? до стопаните на персийски котки

  • 7 162
  • 17
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Моя котьо е бял, с дълга пухкава козина и ужасно се скуби. Дори и след като го среша, космите се носят из въздуха, има косми на всякъде: дрехи, бельо, чаршафи, дори по покривката за хранене, намирам негови косми в колата и в офиса.
Когато започна да чистя, направо ми идва да го подаря, около 30-40мин. ми отнема чистенето на холовата гарнитура, а прахосмукачката някой ден ще гръмне.
Брат ми има сив персиец, но козината му е като губер и не се скуби така, космите му се събират по ъглите на пода на топки.

Как се справяте с космите на тези пухкави топки?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 493
Моята Пухкава топка  също е бял Персиец - мъж, със скубането имаме проблем наистина, но не чак като твоят - опитвала ли си да му дадеш храна или витамини за здрава козина . Има добри храни за персийци - на Роял Канин. Имай предвид, че пролет и есен, котето ти ще се скубе по - интензивно - заради смяната на козината. Лятото можеш да си позволиш да го подстрижеш и тогава проблемите ти значително ще намалеят.

Не се отчайвай Hug Ще свикнеш с козината из цялата къща  Wink.
Ако решиш да го подаряваш - пиши ми на лични  Twisted Evil

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Моята Пухкава топка  също е бял Персиец - мъж, със скубането имаме проблем наистина, но не чак като твоят - опитвала ли си да му дадеш храна или витамини за здрава козина . Има добри храни за персийци - на Роял Канин. Имай предвид, че пролет и есен, котето ти ще се скубе по - интензивно - заради смяната на козината. Лятото можеш да си позволиш да го подстрижеш и тогава проблемите ти значително ще намалеят.

Не се отчайвай Hug Ще свикнеш с козината из цялата къща  Wink.
Ако решиш да го подаряваш - пиши ми на лични  Twisted Evil

Аз му купувам основно храна на Роял Канин за персийски котки. Витамини му купувах миналата пролет, стривах ги в храната, но нямаше видима разлика. Ако го подстрижа, котЬО няма ли да се самоубие от гледката Wink

Сега чистенето на апартамента ми отнема много повече време от преди да стане член на семейството.  Cry

# 3
  • Мнения: 7 106
5 години гледах бял ангорски котарак. Скубеше се доста, косми сме намирали и в хладилника даже  Laughing. И понеже са бели си личаха от километри. сутрин като тръгвахме на работа чистех дрехите преди излизане с тиксо. Същата продцедура прилагах и при меката мебел. Купуваш си от широкото тиксо и го навиваш на ръката с лепнещото нагоре, да стане като ръкавица. След това прокарваш длан по дивана и каквото там ще чистиш и космите се лепят по тиксото.
Килимите чистех с Рийнбоу, да ми е жива и здрава. След като я купихме направо се родих, защото преди това чистех космите от килимите като мокрех длани и така ги обирах от килима. до кръв съм си сваляла кожата с тая продцедура и Мацоран само като направи един тегел по тях, все едно нищо не съм направила. Тупалката на Рийнбоучето обираше всичко зс едно минаване.

# 4
  • Мнения: 768
И ние сме със същия проблем. Отърване няма...косми навсякъде. Има едни такива червени четки, които донякъде помагат да зачистиш  - продават ги в големите магазини, Билла май също.

# 5
  • Мнения: 1 045
Малиии сега ми припомни за кошмара ми преди няколко години  ooooh! Цял живот съм отраснала с котки но последно си взех една персийка с уникално пухкава козина  Heart Eyes Да обаче освен , че излезе някакъв див звяр се скубеше направо на топки и космите и летяха из цялата къща  Sick Чистих всеки ден с прахосмукачка и със навита лента тиксо върху стирката за да обера всичко  Crazy  Повече такава грешка не правя  no

