Тинейджърите

  • 27 360
  • 315
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 901
Флаш никога не казвай никога. Иначе, тука сме с побелели коси и на билкови успокоителни, не на нас тези с "няма да позволя това или онова". С този тон, по-добре си направи тема "Супер майки на тийнейджъри" или просто изчакай да ти дойде до главата.
Така не бяха ме ядосвали в този форум Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 286
  • Варна
  • Мнения: 6 844
Сериозно ли те ядосах?
Само защото нямам бели косми поглавата си и сина ми не си позволява даспори на висок тон? Аз се слагам в графа нормални...
Изтривам си мнението, поднасям извиненията си за фалшивия тон в темата и ...това е. Няма ме.   bouquet

# 287
  • Мнения: 534
: ooooh!

Аз го наричам "периода на омраза към дъртите"  Sad Sad Sad


И ние сме там с двата крака.

Сега на Шипка всичко е спокойно  Wink
Дано не е затишие обаче  Praynig Praynig Praynig

[

 :

Опасявам се че е.Моят син чака да стане на 18.....

# 288
  • София
  • Мнения: 900
Мина ми помогна да осъзная някои неща и не че сега ми е лесно, oсъзнавам ,че ме чакат още няколко години изпитание и за да издържа, трябва да бъда и малко егоист .

Мило Алексче, ти също много ми помогна  Hug Hug Hug
Благодаря на Бог, че те има!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
И на форума, че те открих!!!  Hug Hug Hug

За наркотиците обаче не знам. От тях повече ме е страх, защото не ги познавам. В смисъл - не съм ползвала, никой от познатите ми не е пробвал/не е бил зависим и не се чувствам готова да се сблъскам с такъв проблем. Практически, на теория и баба знае.  Mr. Green

Сийййййо, знаеш че те обичам  Heart Eyes

За алкохола си напълно права - това и правим  Wink
Ама пусто нали искат да опитат сами  Mr. Green

Виж за дрогата работата си е страшна!!!
За сега единствено моля,
ако иска да опита - да ми каже - лично ще я купя  Mr. Green

Абе май се моля, да не каже купи - че ще я втасам тогава  ooooh! ooooh! ooooh!

Писах и за наргилето  Wink - разреших  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Даже сега скандализирам Алекс  Wink - щерка и иска  Laughing
Ама аз поставям условия  Mr. Green
Може наргиле - веднъж седмично - лично зареждам тютюна - и никакви други цигарки!!!
Дано сработи!!!  Thinking Thinking Thinking
Поне на рождения ден на моята щерка работеше  Wink

Само защото нямам бели косми поглавата си и сина ми не си позволява даспори на висок тон? Аз се слагам в графа нормални...
Изтривам си мнението, поднасям извиненията си за фалшивия тон в темата и ...това е. Няма ме.   bouquet

Лелееее направо ти завидях  Laughing Laughing Laughing
ЕВАЛА!!!
Аз съм в графата "СУПЕР ГОТИНА"  Joy Joy Joy
И кво от тва  Thinking Thinking Thinking
Стискай си палци да е винаги така - късметлийка   bouquet

# 289
  • Мнения: 1 100
Здравейте! Аз имам едно въпросче към вас. Хипотетично!
1.Дъщеря ви ви споделя, че е бременна.
а) иска да задържи бебето и да го гледа с момчето
б) иска да задържи бебето, но без момчето, защото то не иска
в) иска да абортира и момчето това иска
г) иска да абортира, момчето категорично не е съгласно
д) родителите на момчето не знаят
2. Синът ви ви споделя, че момиче е бременно от него.
а) той си иска бебето, но момичето иска да абортира
б) той не иска бебето, но момичето го иска
в) и двамата искат да си го гледат
г) и двамата са съгласни да го махнат
д) родителите на момичето не знаят
Какво правим? Как ще реагирате? Какъв съвет бихте дали? Ще говорите ли с отсрещните родители
Държа да ми отговорят всички.  Laughing
Най-интересно ми е, какво ще кажат майките на момчетата. Моля, разкрийте цветущо какво бихте направили с палавниците.  Twisted Evil  Mr. Green

# 290
  • Мнения: 25 398
Бой, глад и стрижка, разбира се! И на двамата! Заключени в мазето докато навършат 50 години! (Всеки в негово си мазе, да не сме луди да ги заключваме заедно!). А бебето ще си го гледаме със сватята и ще се жалваме по форумите колко е проста и задръстена другата. Само с кърменето как ще я нагласим, не знам, ще викаме Бу на помощ май.  newsm78

Сега сериозно. Много неща мога да кажа/напиша, но знае ли човек как ще постъпи, когато се сблъска с такъв проблем? Пази боже, викам аз, и сексуално ограмотяване, и повечко презервативи, и други контрацептиви, защото съм категорично против деца да раждат деца, особено когато нямат нито психическата, нито финансовата готовност да ги отгледат. Предполагам, че въпросът ти включва невръстни и незрели младежи, нали? Thinking

