Социален асистент

  • 2 860
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
   Zdraveite na vsi4ki mami,imam nyjda ot pomo6t!Momi4enceto mi e na 2godinki,s cerebralna pareza i saotvetno 95%invalidnost.Na 01.05.2007 izti4a platenoto mi mai4instvo i triabva da se varna na rabota.Niakoi znae li ne6to za programata Socialen asistent I na kogo se otpyska?Dokolkoto razbrah mai triabva da si s dosta vrazki za da ti otpysnat.Razdelena sam sas sapryga mi i e nalojitelno da zapo4na rabota.I o6te ne6to:v kakvo se sastoi 4yjdata pomo6t,koiato varvi s invalidnostta v re6enieto na Telk-a?Dano niakoi ima svetlinka za men po vaprosa.Predvaritelno vi blagodaria,mamita.
     P.s Pi6ete mi na li4ni,4e ote sam ''pate v kal4i6ta'' i ne se orientiram dobre vav foryma.      ooooh!                                                          Silvana Plovdiv

# 1
  • Мнения: 4 585
Е, чак пък от връзки мисля че не се стига до там. Зависи на какъв асистент ще попаднеш. Добре е да има опит с дете с подобни здравословни проблеми. Ние имаме социален асистент, но за 3 пъти седмично по 2-3 часа. Повече не ни се налага де. Синът ми спи до 11ч, а съпругата ми е учителка и често се прибира в 13-14ч. Много сме доволни от социалната си асистентка. Просто няма какво повече да желаем. Даже тя по-добре от нас май се справя. Пиши на кирилица, ако не те затруднява. Не обичам да пиша на лични, защото на следващият, който се интересува пак ще трябва да пишем.

# 2
здравей,не разбрах ти ли искаш да станеш соц. асистент или искаш да ти назначат такъв? аз исках да стана на дъщеря ми,но е почти невъзможно.за личен ти искат доход на семейството до 180лв.за социален питах в един клуб на инвалидите и оттам ми казаха,че могат да ме назначат при условие,че детето ми е над 18год,а тя е на 3г.питай в някой такъв клуб.
за чуждата помощ-като ходим на санаториум социалните ми плащат за нощувките и храната,но след представяне на фактурите.

# 3
  • Мнения: 1 271
Щом си разделена със съпруга (не знам дали трябва да има развод) доходите ти едва ли са огромни. Аз съм личен асистент на нашия син, който е 100%с Чужда Помощ. Питай социалната работничка за твоя район и тя ще пресметне дали имаш право да бъдеш ЛА. За социален не знам как е.
А ясла или градина за специални деца няма ли, за да можеш ти да работиш.
Дано съм ти била полезна. Питай ако има нещо друго.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 153
Нямям развод,но и да имах не ми отпускат,защото съм имала имот на мое име.А от социален асистент имам нужда за два три часа на ден.Не ми отпускат,защото случая ми не бил тежьк.Абсолютна подигравка-та  как ще се издържаме,ако не работя. Thinking

# 5
  • Мнения: 4 585
"Документ - това звучи гордо!"
Андреа, а в решението от ТЕЛК пише ли, че е с право на придружител детенцето ти?
В социалната оценка какво пише?

# 6
  • Мнения: 153
Тя е с 95%, с придружител.Какви права имам тогава като е с придружител?

# 7
  • Мнения: 55
Privet i ot men.Ne samo sozialnite sa6to otidi pri-zakrila na deteto-tova e fondaziq tam znaqt vsi4ko.Yspex. newsm10 newsm10

# 8
  • Мнения: 485
Андреа, изискванията, за които споменаваш, се отнасят за програмата "Личен асистент", за социален асистент не са толкова големи - трябва детето/лицето да е с трайно увреждане, необходимо е и на ваша територия да има доставчик на тази услуга (може общината или неправителствена организация).
Виждам че си от Пловдив. Погледни тук:
БЮРО ПО ТРУДА - ПЛОВДИВ
ул. "Чернишевски" № 3 ет.1 - 5 свободни места за социален асистент към 14.03.2007 г.: http://dbt-parvomay.hit.bg/Srmpl.htm
Защо  не се разходиш дотам?

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 15:57 от _Zara

# 9
  • Мнения: 4 585
Мама Кали каза, че нашия социален асистент е от социалния патронаж.

# 10
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Не във всички общини има социален патронаж. На други места има, но нуждаещите се са много а соц. асистентите малко и отпускат само на краино нуждаещи се.

# 11
  • Мнения: 153
   Ами аз не съм ли крайно нуждаеща?Та какви са критериите?Ако не започна работа кой ще ме храни?Или може би с парите по член 43 ще покривам текущите разходи,многобройните лекарства,рехабилитациите,че даже и да ми останат.А с излишните може и да купя някоя дрешка на беба.Тва е скапана държава.Съжалявам,че съм груба,но вече нямам нерви.

# 12
  • Мнения: 153
Андреа, изискванията, за които споменаваш, се отнасят за програмата "Личен асистент", за социален асистент не са толкова големи -
Зара,благодаря ти за информацията. Laughing

# 13
  • Мнения: 1 271
Искам само да ти пожелая успех в борбата със социални или каквито там се водят. Не се отказвай заради бебка и заради себе си.  Hug  bouquet Скоро да се похвалиш с помощник и нова работа.

# 14
  • Мнения: 153
 Ееех,тя си е новата-стара работа.Пазят ми мястото.Дано скоро наистина се похваля с успех за асистент!Няма да се давам така лесно.Те и за парите от телка със задна дата ме мотаха,даже шефката на социални ме излъга,че няма такова нещо.Май трябва да се отраквам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт