Тиквички на фурна ,много бързи и вкусни !!!!

  • 41 092
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Днес ги направих и останах очарована и понеже съм на диета много ми допаднаха защото се пекат и не стават мазни!!!
Его и ги и тях : Тиквички около 1кг ,но това зависи от големината на тавичката  , ако ви   е по голяма повече. Нарязват се на не много тънко  около един пръст .Като се нарежат  ако са млади с корите ако не се белят  се поставят във вода. В две чинии се поставят брашно и олио .Вади се парче тиквичка от водата  и се топи първо в брашното в което има и сол  и после в олиото и се редят стъпаловидно в тавичката.Тя не се намазнява .Пече се в загряна фурна докато омекнат.Стават бързо не засякох времето.
Правите си отделно сосче от кисело мляко и чесън и копър , може и майонеза ,аз я пропуснах и гарнирате с тиквичките.
Ето и снимка :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=111760&photo=28
Да ви е сладко!!!!!

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Звучи интересно  Thinking Аз ги правя на грил-тигана с много малко мазнина и стават супер Mr. Green Ще пробвам в тава, че ми е по-мързеливо днес Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Това съм го пробвала, но хич не се хареса на никой от семейството.  Rolling Eyes Може пък отново да се пробвам

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Звучи добре  -ще се пробва.
Аз тиквичките на фурна ги правя с домати, чесън и магданоз - пак нарязани на шайби се редят в намазнена тавичка, заливат се с доматен сок, може и с цели доматки на шайбички, поръсвам ги със сол и пресован чесън и магданоз - пека на фурна около 30 мин и стават много хубави.

# 4
  • Мнения: 3 537
Аз ги правя почти по същия начин ,само,че ги нарязвам по дължина и със малко повечко олио и ги редя едно до друго в по-голяма тава,оставям ги и повечко да се запекат.След това или със чеснов сос със копър ги поръсвам или им настъргвам само сирене отгоре.И двата вариянта става мноого вкусно. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 311
Баба ми ги прави по подобен начин,само че не ги топи в брашно.Запича ги с малко вода и нарязани на надлъжни ленти.Сервира с оцет,магданоз и счукан чесън-смес.Много вкусни стават.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз ги правя почти по същия начин ,само,че ги нарязвам по дължина и със малко повечко олио и ги редя едно до друго в по-голяма тава,оставям ги и повечко да се запекат.След това или със чеснов сос със копър ги поръсвам или им настъргвам само сирене отгоре.И двата вариянта става мноого вкусно. Heart Eyes
И аз ги запичам по същия начин във фурната, стават супер!
Но ще пробвам и варианта на Зечова.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
  И аз ги приготвям по абсолютно същия начин.Стават превъзходни,направо мозък.Обаче си ги хапвам самичка,защото моите хорица,не сядат на масата на постно.

# 8
  • Мнения: 1 021
А  приличат ли поне малко на пържени?
Ето ви и моята рецепта за тиквички:
Тиквичките се обелват и нарязват на кубчета. Слагат се с малко водичка и олио да поомекнат във фурната. След което се разбиват се 3-4 яйца със сирене + малко копър, изсипват се в тавичката при тиквичките. Разбърква се лекичко и се запича.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
А  приличат ли поне малко на пържени?
Ето ви и моята рецепта за тиквички:
Тиквичките се обелват и нарязват на кубчета. Слагат се с малко водичка и олио да поомекнат във фурната. След което се разбиват се 3-4 яйца със сирене + малко копър, изсипват се в тавичката при тиквичките. Разбърква се лекичко и се запича.
Аз така правя огретен от тиквички.

# 10
  • София
  • Мнения: 160
Аз тиквичките ги правя по следния начин -нарязвам ги, редя ги както е показала Зечова/като преди това съм покрила тавичката с олио.-ама съвсем малко/отгоре слагам рендосано сирене на едро и пак един ред тиквички и  поливам с малко олио.така го слагам във фурната да се задуши.после го заливам с: 2 яйца,малко кисело мляко и 1 връзка пресен копър нарязан.запичам само отгоре.ядесе и горещо и студено-за лятото е много леко.

# 11
  • Мнения: 159
Това съм го пробвала, но хич не се хареса на никой от семейството.  Rolling Eyes Може пък отново да се пробвам

  Предпочитаме пържени. Но всеки има различен вкус.

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 366
В къщи най-много ги обичаме пържени или на скара, даже на скара са ми по-вкусни и поне са по-диетични.
Рецептата ми харесва, непременно ще я пробвам. Peace

# 13
  • Мнения: 6 461
Аз също ги приготвям на фурна .
Омазнявам тавичката ,редя тиквичките като между тях слагам накълцан бекон и чесън.
Това го запичам във фурната.
Соса го приготвям от кисело мляко чесън и копър леко подсолявам.

# 14
  • Мнения: 1 272
Звучи добре  -ще се пробва.
Аз тиквичките на фурна ги правя с домати, чесън и магданоз - пак нарязани на шайби се редят в намазнена тавичка, заливат се с доматен сок, може и с цели доматки на шайбички, поръсвам ги със сол и пресован чесън и магданоз - пека на фурна около 30 мин и стават много хубави.
Направих тези, само че вместо с магданоз, с копър. Стана много леко и вкусно Peace

# 15
# 16
  • Мнения: 5 475
Звучи добре  -ще го пробвам.
 Peace

# 17
  • Мнения: 6 958
А дали ще стане без брашно  Thinking

# 18
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
А дали ще стане без брашно  Thinking
Незнам не съм сигурна  newsm78

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Мдам, направих ги тези тиквички, много хубави станаха и се омете цялата тава Mr. Green

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
А дали ще стане без брашно  Thinking
Незнам не съм сигурна  newsm78
Е защо да не стане, ще стане разбира се, дори няма да е нужно да се топи всяка тиквичка в олио, а просто намасляваш тавата, слагаш тиквичките и отгоре поръсваш малко олио, би трябвало да станат Peace

Общи условия

Активация на акаунт