Колко от Вас усетиха "следродилна депресия" ? Разкажете......

  • 1 972
  • 41
  •   1
Отговори
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Нека да поговорим за Следродилната депресия...Има ли я  в България?
Как Тя засегна Вас и околните?
Мен ме предупредиха че след раждането ще съм на моменти много емоционална, избухлива и т.н и че всичко се дължи на хормоналните изменения , които настъпват  в организма по време и след бременността.
И наистина  беше така - на 3 ден след раждането плачех за нищо, имаше моменти в които си мислех че не ставам за майка , защото не мога да успокоя бебето( а той плачеше защото имаше колики), имаше и моменти в които милият ми съпруг го отнасяше ха ха
Разкажете за вашите перипетии след раждането...как се справихте?
Нека това да бъде още една тема , която да помогне на бъдещите мами да не се плашат и да знаят какво ги очаква и как да реагират.
Вили
 smile3518 smile3513 smile3511 smile3514 newsm61 txtloves

# 1
  • София
  • Мнения: 3 361
Доста сме говорили за следродилната депресия, но бих поговорила още.
Да, страдах от депресия след раждането, благодаря на Бога, че не беше в най-тежката и форма.
За мое щастие имах обичта, грижата и подкрепата на близките ми и основно на мъжа ми, за да мине всичко без последици.
Тъжната новина е, че много често не се гледа достатъчно сериозно на този проблем и родилката така и си остава неразбрана, затваря се в себе си и като добавим и безсънието и физическото изтощение на постродилния период картинката става много тъжна.

# 2
  • Мнения: 397
 newsm78 Нямала съм такъв проблем!

# 3
  • Мнения: 10 983
Засега нямам такъв проблем! Надявам се депресията да ми се размине Praynig

# 4
  • Мнения: 1 371
На един, два пъти се разплаках без да има защо - ако това може да се нарече депресия... newsm78
Иначе нищо друго и по-добре  Simple Smile. Всичко щеше да се усети и отрази на бебето (предполагам).
 Peace

# 5
  • Мнения: 497
Вили благодаря ти за полезните теми,които пускаш! Hug
Ще следя и тази с голям интерес.  Peace

# 6
  • Мнения: 359
Не съм имала депресия в някаква силна форма но наистина напрежението ти идва в повече също и безсънните нощи, а и съм станала по-чувствителна. Дори наскоро като ми се насъбра повече напрежение, а и факта че няма на кой да оставя Цвети (мъжът ми се прибира в 7 и нещо и казва че е изморен) и си викам хвана ме депресия. Смятам че самото монотонно ежедневие се отразява на психиката.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И мене не ме подмина.

Не зная дали беше депресия, или просто изпаднах в нещо като душевен унес, беше ми сълзливо, напрегнато.

Неприятно.

Но отмина в рамките на седимца, може би.

Никак не е лошо бъдещите  майки да са запознати с проблема, и още от преди раждането да се стремат да не му се отдават, или поне по-лесно да го преодолеят.

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Вили благодаря ти за полезните теми,които пускаш! Hug
Ще следя и тази с голям интерес.  Peace

Няма защо!Ако с това успея да отговоря на някои от вашите въпроси или да намаля страховете ви това ще ме направи по-добър  и щастлив човек...
Моето щастие сега е пълно желая го и на всички ВАС!
Вили

# 9
  • Мнения: 2 631
Мисля, че е въпрос на чувствителност, търпимост към напрежение и към преумора, емоционалност...

И т.к. съм от по-дебелокожите магарета, дето колкото и да ги товарят, все тая -
 не съм усетила такава депресия. Нямаше и време, да се замислям, нито да се оглеждам в огледалото - на какво приличам, т.к. малката беше изключително ревлива денонощно, а помощ нямам никаква. Със сина ми - не помня вече. Rolling Eyes

Съвет - по-честото пребиваване във форума помага срещу такава и други депресии!!! Hug

# 10
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Вследствие на изтощението от кърмене и безсъние, както и на факта, че понякога се налага да работя и не успявам да наваксам с домакинството, в момента съм на ръба на нервна криза.  #Crazy

Не ми тежи нищо от това, което върша, но страдам от чувство на вина, че не се справям, че съм лоша майка и, че не обръщам достатъчно внимание на мушморочката. Избухлива съм, докачлива съм, паниката ме налазва бързо. Не ми се спи, а имам вопиюща потребност от сънsleepuu Мъчи ме и дежурният главобол.  newsm77 Отделно от това, вече нямам капчица желание за секс и се насилвам да се любя с мъжа ми luvbed, за да не се чувствам непълноценна, а и за да имам интимен контакт с него, което още повече влошава нещата. Рядко, но все пак ме налягат лоши мисли и излишни безпокойства.

Айде да не продължавам.  Stop Може би идеята е да споделят онези, на които им е минало, за да не се отчайват бъдещите мамчета, ама аз реших да споделя и да си пожелая СКОРО да ми мине, защото искам още бебчета.  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Депресията ми не е от най-тежките, защото не съм намразила детето си. НАПРОТИВ, безкрайно съм щастлива, че Кали я има и всъщност това ме крепи!! newsm68

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 12:29 от Мяуче

# 11
  • Мнения: 4 546
Мяуче , това твойто ми прилича на преумора . дано скоро всичко си дойде на мястото   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 631
Мяуче, и според мен е преумора!
А я си представи ситуациата + още едно дете... #Crazy
Но споко! Peace Има светлина в тунела, а и се забравят тежките моменти, иначе нямаше да раждаме следващ път. Wink

# 13
  • Мнения: 576
Аз изкарах тежка следродилна депресия.  WearyПреди раждането на Рая всичко вървеше много добре - имам много добра работа, обичам много да излизам и да се забавлявам с приятели и т.н. newsm74 С появата на беба - всичко се промени - Рая плачеше от колики и не можех да и помогна, rotfImbo будеше се нощем, стояхме си постоянно в къщи, свекърва ми уж бе дошла да ми помага, ама не се случи точно така... fight.. абе въобще целия ми живот се промени, всичко което обичах да правя - вече не можех!  smile3511От прибирането ни от болницата до 45 ден от раждането, не сме спали нито нощ! Дежуряхме на 3 часа - аз, мъжа ми и свекърва ми, като когато трябваше да спя, свекето ме будеше, защото Рая е гладна, абе невероятен ад! newsm45Постоянно плачех, не си доспивах....... много ми беше трудно, успях да кърмя само 1 месец, от напрежението в къщи със свекърва ми и кърмата ми спря. Вместо тя да се грижи за мен, аз се грижех и за нея и ми се налагаше да търпя киселата й физономия  smile3513- колко е изморена, колко й се спи и т,н..Така до 45 дни, реших и събрах багажа на свекърва ми да си ходи Хората обаче са казали - когато се ражда бебе, тогава се ражда и майка! Когато Рая стана на 1,5месеца, си останахме сами с беба и мъжа ми! newsm10 Наистина беше трудно, но поне не търпях упреците на свекърва ми! Сега вече, благодаря на Бог сме много добре и не мога да си представя живота ми без Рая!
Мили бъдеще майчета, искам да спомена само, че до раждането на беба със свекето се разбирахме прекрасно! Внимателно си изберете кой искате да ви помага в къщи с бебето, за да не се получи като при мен! smile3521

# 14
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Дано да е така, както казвате, момичета! Hug Аз имам надежда, че скоро ще съм добре. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт