даите ми съвет как да науча малкият на гърне

  • 624
  • 9
  •   1
Отговори
Моето ангелче вече е на 1г.6м. и никак не харесва гърнето ,ако свърши някаква работа на гърнето явно не изцяло после в гащите.Знае какво се прави на гърнето но когато види че ще го слагам бяга и започва да реве.Даите някакъв съвет как да го приуча.

# 1
  • София
  • Мнения: 310
И моят син не искаше да ползва гърне. Аз и не настоявах много. Но малко преди 2 годишна възраст започнах да го уча. Моят опит показа, че по-лесно свикна да ползва тоалетната чиния. Гърнето не го обичаше ама хич. Ако искаш и ти го пробвай направо в тоалетната като "големите". Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 68
На 1 год. и 6 мес. дъщеря ми ходеше с памперс. Не съм я "учила на гърне".  Не го насилвай. Според мен е малък, ще дойде  момент, в който сам ще поиска да ползва гърнето. При нас това се случи чак към тригодишна възраст.

# 3
Благодаря ви за съветите.Искам да питам keri слагаш ли специално приспособление на тоалетната чиния

# 4
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не насилвай детето! Като не иска сега, го попитай след малко пак.
Моят син го уча на гърне от 7 месечен и не съм имала проблеми. Напоследък почна да казва "чиш", когато му се ходи или когато вече върши работата в гащите. Иначе и аз го питам дали му се пишка и когато ми каже "не", не го слагам на гърнето.
Ако гърнето не му е удобно, направо на тоалетната - слагаш детска седалка и може да го стимулира усещането, че вече е "голям".

# 5
  • Мнения: 68
Благодаря ви за съветите.Искам да питам keri слагаш ли специално приспособление на тоалетната чиния

Аз не съм кери, но ще отговоря. Grinning Определено ще има нужда от такъв капак, мн. е трудно на малко дете да се задържа само на тоалетната чиния, трябва ти да го придържаш. Такива прспособления има в мн. магазини за домашни потреби. Много са удобни. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 310
Благодаря ви за съветите.Искам да питам keri слагаш ли специално приспособление на тоалетната чиния

Честно казано не слагам  Blush Просто не сметнах за необходимо. Той беше както казах на 2 години и се справяше добре. Не е имал никакви проблеми от сорта на падане или трудно задържане върху чинията. Плюс това за пишкането не сядаше, а правеше като "големите"  Wink Бях гледала в Метро едни сладки седалки с 2 дръжки отстрани, но така и не взех от тях. Просто не ни беше необходима  Peace

Да добавя само, в твоя случай ми се струва, че детенце е малко да ползва тоалетната чиния без специална дъска.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 13:08 от keri

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 702
Оставяй го в къщи без памперс. Питай го дали иска, без да настояваш. Като се намокри 3-4 пъти ще усети причинно-следствената връзка  Laughing
Дъщеря ми беше точно на година и 6-7 месеца, когато успешно махнахме памперсите.

# 8
  • Мнения: 28
Ние ходим в тоалетната двете, тя в гърнето а аз сядам на чинията и се преструвам, а когато вляза там сама идва при мен и сама си сяда на гърнето. Правиме смешни муцунки, радваме се на резултата /нейния естествено/ и става голям купон. От няколко дни, влиза сама в тоалетната сутрин веднага след като станем и си носи гърнето. Не вярвам да е осъзнато, но явно си става забавен ритуал. Смятам да пробвам да махна памперса след 1-2 месеца, като се стопли още малко.

Със сигурност ще му е по забавно да прави като големите, пробвай

# 9
  • Мнения: 656
Дъщеря ми до две години беше с памперс.След това се научи много бързо и лесно,като че ли от самосебе си.За много кратко време махнахме и нощния памперс.Не го насилвай,може би още не е готов.Моя съвет е да скриеш гърнето за известно време,после да опиташ пак.

Общи условия

Активация на акаунт