Избор на педиатър

  • 1 081
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 990
Нямам много време нито за реакция, нито да ровя.Моля, ако някой знае да ми каже-при избор на педиатър аз ли трябва да мина през ЗК да си взема формуляр?Не помня това при първото ми дете, а сега съм записала на листче, че педката иска такъв от мен...Не трябва ли тя да го вземе и да ми даде да попълня?Хелп!Т днес трябва да водя бебето на първа ваксинация от нея, тя ми следи и първото дете, логично съм се спряла на същата.Но пък не съм взела такъв формуляр, защото с бебе и кака не успях да стигна до ЗК.

Копвам си темата от Здравния и тук, повече хора да я видят, че ми е спешно, след няколко часа тръгвам на консултация. Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз не съм носила никакъв формуляр.Педито ми даде там и аз го попълних.

# 2
  • Мнения: 3 116
Аз пък ходих да си го взема от ЗК Sad

# 3
  • Мнения: 6 164
Педиатъра да каже. Аз първо избрах един, който ме прати до ЗК, но тъй като 30 минути по-късно реших да се спра на друг, той ме прати до поликлиниката, към която се числи филиала. Тъй че е различно.

# 4
  • Мнения: 1 371
И аз си го взех от ЗК (така искаше педиатърката). Но ти трябва и акта за раждане или поне да знаеш ЕГН на бебето. Също трябва да купиш и картонче за бебчето (от поликлиниката).
 Peace

# 5
  • Мнения: 9 990
Мда, явно ще тичам до ЗК сега барабар с децата, защото съм записала, че ми иска тя формуляра.Кофти.Картона го имам, акта пак тичах с тях и си го взех.Това е, мерси Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз взех такъв формуляр от един кабинет в наща поликлиника.Не би трябвало да те разкарват чак до ЗК
Защо не се обадиш да попиташ точно:)

# 7
  • Мнения: 9 990
Те педиатърката се е преместила от поликлиниката в един здравен център до нас.Наистина с голямата не помня как беше.Та в поликлиниката има една стая-филиал на ЗК, но там само заверявали книжки.Все пак ще мина да питам, ако ли не-тичам до централата .Така или иначе е на мен, ако се окаже, че до там щше се ходи, тъпото е, че съм с бебе и с каката постоянно, а днес и времето е кофти за разкарване напред-назад.Като сложа дъждобрана на количката, пък ако такси хващам ще трябва да го махам, чанти, чудеса-просто нямам сили днес/ оциклих се отгоре на всичко и ме боли и съм като река! Tired/

# 8
  • Мнения: 3 116
Пенелопа, аз формуляра го взех от един кабинет в поликлиниката, който се води май районна ЗК. Дано не ти се налага да тичаш до централата  ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако това е просто някакъв формуляр, дали пък го няма някъде по официалните сайтове - ЗК, НОИ, знам ли?.. - за разпечатване? Би било логично, но пък логичните неща са ограничени... може да потърсиш, все пак, преди да хукнеш с децата из целия град?..

# 10
  • Мнения: 14 133
Аз не съм носила никакъв формуляр.Педито ми даде там и аз го попълних.
И при нас беше така. Peace Само на поредната консултация Й казах ЕГН-то на бебчо, като му беше готов акта за раждане. Не ми се е налаголо да вися с него по инстанции.

# 11
  • Мнения: 858
при нас тази работа с формуляра ,попълването и всички неща свързани с хартия и документация я свърши педиатърката,аз само се подписах когато дойде у нас да прегледа дребчо.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Аз не съм носила никакъв формуляр.Педито ми даде там и аз го попълних.

И при нас беше така.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 041
нашата пдиатърка си о имаше и го попълни - само се разсписах.

# 14
  • Мнения: 9 990
Ако това е просто някакъв формуляр, дали пък го няма някъде по официалните сайтове - ЗК, НОИ, знам ли?.. - за разпечатване? Би било логично, но пък логичните неща са ограничени... може да потърсиш, все пак, преди да хукнеш с децата из целия град?..

О, не става така-формулярът е химизиран в 3 екземляра-1 за теб, 1 за педиатъра и един май отива в ЗК.Отделно като го взимаш оставяш копеи от акта на детето и се подписваш.Та-свърших я работата така или иначе,, че и ваксината праснахме. Hug

Общи условия

Активация на акаунт