Нощно кърмене на 2-годишно; Въпрос.

  • 458
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Преди малко ...поспорих с една приятелка. Тя твърдо ми заяви, жената, че нощното кърмене трябва да се маха ( то пък едно кърмене, дръпва по 5-6 пъти , за да се приспи), понеже нощем било вредно за зъбите, отделял се стомашен сок и т.н. Така и била казала лекарка.
Моля по-запознатите да ми обяснят точно как стоят нещата, да мога да се обоснова, ако се наложи. Не твърдя, че тя не е права, просто не съм убедена в това, което ми говори. Реагирах малко агресивно, понеже тя ми заяви, че нямало две годишни деца, които ядат нощем. Стомахът, каза, трябвало да си почива.
Та, чакам мнения по темата  Grinning

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хм. Определено има 2-годишни, които ядат нощем - при това съвсем не само сред кърмачетата...
Тези работи с почивката на стомахчето са малко в графата градски легенди... ако детето пие вода, пак пълни стомаха, нали Tired Какво да кажем пък за подсладените чайчета или разредения сок, които масово се дават нощем на децата, обаче не минават в графата нощно хранене...
А за зъбките - действително в кърмата се съдържа млечна захар. Но - механизмът на сучене е такъв, че млякото се излива директно в гърлото, а не около зъбите, както става при леко посукване от биберон с мляко, така че рисковете са значително по-малки (не че напълно липсват).

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Благодаря, Хедра!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
правилният отговор е, че има и 20-30-50 годишни, които все така стават нощем да ядат - и са в добро здраве със здрави зъби Simple Smile

# 4
  • Мнения: 919
И мен много ме притесняваше това нощно хранене, но наскоро четох една статия за кариесите пусната тук от Бу и се поуспокоих.. не се справям добре с търсачката така че ако някой пусне линк ще съм му благодарна Peace

Само да допълня че изобщо не съм съгласна с твърдението че млякото се изсипва директно в гърлото, случвало ми се е няколко пъти да стана свидетел, как дъщеря ми спи с уста пълна с мляко и и тече по бузата даже.. хем е кърмена само от гърда Thinking

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А има ли все пак някакви наблюдения върху евентуална връзка между нощно кърмене и развалени зъби? Нещо по въпроса? (Линк към статията на Бу?  Blush )

# 6
  • Мнения: 2 829
От вчера търся статията, ама най-накрая я намерих!!!
Ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174758.0
Разпечатвай и успех в спора Grinning!

Общи условия

Активация на акаунт