Може ли някои да ми обясни???

  • 682
  • 6
  •   1
Отговори
Бременна съм за 2-ри път Simple Smile(както се вижда)!Интересува ме следното:С първото ми детенце бях в една фирма и от там ми изплащаха майчинството,но след като детето ми направи 2 год. аз напуснах защото искаха да се върна на работа а аз не исках и така няма значение(изпокарахме се)! Close.Сега ме интересува след като не съм на работа,ако някои може да ми каже как стоят нещата с майчинството и ще получавам ли въопще такова?Благодаря  bouquetпредварително!!! Mr. Green

# 1
  • Мнения: 489
 Доколкото съм запозната, имаш право на болничен по майчинство 1 година, като ще получаваш 180лв. през това време.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Доколкото съм запозната, имаш право на болничен по майчинство 1 година, като ще получаваш 180лв. през това време.

Няма такова нещо "болничен по майчинство"  Naughty

Ако не си осигурена и доходът на член от семейството не надвишава 200 лева на база предходните 12 месеца имаш право на помощи по Закона за семейни помощи за деца, които се получават след подаване на молба-декларация до Дирекция Социално подпомагане.
Помощите са - за бременност / еднократно /, за раждане / еднократно и не зависи от доходите / и до навършване на 1 година от детето - месечна помощ, която в момента е 100 лева.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 035
Доколкото съм запозната, имаш право на болничен по майчинство 1 година, като ще получаваш 180лв. през това време.

Няма такова нещо "болничен по майчинство"  Naughty

Ако не си осигурена и доходът на член от семейството не надвишава 200 лева на база предходните 12 месеца имаш право на помощи по Закона за семейни помощи за деца, които се получават след подаване на молба-декларация до Дирекция Социално подпомагане.
Помощите са - за бременност / еднократно /, за раждане / еднократно и не зависи от доходите / и до навършване на 1 година от детето - месечна помощ, която в момента е 100 лева.
Абсолютно точно PeaceАко доходите ви не надвишават тези 200 лева имаш право и на детски в размер на 18 лева месечно!

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз бях в твоето положение и една година ми даваха по 100лв на месец от социалните,но само ако дохода на член от семейството не надвишава 200лв.Сега вземам само детски 18 лева(детенцето ми е на 1г и 2м),но пак зависи от дохода ви.

# 5
  • Мнения: 498

Помощите са - за бременност / еднократно /, за раждане / еднократно и не зависи от доходите / и до навършване на 1 година от детето - месечна помощ, която в момента е 100 лева.

Момичета, може ли да ми кажете тези 100 лв месечна помощ до навършване на 1 година от детето как се получават? Само неосигурени майки ли имат право да ги взимат?
А също и за еднократната помощ за бременност - кога се изплаща и къде се подават документи, тъй като аз за пръв път чувам за такава?
Благодаря предварително!

# 6
  • Мнения: 686
Тези 100 лв са само за неосигурени маики Sad.Върви в социални и питаи какви документи да подадеш.Те са за майки,който не са работили по време на бременноста или нямат достатъчен стаж да получават двете години платено майчинство #Cussing out.(За жалост когато родих дъщеря си и аз вземах само тази помощ,защото не бях работила Rolling Eyes,и 18 лв детски Rolling Eyes)
За еднократната помощ за раждане вземат я всички майки Mr. Green.Като се роди бебчето baby_neutral,майките попълват сумати безумни документи например:документ за родствени връзки(между майката и детето Shocked) и след месец два си получават помощта(както някой майки казват :наградата Joy)

Общи условия

Активация на акаунт