Как родихте - с епидурална упойка или без упойка ?

  • 4 185
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
С епидурална, секцио. Доволна съм. Никакъв проблем нямаше, вследствие на упойката.

# 16
  • Мнения: 9 990
Родих без упойка.
Апаратът, който следи контракциите се повреди.
по принцип в БГ техниката е стара, всичко може да се повреди и е най-добре да можеш да усещаш какво става. А и такова голямо щастие трябва да се изстрада...имам това усещане, сигурно много майки, които са родили безболезнено ще ме опровергаят.


Ще те опровергая като два пъти раждала много трудно без упойка.Така се случи, че първото ми раждане беше много болезнено и трудно.За второто исках упойка, но пак така се случи, че не сложиха.Ами какво да ти кажа-изстрадах си ги децата, но не точно това ме прави майка, пък споменът е кошмарен.

# 17
  • Мнения: 41
Здравей те значи аз съм родила и 4си   деца без упойка.И не съжалявам защото радоста че накрая ще го видиш тоз бебок който толкова време чакаш и аз поне забравям за болката.

# 18
  • Мнения: 2 821
И двата пъти раждах без упойка. Първия път исках, но при нас не всеки доктор е навит и ми отказа в последния момент, като изкара довод, че съм нямала добра родова дейност..доверих му се. Втория път не си направих устата, като се надявах раждането да е по-леко.
Не се забравя определено, особено ако са близки ражданията, както при мен....надживява се.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
С епидурална

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
И аз родих без упойка. Раждането беше леко и всичко мина доста бързо - 3,5 ч.
Да си призная честно по ме заболяха двата външни шева които ми направиха после.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 359
С епидурална.
И съжалявам, защото бях от малкото, които страдаха от странични ефекти като тежко главоболие.

# 22
  • Мнения: 86
Аз родих нормално с епидурална анестезия. В 1:30 влязох в болницата, а в 5:17 се роди бебенцето ми. Много съм доволна, чу се спрях на този начин на раждане. Хем усетих какво е контракция, хем тогава когато е най-болезнено раждането не го усещах.
То си е много важно и кой ти води раждането де.
Аз родих в Тина Киркова, а раждането ми го водеше д-р Маленов, а анестезията ми я даде д-р Войнова. Страхотни са!

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 612
Родих без упойка, всичко стана много бързо ( от първата контракция до раждането 5 часа) и нямаше смисъл. Не беше толкова страшно колкото очаквах. Дано и другият път да е така  Praynig
И аз така.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 476
Родих с епидурална упойка, вследствие на която получих родова слабост и се наложи да извадят бебето с форцепс  Confused  След това разбрах, че доста сериозна част от ражданията с епидурална завършват с форцепс или вакуум. Ако бяха ме информирали за това предварително, нямаше да искам анестезия.

# 25
  • София
  • Мнения: 978
Родих с епидурална упойка, не съм имала никакви странични реакции. Когато ми започнаха напъните действието на упойката значително отслабна, и ми обясниха че това се прави за да мога да напъвам пълноценно и да не се налага вакуум или форцепс. Така че упойката ми спести, част от болките при контракциите

# 26
  • Мнения: 6 607
Родих с епидурална и всичко мина нормално  Hug

# 27
  • Мнения: 105
Аз също родих без упойка! Винаги съм смятала, че природата си знае работата и исках да изжимея всичко. Раждането ми беше много леко и сега си спомням за него с усмивка! Второто пак без упойка ще родя!!!

# 28
  • varna
  • Мнения: 1 012
родих нормално без епидурална-при всеки е различно трябва само да слушаш внимателно акушерката и да изпълняваш и всичко ще е наред с епидурална или без!

# 29
  • Мнения: 1 043
без никаква упойка или обезболяващо  Peace само тялото ми каквото си е произвело  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт