да дам под наем

  • 6 457
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря за всичките ви отговори,момичета!Не знам какво да пиша - затруднена съм доста.Апартамента ми се намира в "Младост" 1А,съвършенно нов,никой не е живял още в него и дори ме е жал да го отдавам... дано не прозвучи като обява за наем.Проблема ми е,че не живея в София.Е,вие на мое място как бихте постъпили?Ако някоя от вас иска - нека ми пусне  лично съобщение с име на агенция,от която е останала доволна,или пък съвет,моля!!!

# 16
Благодаря за всичките ви отговори,момичета!Не знам какво да пиша - затруднена съм доста.Апартамента ми се намира в "Младост" 1А,съвършенно нов,никой не е живял още в него и дори ме е жал да го отдавам... дано не прозвучи като обява за наем.Проблема ми е,че не живея в София.Е,вие на мое място как бихте постъпили?Ако някоя от вас иска - нека ми пусне  лично съобщение с име на агенция,от която е останала доволна,или пък съвет,моля!!!
   Можете да ми пишете на този адрес :eli8@abv.bg

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Апартамента ми се намира в "Младост" 1А,съвършенно нов,никой не е живял още в него и дори ме е жал да го отдавам... дано не прозвучи като обява за наем.Проблема ми е,че не живея в София.
Ако имаш нужда от парите, които би получавала от наема, по-добре ползвай агенция - ще ти е трудно от друг град. Но потърси такава, която да дава гаранции за конкумативите /нпр. плаща консумативите на апартаментите - ток, вода, ТЕЦ, а после ги събира от наемателите заедно с наема/ и контактува с наемателите вместо теб, т.е. твоят единствен ангажимент е веднъж месечно да посетиш банковата си сметка. М/у 15 и 20 % е услугата в този случай, ако става въпрос за скъп имот разбира се, % се договаря и е по-нисък. Ако е под 10% обикновено няма гаранции, а просто постоянен ангажимент за отдаване.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 07:41 от supi4ka

# 18
  • Мнения: 9 095
а смятате ли че е изгодно да се вземе апартамент а кредит и да се отдава под наем? newsm78

# 19
  • Мнения: 5 475
Искай поне един наем допозит.
За тока и другите консумативи трябва да има отделен депозит.
Завери договора за наем пред нотариус като приложиш снимки на състоянието на апартамента и опис на имуществото.
Това донякъде спира некоректните наематели.
Не проявявай излишна сговорчивост и не завързвай близки приятелски отношения с наемателите.
Успех!

 Peace

# 20
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
а смятате ли че е изгодно да се вземе апартамент а кредит и да се отдава под наем? newsm78

Аз лично ако имах възможност бих го направила - ще изплащам кредита с наема, който взимам и след определен брой години децата ми ще има къде да живеят.

# 21
  • Мнения: 9 095
и ние това имаме предвид, та затова викам дали има някой пробвал да каже дали е добре, като се сложат и разходите по апартамента, да не излезе по- скъпо, та затова Peace

# 22
  • Мнения: 1 492
а смятате ли че е изгодно да се вземе апартамент а кредит и да се отдава под наем? newsm78

Това е добро решение, ако си имате друго жилище. Все пак имай  предвид, че е възможно апартамента да стои празен няколко месеца и вие трябва да имате готовност за изплащането на ипотеката. Ако можете да си го позволите това - действайте.  Обаче, аз лично не бих го направила - все пак да знам, че имам ново жилище, а в него да ми живеят наематели 25 год. примерно - мерси ще умра от мъка преди да се изплати  Naughty


Към авторката - с агенция е най- добре да се работи. От далеч е трудно, почти невъзможно да се справиш сама.

# 23
  • Мнения: 9 095
значи най- добре да даем старото под наем, а ние в новото, виж има логика, ние само се чудехме Thinking

# 24
Отново ви благодаря за безценните съвети,момичета!За някои неща знаех,но има и такива,които чувам за първи път!Ще се възползвам от тях непременно,тъй като и без друго съм в затруднено положение и  в "дълбок" размисъл.Все още приемам предложения и ще продължа да сладя форума.Поздрави!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
защо не си сключите договор с наемателите, вярно плащат се данъци, но пак е по- малко отколкото да плащаш на фирма и по- сигурно Thinking

И аз съм но това мнение Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 3 404
Аз не те съветвам за такъв тип жилище да ползваш услугите на фирма за управляние на имот. Повечето от тях за сега са крайно далеч от истинската идея за това и в крайна сметка ти събират наема и следят дали са платени месечните консумативи, което не е чак такава философия, за да им дам над 10% от месечния наем.
Давам имоти под наем, при това луксозни и скъпи и определено не ми е голям проблем да следя тези неща, а самия договор ми е заверен норатиално от една страна, а от друга вътре има клаузи за неизпълнение /сметките и наема/ и протокол за състоянието на имота и вещите вътре, така, че и този проблем отпада.

# 27
  • Мнения: 5 362
При ползване на такава услуга неминуемо ще взимаш по-малко пари, а гаранция, честно казано, че всичко ще бъде перфектно, в България няма как да получиш. От друга страна, ако минеш на вариант да даваш апартамента директно на наематели, има голям риск да те изпързалят /най-малкото да оставят неплатени сметки или да порутят жилището ти/. Но и за управление да го дадеш, също има такъв риск.
Подкрепям Peace

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Защо да не се дава под наем на познати?

# 29
  • Мнения: 9 095
защото познатите забавят наема, държат се немърливо и дето се вика си престъпват правата Naughty

Общи условия

Активация на акаунт