Мили мами.....

  • 673
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Мили мами,пиша тази тема с надеждата повече хора да се включат и да дадат съвети и подкрепа за моята инициатива.Аз съм новородена мама и един ден и мен ще ме сполети съдбата на по-големите мами.Става въпрос да дадем глас и да изискаме подновяване на детските площадки или кътчета,където да растат деца ни и да играят.С тъга си спомням колко много деца се събирахме пред блока на катерушките/ като узрели на есен плодове/ и колко игри и каква жлъч се чуваше.А днес просто няма къде да си разходя детето,къде да го забавлявам,на коя люлка да го залюлям или къде да построи своя "пясъчен замък".Взеха ни дори последната зеленинка,където "тичахме на воля",сега там строят жилищна кооперация.Писахме писма до кмета на квартала,но отговор никъкъв,а те се сменят като носни кърпи и на всеки трябва да се молим.А как го постигат тези търговци,дето купуват и малката тротоарна площ за да слизаш с количката по шосето, и по лесно да те блъсне някой заблеял или бързащ шофьор.При нас на 8 блока се пада една детска площадка,а вече всичко е замряло,добре че някой умен стопанин решава,точно там да  се "изпика и изака" домашния любимец" и ако се престрашиш да минеш,да стъпиш на някоя "мина" А най голамата смешка е,че и  на последната пързалака, откраднаха пързалката и останаха само стълбите.Е то хубаво да се катериш, ама къде ще отидеш.Мисля че дойде време да си поискаме детските кътчета,но как и по какъв начин- дайте съвет.....


# 1
  • Мнения: 27 524
Дай и ти на мен съвет, аз съм в Белгия и тук детска площадка, люлка или пързалка не съществуват. Деца разхождани всеки ден някъде няма. Така че аз съм на по-голям зор.   Grinning
Постингът ти е глас в пустиня, за съжаление  Confused

# 2
  • Мнения: 3 932
Ина, за съжаление не мога да ти помогна с практичен съвет, нека някой по-компетентен се включи, не може да няма някоя комисия или правителствена или не организация  newsm78

Иначе обръщението "мили мами" събужда в мен едни особени чувства...
(за тези, които разбират какво искам да кажа....)
Това малко Офф... Party
Цитат на: Блонди

link=topic=183331.msg3734911#msg3734911 date=1176942267
Дай и ти на мен съвет, аз съм в Белгия и тук детска площадка, люлка или пързалка не съществуват. Деца разхождани всеки ден някъде няма. Така че аз съм на по-голям зор.   Grinning
Постингът ти е глас в пустиня, за съжаление  Confused

Блонди, това сериозно ли  Thinking, не мога да повярвам...

# 3
  • Мнения: 2 746
И аз не мога да повярвам това за Белгия?? Shocked
Иначе авторката на постинга е съвсем права.Има крещяща нужда от такива кътчета,където да водим децата си.Но....строенето на кооперации се оказва много по-важно от детските игри, нали се сещате?Затова сме на това дередже в кварталите, да няма къде да излезе човек с детето...

# 4
  • Мнения: 603
В Русе частните фирми възстановяват площадките. Има си площадка Данон, площадка Овъргаз, площадки и пешеходни пътеки Оргахим.
Освен това голяма част от заведенията си правят вече детски кът, особено тези в парка.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 726
около нашия блок почти пред всеки блок има малка площадка, всяка пролет пързалките и люлките се пребоядисват., в последните две години има 4-5 нови площадки и точно затова се радвам че не живея вече в София. А лятото бяхме там за месец- голям проблем докато стигнеш до единствената площадка в квартала, пък и като стигнеш... Sad скоро гледах един филм-малки деца- имаше квартална площадка оградена с ограда, която вечер се заключчваше., много ми хареса идеята.

# 6
  • Мнения: 5 362
И аз не мога да повярвам това за Белгия?? Shocked
Иначе авторката на постинга е съвсем права.Има крещяща нужда от такива кътчета,където да водим децата си.Но....строенето на кооперации се оказва много по-важно от детските игри, нали се сещате?Затова сме на това дередже в кварталите, да няма къде да излезе човек с детето...
Peace

# 7
  • Мнения: 469
При нас има известно раздвижване по въпроса.
Не знам на какво се дължи обаче площадките около нашия блок се разчистват от треволяка.Гледам и люлките се боядисват.Мистерия smile3521

# 8
  • Мнения: 4 489
В Бургас не е толкова зле положението. Само около нашия блок има сигурно 5-6 места, на които да заведа детето, вкл. и два парка. Не мога да се оплача. Даже преди седмица забелязах, че зад нашия блок едни стари, изкъртени железарии са ги превърнали в няколко много красиви, шарени люлки и пързалки, има и пясъчник. Е, вярно, наоколо е треволяк, ама нейсе, важното е, че има къде да си заведа детето.

# 9
  • Мнения: 819
Давам си гласа,ама...Не виждам как можем да променим цялостната държавна анти-бебе политика!

Общи условия

Активация на акаунт