Предменструален кошмар-случвало ли ви се е?

  • 10 621
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 791
Случва ми се от няколко месеца насам-преди да ми дойде,около седмица не съм на себе си.Ужасно главоболие-ще ми изхвръкнат очите,силна болка  под веждите в зоната до носа(четох темичката за мигрената),гади ми се,вие ми се свят,ужасно нервно напрежение.....В момента съм вкъщи с болната си дъщеричка,която от вчера е с бронхит,клонящ към пневмония(след вече прекаран бронхит преди седмица).....което допълнително ме тревожи и вече нямам сили.......ще полудея...Мъжът ми трябва да е на работа и той води малкия на градина.....всички имат нужда от мен,а нямам помощ от никъде...не мога да си позволя да не съм добре,трябва да се оправя бързо...Явно състоянието ми е на хормонална почва-аналгини,беналгини и лексотани не вършат работа....Дайте ми съвет,как мога да облекча поне състоянието си,ако не да се справя с него тотално?! Praynig Четох в темичката за мигрената,че някои майчета са пили хормонални препарати и ходели като дрогирани...не мога да си позволя да съм замаяна или сънлива,кой ще се грижи за всичко?Моля ви,дайте ми някакъв съвет или утеха!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Виж, аз преди да родя също имах силни предменструални болки, може би не чак като твоите, но понякога бяха много силни. След като открих хапчето Аулин направо се родих, болките отминават за около 30-40 мин, а едно хапче струва 1 лв, не е малко, но веднъж на месец се пие само, все пак. Това хапче ми го препоръча  една гинеколожка, като й се оплаках от силни болки, пробвай с него.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 791
Благодаря ти ,Kissa,но ти за какви болки имаш предвид?Аз нямам менструални болки,а ужасно напрежение(нервно),главоболие и т.н. преди да ми дойде(по време на цикъл нямам проблеми почти никакви,освен отпадналост първия ден) Aulin-a за какви болки става,от какво естество болки?
Докторката  ми каза  да си взема Sympatil(някакви билкови),някой пил ли е такива?Но сега не мога да мръдна до аптеката....А някаква хомеопатия по въпроса за предменструалния синдром някой чувал ли е?

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
wilma,аз съм същата-направо ужасно!!!!И ми е нервно...............ходих на гинеколког и тя ми каза,че може да се дължи и на рязката смяна на времето.Организма се чуди за какво става въпрос Sad Каза ,че лекарства няма за какво да пия,ако искам Аулин,или Нурофен.От второто съм по-доволна.Пожелавам ти да се оправиш бързо!!!!
И никакви лексотани,от тях ще се чувстваш още по-слаба и замаяна Sad  Sad  Sad  Sad По-добре пий много витамини!!!!Но лексотан НЕ!!!!!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 791
Aulin или Nurofen за главоболието ли?А за нервното напрежение....Кафето противопоказно ли е?

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Помагат и двете,пробвай при теб кое ще действа по-добре.По принцип кафето е противопоказно,но при условие че си уморена и си явно будна доста време покрай дъщеря ти,една чаша на-дали би навредила.Аз не бих го спряла,то ме крепи.Но като ми е нервно в кафето сипвам доста вода и така го пия по-бавно.Иначе обикновена чаша нормално кафе ме разтреперва в такива моменти.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За нервното напрежение пиех Белергамин.То е с Беладонна и е на билкова основа.Но Лексотана е убийствен и се пристрастяваш към него.Не го пий Rolling Eyes

# 7
ох и аз съм така след като родих,а преди нямах никакви проблеми.много гадно.въобще незнам какво ще правя

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 882
Моя съвет е да си купиш едни билкови хапченца от аптеката - мента, глог и валериан. Успокояват и не замайват. Главоболието може да е от нервите така че опитай първо това да оправиш.
Успех!

# 9
  • Мнения: 3 595
Преди да забременея бях в подобна ситуация. Аулина помага за болките в корема и за главоболието. Продава се и на прахчета и започва да действа по-бързо около 10-тата - 15-тата минута. С Аулина не трябва да се прекалява не повече от 2 хапчета на месец, защото много силно уврежда стомаха. Кавам го като препатил човек. Аз за себе си намерих друго решение, което не знам как стои за раждали жени, но предполагам, че няма проблем. След като започнах да пия противозачатъчни (аз пиех Жанин), всичките тези неща или спряха или намаляха почти до 0. След като спрях противозачатъчните бях доста по-добре от преди. Дано се оправиш бързо!

# 10
wilma, аз бих ти препоръчала билковите капки на Пашкулев- "Релаксинал". От тях няма да ти се приспива, съдържат доста билки и служат чудесно за сваляне на нервното напрежение. По-добре избегни Лексотана и хормоните. Ако ти е възмовно направи си функционално изследване, да разбереш откъде идва това. Може и да е от рода на мигрената, и е възможно да се проявява преди менструация. Опитай с билките и успех!

# 11
Може би трябва да вземеш комплексни мерки. Това за билковите хапчета е хубаво, може да намали напрежението преди мензис. Но ако имаш силни болки по време на мензис, Аулин е решението. Едно или две прахчета през 12 часа, няма да имаш нужда от повече.

# 12
  • Мнения: 948
Точно вчера даваха в едно предаване за ПМС, като при теб...много неприятно състояние, но си има специални хапчета за това!
Няма смисъл да се тъпчеш с обезболяващи и т.н.
Отиди на гинеколог и му кажи за проблема. Не запомних името на хапчетата, защото не са ми потрябвали, но запомних, че има специално за това и се пият 3 пъти дневно. Не бяха билкови.
Противозачатъчни хапчета също са решение на проблема.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 791
Така,значи става въпрос за предменструален синдром(лекарката ми каза по телефона),имам силни болки само в главата(яйчници и т.н. не ме болят),силно нервно напрежение,замайване,гадене,отпадналост...тези гадости усещам.  Противозачатъчни не искам да пия,Аулин-а го имам предвид при ужасно главоболие,но с него,както казвате не бива да прекалявам.Затова си мисля,че такива някакви хапчета за цялостното състояние ,по-скоро за напрежението,биха били подходящи в моя случей.А ако мигрената не се уталожи от тях,тогава допълнително Аулин примерно...Благодаря ви много,момичета за всички съвети-от вас си правя равносметките и умувам.А след това ще питам докторката,да каже кое по-точно да взема-важното е аз да си кажа,а тя да потвърди,понеже все пак има много начини,а доктора си казва,от което има впечатления...
Затова ви питам за всякакви начини и видове за този проблем!
Някой чувал ли го е това ,Sympatil,което ми предложи докторката?Продължавайте кой каквото се сети,много ви благодаря предварително!

# 14
  • Мнения: 1 034
Преди всеки цикъл съм горе-долу така като теб! Преди бях чела, че магнезий помага в подобни случаи. Може да е съвпадение, но преди години пиех калций и магнезий и по- лесно изкарвах ПМС.

Общи условия

Активация на акаунт