Кървене извън цикъла

  • 5 655
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 802
За първи път ми се случва и съм много притеснена. Менструацията ми е редовна. От вчера имам кървене (по скоро зацапване) на 16 ден от цикъла, не знам на какво се дължи. Днес вече е по обилно и е кафяво на цвят. Нямам болки, нито някакъв дискомфорт. Дайте идеи, каква може да е причината. Хормонален дисбаланс?? На лекар ще ида непременно, но много мразя да ме бъркат ...  Tired  пък и искам да съм подготвена предварително за това което ще ми каже лекаря! (макар че, преди седмица ходих на ехо на коремни органи, и нищо не ми казаха притеснително, особено пък за яйчници и матка)
Някоя от вас сблъсквала ли се е със подобно нещо?
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 116
Ели, чувала съм че подобно зацапване се получава при забременяване  newsm78

Просто идея  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 802
ritka, това е изключено като вариант!  Simple Smile След направен преглед на ехо, разбира се!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 116
Абе аз не претендирам да разбирам много, но ти казваш че на 16 ден се е получило зацапването, а тогава на ехографа според мен нищо няма да се види, защото такова зацапване се получава при самото имплантиране или там как се казва  newsm78

# 4
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
След кървенето са ти правили вагинален ехограф ли?

Може да е от киста.

# 5
  • Мнения: 1 802
Не, не! Simple Smile Аз май нищо не съм обяснила както трябва.  Crazy
Ходих миналата седмица на ехо заради бъбречни оплаквания. Лекарката ми поогледа и матката и яйчниците. На ехографа не се видяха никакви кисти и туморни наслагвания по яйчниците, гледа ми матката за миома - няма. Бременност също няма.  Зацапването е от вчера. Вагинален ехограф не са ми правили.

# 6
  • Мнения: 428
Може да е свързано с овулацията - т.нар. "розова овулация". Обикновено минава за два-три дни и не е нищо сериозно, но трябва да го потвърди лекар. При мен се е случвало когато съм под стрес и голямо напрежение.

# 7
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Здравей Елеонора76!Мисля си че знам за какво става дума-това почти съм сигурна че е овулацията ти.И на мен се е случвало,доста обилно даже е било това кръвотечение.Най вероятно се е получило от хормонален дисбаланс.Не е кой знае колко страшно,но понеже не ти се е случвало е нормално да си се притеснила,аз също бех се уплашила.Няма място за притеснение си мисля. newsm10

# 8
  • Мнения: 1 802
Т.е. zdravka77, какво ме съветваш? Да бягам ли на лекар или да поизчакам да видя какво ще се случи по нататък?  Hug

# 9
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Ели,отиди на лекар но след като ти спре кървенето естествено,и му искай дати вземе цитонамазка,аз поне така направих.Но съм сигурна ,че щеизлезне,че това ти е овулацията.Затова може да изчакаш до следващия месец и да видиш тогава по врме на овулацията как ще си.

# 10
  • Мнения: 1 802
zdravka77 благодаря ти! Успокои ме!  Hug   bouquet

# 11
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Споко,на всички ни се случват понякога странни неща,затова сме тук в този форум за помощ ит.н newsm53

# 12
  • Мнения: 511
наи вероятно от овулацията.

# 13
  • Мнения: 109
Ако имаш камъни или пясък в бъбреците, е много вероятно да е от тях. Но непременно си направи цитонамаска, ако не ти е правена скоро. Сперед мен е от камъни, най-вероятно си изхвърлила някоя песачинка. Пусни си урина.

# 14
  • Мнения: 1 802
nuzaria, имам камъчета във левия бъбрек, имам и песъчинки в десния. Пия цистон за изчистване. Но кръвотечението е от влагалището. Не мисля, че има връзка между двете неща ...  newsm78  Урина си пуснах - калциеви оксалати има в седимента. Във стерилната няма бактерия.

Общи условия

Активация на акаунт