# 291
  • Мнения: 393
Здравейте! Аз имам едно въпросче към вас. Хипотетично!
1.Дъщеря ви ви споделя, че е бременна.
а) иска да задържи бебето и да го гледа с момчето
б) иска да задържи бебето, но без момчето, защото то не иска
в) иска да абортира и момчето това иска
г) иска да абортира, момчето категорично не е съгласно
д) родителите на момчето не знаят
2. Синът ви ви споделя, че момиче е бременно от него.
а) той си иска бебето, но момичето иска да абортира
б) той не иска бебето, но момичето го иска
в) и двамата искат да си го гледат
г) и двамата са съгласни да го махнат
д) родителите на момичето не знаят
Какво правим? Как ще реагирате? Какъв съвет бихте дали? Ще говорите ли с отсрещните родители
Държа да ми отговорят всички.  Laughing
Най-интересно ми е, какво ще кажат майките на момчетата. Моля, разкрийте цветущо какво бихте направили с палавниците.  Twisted Evil  Mr. Green
То не е едно въпросче, а много smile3515
а, б. Ако иска да си проваля живота на 18-неин проблем (щерка ми е на 18г., а сина ми на.... 16 месеца). Те сами не могат да се оправят
по следващите точки-аборта си е сериозна манипулация (ако може така да се се изразя). Важно е да ЗНАЕ как да се предпази, а не после-'оле мамо".
На въпроса за разговор с родителите на момчето-зависи от доста неща.
Моето мнение е: ако иска да си провяля живота....
Доста съм крайна в мнението, но НИКОГА не бих принудила/заставила дъщеря ми за аборт.
Големия ми син е на 9 год. Не знам как бих реагирала, но бих говорила с майката на момичето.
Евентуално разделяне на разходите за детегледачка.

# 292
  • Мнения: 4 076
Ако дъщеря ми забременее,и не е правила нищо,което да увреди бебето,ще направя всичко възможно да го роди,вместо да абортира,като предложа помощ,доколкото можем.Тя е на 18,има си приятел,водят полов живот и въпреки,че аз лично им купувам презервативи,хапчета,все пак не мога да надзиравам как се употребяват,нали,та затова винаги си имам едно наум за евентуален фал.Да пази Господ,че е още такава зелена тиква,каква майка ще ми бъде  Praynig!Мъжът ми беше на мнение,че ако се случи,трябва да абортира и му завихрих такъв скандал,че беше принуден да си промени мнението!Аз имам аборт.Физическата болка беше незначителна,но не знаех какъв гроб ще се отвори в душата ми,не спира да боли.Бих направила всичко,за да спестя това на дъщерите ми.Естествено,бих уведомила "таткото" #2gunfire и неговите родители с цел да получа колкото е възможно повече помощ-не за мене,а за бебенцето.Да се карам на дъщеря ми...станалото-станало,нищо не се променя.Дано не ми се налага да си блъскам главата и в тази стена.
Ние също минахме през алкохола и цигарите.След една бурна нощ,прекарана над тоалетното гърне,доста се отврати от алкохола.Предпочетохме вместо конското,да й обясним грешките с алкохола,как се пие,какво се пие и по колко.При това сме родители,които пият по една бира само с приятели.За цигарите бях бясна,защото и без това белият дроб й е слабото място и ми е боледувала често,дълго и тежко.Нямаше смисъл да й разправям как загубих работа и кариера да се мъкна по тубдиспансерите и санаториумите,докато я измъкна от калта.Описах й бъдещето й в най-грозни краски,наблягайки на нещата,които най-много я плашат и я подлагах на този тормоз постоянно.Мисля,че вече не пуши или поне мнооого рядко,за гъзарлък.Ама и на малките победи се радвам!!И да пази Господ от наркотиците-проверявам за симптоми за всеки случай,но засега,да чукам на дърво,нищо обезпокоително не съм забелязала.

# 293
  • Мнения: 7 263
Бива си го въпроса ти ... дума да няма.
Много подточки има обаче.
Аз съм мама на момче. Така че донякъде съм в "по-изгодната позиция"  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Лошото при мен е че аз страхотно обичам децата и ако има шанс бебето да се роди съм за него. Бих поела
1. Да го осиновя и гледам като свое - ако родителите на момичето и самото то не го желаят, но нямат против то да се роди /или пък е късно за друго действие/.
2. Да помагам в отглеждането ако решат да го гледат двамата / това пак е много хипотетично/ щото ако и двамата са на по 16 .... как точно ще се грижат за дете....
Тъй като все пак от момичето зависи много /тоест дали иска да задържи детето/ - защото ако иска да направи аборт освен да се опитам да и обясня какви последици би имало и да се опитам да я разубеждавам не мога да направя друго.
Зависи пак от момичето ако решението му е да задържи бебето - разговора с родителите и е неизбежен няма как.
 

