Помогнете не харесваме зеленчуковото пюре!!!

  • 526
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Здравейте ни сме на 4 месеца и преди около 15- дни започнах да давам плодово пюре,реших да започна и с картофче но просто се отвращаваме от него.Кажете ми как да постъпя? Как да го накарам да яде и зеленчуково пюре?

# 1
  • Мнения: 27 524
Само картофче не е особено приемливо за децата, защото стои лигаво и тричаво. Криско не е капризен, но и досега не яде само картоф. Предложи му морков, тиква, те са сладникави и гладки, ще видиш, че ще ги хареса. Всяко захранване с нова храна е малко труден и досаден перидон, с повечко търпение нещата лека-полека си идват на мястото. Не го насилвай и не се ядосвай.  Hug

# 2
  • Мнения: 795
Пробвай тиква с картоф - има готови на Хип. При мен това помогна, иначе зеленчуковите пюрета много трудно ги проядохме Laughing бъди настоятелна и предлагай различни на вкус - детето само ще си покаже кое му харесва Laughing

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
А можеш да добавиш и малко кърма или АМ/с каквото се храните/.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 958
Щом не иска, спри да му даваш. Пробвай след няколко дни пак. Трудно свикват с новите вкусове, което е нормално.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Според мен, малко бързаш с въвеждането на новите неща.
Бебчето ти е още малко, имаш време да го захраниш. Изчакай още 1-2 седмици преди да му дадеш зеленчуково пюре.
Аз също бих те посъветвала да добавиш АМ към картофа. Така вкусът ще е доста по-приемлив.
Ако и така бебето не хареса пюрето, опитай с друг зеленчук.

# 6
  • Мнения: 171
и ние имахме този проблем но аз го смесвах с АМ и го давах с биберон докато свикне но не само картоф сложи нещо друго за повече вкус  chef

# 7
  • Мнения: 1 986
  Аз започнах захранването с тиква,после с морков-като че ли повече се въприемат от бебоците,заради сладкия вкус ThinkingКартоф само никога не съм давала,той става като лепило... Sick-смесвам го с тиква,морков,тиквичка.....+ малко АМ.Опитай така,ако пак откаже-изчакай известно време,преди да предложиш пак Peace

# 8
  • Мнения: 950
Сложи плодово пюре в картофа или въобще спри плодовете, докато прояде зеленчукови пюрета. На нас ни помогна второто.

# 9
  • Мнения: 4 621
Яна също не харесваше зеленчуковите и в последствие и местните пюрета...какво ли не съм опитвала, но промяна нямаше. Все още е много злояда и капризна по отношение на храната.

# 10
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Започнах да захранвам със зеленчукови пюрета, защото бях чела че така свикват с тях. Но уви. След като дадох плодовите и кашите много трудно ядем зеленчуковите. От два дни му давам и месни и е същата работа. Ядем по половин час. Дано да свикне.

# 11
  • Мнения: 2 677
Не го тормози, щом не му харесва, ще става още по-зле всеки път.
Синът ми също не яде зеленчукови пюрета, пък нищо му няма.  Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 60
Аз слагах и резен банан, за да му е по сладичко!

# 13
  • Мнения: 237
Много благодаря на всички ви ще пробвам с някоит съветите и ще видим.А пък ако не желае ще изчакам до другият месец.

Общи условия

Активация на акаунт