаше да са особено добри,пък и той е имунизиран.

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Аз бих го пуснала.
Не виждам какво може да се усложни щом лекарите казват че може да ходи.
Изобщо не обръщай внимание на другите майки, на учителките обясни какво му има на детето и занеси бележка от доктора.
Успех.

Съгласна съм  Peace
моя дребния е с алергична хрема, и каката като малка беше така, но и двамата ги пусках на детска, не може да си стоят до първи клас вкъщи...а хремата им спираше само лятото Sad
Разбира се, носех бележка от докторката, а тя преди това беше ни изпратила на УНГ и бяхме направили изследвания за да не би да са някакви бактерии...
Голямата с възрастта постепенно го израстна този проблем, с малкия още се мъчиме...но си ходи на детска!!!

# 8
  • Мнения: 1 559
Ако е коклюш резултатите от изследванията нямаше да са особено добри,пък и той е имунизиран.

В какъв смисъл резултатите нямаше да са особено добри?

Това, че е имунизиран нищо не значи само по себе си. Познавам детенце, което тъй както е имунизирано, си прекара коклюш.
Синът ми е не е имунизиран. Няколко пъти беше в контакт с детето (лекарката казала, че е алергична кашлица) и не го прихвана... Твърде индивидуално е, не може да се твърди, че ваксината със сигурност предпазва от коклюш...иначе нямаше да има толкова много случаи на имунизирани деца прекарали коклюш.

Общи условия

Активация на акаунт