# 294
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Чета, чета, чета и направо се чудя, как всички сте толкова демократични.Чудя се аз ли съм попаднала на единствената отвратителна майка на момче.Ето случая - забременях на 21, обаче приятеля ми беше на 17.От майка му първо получих няколко предложения за аборт, получих обиди и простотии от рода на каква уличница съм, каква курва и тн., и че ако не направя ДНК тест на детето още преди да се роди, тя щяла да ни раздели завинаги!Успя да ни раздели за 2 месеца и то по отвратителен начин, заради който и досега синът и(приятеля ми) избягва общуване с нея!
В продължение на 9 месеца слушах заплахи, простотии и всевъзможни глупости за това каква съм!Когато се запозна с детето, което е като клонинг на баща си, спря да ме обижда.Негативното отношение към всичко свързано с мен и детето обаче си остана...
Та ... чудя се как толкова демократични майки има, пък аз на такава драка да попадна newsm78

# 295
  • Мнения: 7 263
Чета, чета, чета и направо се чудя, как всички сте толкова демократични.Чудя се аз ли съм попаднала на единствената отвратителна майка на момче.Ето случая - забременях на 21, обаче приятеля ми беше на 17.От майка му първо получих няколко предложения за аборт, получих обиди и простотии от рода на каква уличница съм, каква курва и тн., и че ако не направя ДНК тест на детето още преди да се роди, тя щяла да ни раздели завинаги!Успя да ни раздели за 2 месеца и то по отвратителен начин, заради който и досега синът и(приятеля ми) избягва общуване с нея!
В продължение на 9 месеца слушах заплахи, простотии и всевъзможни глупости за това каква съм!Когато се запозна с детето, което е като клонинг на баща си, спря да ме обижда.Негативното отношение към всичко свързано с мен и детето обаче си остана...
Та ... чудя се как толкова демократични майки има, пък аз на такава драка да попадна newsm78



Много зависи наистина и от човека, но много зависи и от това какво си преживял за да имаш собствените си деца. Лично за мен това е причината, всяко дете има правото да бъде родено и да бъде щастливо. Друга тема е че съм против неволните зачевания по принцип - човек трябва да има деца когато ги иска за да им даде щастието което заслужават.
п.с. не си единствената познавам много жени като майката на приятеля ти... за жалост

# 296
  • Мнения: 4 076
А,в никакъв случай не изгарям от желание да стана баба на 30+,след като съм майка на неконтролируема пубертетка  NaughtyГоворя в случай,че забременее "без да иска".При свършен факт какво да правиш,а да обиждам,особено както свекито на bloodywhite ,не ми е в стила.Освен това семейството е за подкрепа,не само за парти.Но определено няма да й спестя разговор как ранното майчинство би променило живота и стеснило възможностите й.

# 297
  • Мнения: 7 263
А,в никакъв случай не изгарям от желание да стана баба на 30+,след като съм майка на неконтролируема пубертетка  NaughtyГоворя в случай,че забременее "без да иска".При свършен факт какво да правиш,а да обиждам,особено както свекито на bloodywhite ,не ми е в стила.Освен това семейството е за подкрепа,не само за парти.Но определено няма да й спестя разговор как ранното майчинство би променило живота и стеснило възможностите й.


Аз съм в по-изгодната позиция защото вече съм на 40 и ако синковеца ми реши да стане баща на 18 теоретично ще съм си на възраст за баба   hahaha hahaha hahaha друга тема е че изобщо не се чувствам такава. Мамка му .... /извинете за израза/ ама аз все още се надявам че мога да стан мама още веднъж ........ bowuu bowuu
Да според мен този разговор трябва да се води периодично още преди да е станало късно, тоест още в началото да се обясни до какво би довело това събитие.
Но според мен най-важното е да ги ограмотяваме овреме за начините за предпазване.

# 298
  • Мнения: 3 322
Бой, глад и стрижка, разбира се! И на двамата! Заключени в мазето докато навършат 50 години! (Всеки в негово си мазе, да не сме луди да ги заключваме заедно!). А бебето ще си го гледаме със сватята и ще се жалваме по форумите колко е проста и задръстена другата. Само с кърменето как ще я нагласим, не знам, ще викаме Бу на помощ май.  newsm78

Всичко това + че ще ги удуша собственоръчно за начало (особено синковеца)!


Сега сериозно. Много неща мога да кажа/напиша, но знае ли човек как ще постъпи, когато се сблъска с такъв проблем? Пази боже, викам аз, и сексуално ограмотяване, и повечко презервативи, и други контрацептиви, защото съм категорично против деца да раждат деца, особено когато нямат нито психическата, нито финансовата готовност да ги отгледат. Предполагам, че въпросът ти включва невръстни и незрели младежи, нали? Thinking

И с това съм съгласна! Дано не ми идва до главата! Не знам как ще реагирам...

# 299
  • София
  • Мнения: 205
"Разговор" е моята рецепта за избягване на нежелана бременност. Говоря с децата от малки и откровенно, като се старая според възрастта да е степента на откровение. Споделих им, че съм правила аборт по желание и това е моят най- голям грях. Синът ми(18) си има приятелка, която определено е много отговорно момиче. Е, не сме спокойни(вероятност от грешки винаги има), но мисля, че са сведени до минимум. Моля се Praynigтези преходни години да минат без проблеми в това отношение.

Общи условия

Активация на акаунт