# 6
  • София
  • Мнения: 38
Моят котаран не е персиец, роднина е на Мейн кун, но не съвсем истински и проблемът с козината и при нас е ОГРОМЕН, особено последните две седмици  ooooh! Сутрин преди работа чистя дивана, а следобед като се прибера е покрит с равномерен слой от оранжева козина  Sick  Но много си го обичам и знам, че е нормално. Сега му давам повече витамини и го реша по два пъти на ден. Четката ми е една такава квадратна с дръжка и сякаш е от метални косъмчета, но ще си взема и ръкавица за по-съсокосмести котки, защото с тази, която имам  не успявам да събера всичко. Само ресането ме спасява от косми за няколко часа  Whistling По отношение на прахосмукачката съм много доволна, че си купихме такава с Cyclon Filter - струва 100лв, но в тази пластмасова чашка се събират всички косми и не се налага да почиствам торбичката толкова често  Peace
Ето го и моя щурчо, малък е още на 7-8 месеца:

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 10:51 от Ита

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Купуваш си от широкото тиксо и го навиваш на ръката с лепнещото нагоре, да стане като ръкавица. След това прокарваш длан по дивана и каквото там ще чистиш и космите се лепят по тиксото.

...............защото преди това чистех космите от килимите като мокрех длани и така ги обирах от килима. до кръв съм си сваляла кожата с тая продцедура и Мацоран само като направи един тегел по тях, все едно нищо не съм направила.

Пробвах с тиксо да почистя дивана (не знам каква е дамаската, но всичко се набива и трудно се чисти дори с прахосмук), но няма желания ефект, и пак го чистя с мокра длан, верно ръката ми изтъня.

В къщи имаме два килима, първо ги минавам с четката за ресане на котки, и после с прахосмукачка, но такова чистене преди него не е било.

А  Рийнбоу да си купя заради един котЬО Stop

Верно, хубав си ми е, но голяма бела си хванах на главата

# 8
  • Мнения: 2 011
и ние имахме персиец около три години,но откакто забременях го дадохме на свекито.Няма отърване от космите според мен.Както и да чистех,бяха навсякъде,и то в буквалния смисъл.Даже в храната ни...Много са красиви и много обичам котки,но това си е мъчение - ставаш роб.Свиквай с космите.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Много са красиви и много обичам котки,но това си е мъчение - ставаш роб.Свиквай с космите.

Явно Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
Какви витамини си му взимала - за козина ли?
Моят разбойник се повлиява много добре от витамините за козина, а и ги обожава - винаги иска повече от един  Wink
Вярно е , че ефектът от тях е временен но все пак.....
П.П. още ли не си свикнала с козина из цялата къща  Sunglasses

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Какви витамини си му взимала - за козина ли?
..........................
П.П. още ли не си свикнала с козина из цялата къща  Sunglasses

Да, витамини за козина, които се стриват в храната. А аз си мислех, че си въобразявам, че му харесват.

Ох, ами при всяко чистене на апартамента го виждам като 200лв. Shocked
Той е на година и половина, малко преди годинката завъди гъста козини, и се започна ада.

# 12
  • Мнения: 303
Ние пък имахме френска болонка-голяма красавица,днес е на 17 г. и от някогашната и красота нищо не е останало.Козината и е беше като захарен памук-страшно красиво куче.Но космите бяха навсякъде-отърване нямаше-даже в устата ни влизаха.Да не говорим като облечеш черни дрехи.Който има проблем с гарнитурата- да си купи промазана дамаска или кожени дивани,Явно става въпрос по-горе като чета отговорите,за тия старите дивани с плюш или не знам там как се казва-аз не бих си взела такива дивани,дори и да нямах домашен любимец.Но с космите по дрехите нищо не може да се направи-почистват се с тиксо или се изчеткват всеки ден-просто мъка,особено като бързаш за работа,и все остава по някой косъм.Но какво да се прави-няма да си хвърля животното заради това.

# 13
  • Мнения: 1 311
Няма да те успокои, но да си кажа. Вече четири години котето не живее у нас. И след два ремонта (веднъж половината апартамент и после другата половина) до преди няколко месеца намирах нейни косми тук-там.

# 14
  • Мнения: 2 386
Ита...какво имаш предвид с това ' роднина е на Мейн Куун'? Кръстоска е с някаква друга порода ли е или само прилича на Мейн Куун..
Много ще съм ти благодарна за отговора   bouquet !

Голямо сладурче е котето ви и се интересувам откъде е .....Аз имах почти същия красавец  Cry и сега си търся подобен....  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт