Тинейджърите

  • 27 392
  • 315
  •   1
Отговори
# 45
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Явно  проблемите в тази възраст са при всички.Ще видя докога ще мога да карам с новия подход.Определено май действа.Не се налагам, оставям го и той да взема отношение и най-вече право на избор. Комуникацията ни обича още куца.Сам намали времето през което седи на компютъра, защото има повече задачи. Заедно направихме списък на задълженията на всеки един от семейството за деня.Засега нещата вървят, ще видим до кога.

# 46
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Въпрос към голямата бяла птица -  откъде да си купя и аз тази книга на Стив Бидълф за момчетата?

# 47
  • Мнения: 3 479

Онзи ден си купих една книга: Как се възпитават момчета от Стив Бидълф.

Няма ли такава и за момичета? Wink

Ами засега май няма. newsm78 То мъжете нали все са по-специални, та трябва да сме специално подготвени за тях  Crazy

Въпрос към голямата бяла птица -  откъде да си купя и аз тази книга на Стив Бидълф за момчетата?

Книгата е съвсем отскоро на пазара и предполагам, че я има на доста места. Аз специално я купих от книжарница Сиела в Мол София.

# 48
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
голяма бяла птица, благодаря ти!!! Hug

# 49
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Като казахте книги ...такива има доста, последно взех 'Тийнейджърите' на Франсоаз Долто, ама я оставих последно да я прочета...т.е. още не съм и не знам струва ли си. Аз набързо прерових в библиотеката като я вземах но имаше много книги, само да има време човек да чете. И да осмисля.

# 50
  • Мнения: 2 724
Хубаво нещо са книгите. Още преди да родя децата ,започнах да се интересувам от такава литература .Когато бях бременна, съм говорила на корема си   Rolling Eyes,слушала съм музика ,която да стигне до малкото същество ,растящо в мен .Като родих, не спирах да им говоря ,да чета книжки, после да разговарям с тях. Децата имат феноменална памет ,оказа се, че каквото съм им чела ,го знаят наизуст ,без грешка ,но на тях им беше приятно аз да им го прочета ,или кажа, или изпея .Живяла съм с надеждата ,че това начин да въвпитам у тях ценности, които да им помогнат да израстнат достойни хора. Стараех се да се придържам към съветите и правилата, които черпех от специалната литература, дори си правех извадки на най -важните според мен неща .И до ден днешен си препрочитам някои от тях .За съжаление в един период всичко това сякаш изчезва ,няма правила ,няма стандарти.Понякога имам чувството ,че се блъскам в една бетонна стена от мълчание ,или другата крайност -вулкан от думи ,изречени без умисъл, просто така, да наранят... И в безкрайните си лутания, понякога налучквам правилния подход ,който в следващия момент се оказва неправилен   Thinking.Малко хаотични са мислите ми и не зная дали ще бъда разбрана ,но мисля, че в тази тема всички живеем в хаоса ,наречен тинейджърски свят  Hug.

# 51
  • Мнения: 75
Алекс,напълно си права.Бъди убедена,
че всичко което си казала са го чули
и запомнили.Просто в момента това е
една поза-вижте ме колко съм голяма
и независима.Мога всичко сама и вашите
мнения и съвети са ми излишни.
Този период ще отмине и ще видиш,
че всички твой приказки не са отишли
на вятъра.
Наистина сега има много изречени
без умисъл думи.Но те не са казани с цел
 да наранят или обидят.Това е тяхната/на децата/
 правда,тяхната истина.
Шарен,хаотичен тинейджърски свят-неповторим! Hug

# 52
  • Мнения: 2 724
Сторм, така е ,и тази мисъл ме крепи. Благодаря, че ме разбра  Hug.

# 53
  • Мнения: 4 555
Алекс,напълно си права.Бъди убедена,
че всичко което си казала са го чули
и запомнили.Просто в момента това е
една поза-вижте ме колко съм голяма
и независима.Мога всичко сама и вашите
мнения и съвети са ми излишни.
Този период ще отмине и ще видиш,
че всички твой приказки не са отишли
на вятъра.
Наистина сега има много изречени
без умисъл думи.Но те не са казани с цел
 да наранят или обидят.Това е тяхната/на децата/
 правда,тяхната истина.
Шарен,хаотичен тинейджърски свят-неповторим! Hug

Каза го просто невероятно добре  Hug

# 54
  • Мнения: 2 051
Флаш, пожелавам ти да започнеш да си открадваш  време за четене, щом това ти зарежда батерията - докато пътуваш, чакаш някъде, вадиш читанката - 10 минути, пак си е нещо...А колкото до предишната им нощ, е дано да са си доставяли взаимна радост, да не са били разправии.. Laughing

Ивет, да знаеш, че и ти ми даваш идея. Моята рисува много и ще я взема да я зарибя да ми направи лого и разни други графични дреболии за фирмата, хем и джобни пари ще изкара.

Силви, бащата е много важна фигура на тая възраст, той какво прави по въпросите?

Алекс, Сторм, с едно единствено нещо не съм съгласна  - че това тяхното е поза. Мисля, че това е първата им крачка към самостоятелността. За да могат да направят и следващите трябва да се дистанцират по някакъв начин от нас. Това "остави ме на мира" е за да могат сами да изберат как да постъпят. Между нещата сред, които ще избират седят и нашите приказки и нашия пример, не се губят тия работи...
Но си мисля, че е много важен моментът, в който сами започват да избират, не ние вместо тях.
Нещо като второ прохождане.

# 55
  • София
  • Мнения: 900
Само се записвам за сега  Sad
С удоволствие ще споделя опита си,
но имам адски много работа,
а искам да прочета всичко!!!
 Hug Hug Hug Hug Hug

# 56
  • Мнения: 2 724
Ведра ,това за второто прохождане ми хареса ,но доколкото си спомням, когато прохождаха за първи път ,търсеха опора в мен ,падаха ,ставаха, нараняваха се ,и така- докато се получи, сега раните са от друго естество. В предишните си постинги бях писала за ползата от грешките. Много отдавна съм започнала да ги оставям да правят своя избор ,в началото за съвсем дребни на глед неща, моята роля като родител е да насочвам и ако до скоро се получавше, сега не е така. И какво да правя, да гледам от страни как затъва в батака ,и да се надявам, че ще си вземе поука ? Пробвах ,не става !Мисля  ,че дълбоко в подсъзнанието си ,децата ни се страхуват от това да бъдат "оставени на мира ",просто не си го признават. В един период от живота им трябва да се пипа по- твърдо ,без да се прекалява, на мен ми е трудно обаче да определя границата, затова съм в тази тема, да си сверя часовника с други родители и дано заедно намерим правилния път Макар проблемите да са от" време оно", ние сме различни от нашите родители и децата ни от нас.

# 57
  • Мнения: 920
Да, Алекс. Но точно затова трябва да бъдат оставени на мира. За да осъзнаят. И тогава започват да търсят и да приемат. Докато ги държим за ръчичка се мъчат да се отскубнат. Когато ги оставим, идват и търсят ръката.

# 58
  • Мнения: 2 724
Да, Алекс. . Докато ги държим за ръчичка се мъчат да се отскубнат. Когато ги оставим, идват и търсят ръката.
Съгласна съм с тебе, ако се е случило нещо ,то може би е трябвало да се случи и аз все си поварям" всяко зло-, за добро "само че за съжаление, в днешния свят има много други ръце, които се протягат към нашите деца и са  по съблазнителни и интересни от нашите  ръце .Сигурно се страхувам прекалено много за децата си и там ми е грешката, но ... човек цял живот се учи .

# 59
  • Мнения: 920
Да, Алекс. . Докато ги държим за ръчичка се мъчат да се отскубнат. Когато ги оставим, идват и търсят ръката.
Съгласна съм с тебе, ако се е случило нещо ,то може би е трябвало да се случи и аз все си поварям" всяко зло-, за добро "само че за съжаление, в днешния свят има много други ръце, които се протягат към нашите деца и са  по съблазнителни и интересни от нашите  ръце .Сигурно се страхувам прекалено много за децата си и там ми е грешката, но ... човек цял живот се учи .

Да не мислиш, че аз не се страхувам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт