как да се справя с гаденето

  • 8 793
  • 42
  •   1
Отговори
здравейте, 9 г.с. съм и това гадене край няма.  В книгите пише, че обикновенно било сутрешно, но за мой "късмет" е целодневно, лошо ми е през целия ден, горе долу го потушавам с айрян и обикновенни бисквити, но само за малко. Има ли начин с нещо да бъде потушено, да не ми е гадно през целия ден и до кога продължава този период?

# 1
  • Мнения: 1 896
Абе напълно едва ли ще го утрепеш гаденето, но на мен за моя изненада много ми помагаха люти храни. Примерно нещо от индийския ресторант - супер ми действаше, като хапна и цяла вечер никво гадене (а при мен пристъпите бяха предимно вечер).
После прочетох че според аюрведа се препоръчва чай от джинджифил (пресен). Той също е лютичък и много ароматен, и наистина ми действаше добре. Пресен джинджифил има в Хит и по пазарите, на Ситняковския поне - едни коренчета такива сочни, от които си настъргваш малко, примерно колкото 1-2 бучки захар и го заливаш с вряла вода. Може да си го комбинираш с мента, която също уж помага срещу гадене, или с лимон и мед. Супер е и е много, много полезно.
Много хубави подобни чайчета има и в един ресторант Веджи Хоум на Патриарха близо до Попа, но скоро ще го затварят май, така че ако ще ходиш там да опитваш чай, побързай.  Simple Smile
И лека берменност, още някоя и друга седмица и ще ти мине гаденето.

# 2
  • Мнения: 14 133
По принцип теоретично трябва е до към 12г.с.   Thinking При мен спря някъде около този период, но имах само сутришно. Аз го потушавах с гризкане на соленички неща- бисквитки, солетки. "Плюсът" на пазенето на леглото, заради други проблеми на бремеността, беше че можех да се излежавам сутрин, докато премине гаденето. Laughing

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Със суджук и кока-кола(истинска) се оправях.

# 4
  • Мнения: 1 975
На мен най-ми помагаше закусването сутрин рано Peace

Леко бременеене Hug

# 5
basilisk  току що изтрелях моят съпруг до Хит за джинджифил. Аз също много четох за него но не го бях пробвала, след малко ще го дегустирам, дано има ефект.

chibi  значи му се вижда края щом е до 12 г.с., иначе и аз съм си в къщи и пазя леглото, но то и от много лежане имам чувството, че вече ми е зле. Хахаха и моето нощно шкафче е обсипано с бисквитки и солетки, остава само тостера да си прекарам на една ръка разстояние, че и препечените филийки не са лоши.

Хахахахаха max-mama  ти ме разсмя от сърце с твоя цяр.....

Благодаря Ви момичета, дано скоро мине този период, че да се наслаждавам от сърце на бременноста си!

# 6
  • Мнения: 2 718
При мен нищо не помагаше,времето лекува както се казва.
Така продължи до15-16 седмица

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
На мен най-ми помагаше закусването сутрин рано Peace

Леко бременеене Hug
Peace

# 8
  • Мнения: 54
Моето гадене продължи до към 20 г.с. Помагаше ми: препечени филийки със сирене и макарони със сирене /без захар/. Тез филийки и тез макаронки ми докараха първите качени 5 килца Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 3 391
Много неприятен период, но ще отмине.

# 10
  • Мнения: 576
Яж по-често, но помалко. Пий повече течности и стой на чист въздух.

# 11
  • Мнения: 268
Пиех много цитронада и ядях лимони. А, да, бях се пристрастила и към доматената супа, че е по-киселка. Без да те шашкам, обаче, оправия няма - повръщах си през 2 часа Sick. Настрой се психически, че просто трябва да изчакаш този период да премине. на мен ми се струваше странно, като ми разправяха, че влезеш ли в 4-я месец от раз спира повръщането. Но точно така се получи Peace

# 12
  • Мнения: 617
Има едни хомеопатички капки, които облекчават - Вомитусхил.
При мене ми се гадише от всичко повсяко време.
Лека бременеене.
Дано ти помогнат  Peace

# 13
  • Мнения: 2 617
Според мен е още рано да настояваш да ти премине, въпреки че знам, колко е неприятно. Аз съм в 18 + 5 дни и все още ми се гади, предимно следобяд. Лекарката ми беше препоръчала едни лекарства, които не ми подействаха, след което ми предписа Nauselase (не знам, дали ги има в България), които са на билкова основа, но мисля, че всяка намира своето средство индивидуално.
Успех и търпение!

# 14
  • Мнения: 858
Труден период,но минава.За съжаление няма нещо което да спре гаденето и повръщането когато ги има,всеки си измисля нещо което му помага като храна,но естествено е временно.При мен продължи до 20 г.с и си мислех ,че никога няма да има край-нямаше ден,нито нощ гаденето,повръщане през 2-3 часа и свтовъртеж като за световно.
Въоражаваш се със търпение и сили и каквото те облекчава временно го правиш ,
Успешно и леко бременеене   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт