Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 338 013
  • 606
  •   2
Отговори
# 495
# 496
здравейте и от мен
аз искам също да кажа нещо по темата .... имам една бременност т.е палава осем годишна дъщеря ..... но по спомен не съм имала признаци освен цици тип Памела Андерсан хаха Simple Smile та сега ми закъснява вече 4 ден теста е отрицателен  Cry но не се чувсвтам добре имам течение вие ми се свят а отгоре на всичко искам да изям света  Thinking но въпреки това пак не мисля юе съм бременна то ще е голяма ирония ако забременея през презерватива освен ако сперматозоидите не са го изгризали хахахаххаха ще изчакам още малко
за тези които очакват малки сладурчета упеяно раждане стискам палци на всички не е страшно  Heart Eyes

# 497
Zdraveite,iskam da pitam ne6to nastoq6tite maiki i bremennite momi4eta.Slu4valo li  vi si e parvite simptomi na bremennost da sa ujasni bolki,no samo pri ednata garda.Pri men e to4no taka i mnogo se pritesnqvam.Ne za6toto moje da sam bremenna,a zaradi ne6to po-stra6no.S priqtelq mi se pazim i si mislq,4e nqma kak da sam bremenna.O6te e rano da si pravq test.Po zarnoto mi ima edni kafevi malki petanca,ne6to kato rani4ki.Moje li da e rak.Dnes tolkova me bole6e,4e ne mojah da pluvam.

# 498
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Zdraveite,iskam da pitam ne6to nastoq6tite maiki i bremennite momi4eta.Slu4valo li  vi si e parvite simptomi na bremennost da sa ujasni bolki,no samo pri ednata garda.Pri men e to4no taka i mnogo se pritesnqvam.Ne za6toto moje da sam bremenna,a zaradi ne6to po-stra6no.S priqtelq mi se pazim i si mislq,4e nqma kak da sam bremenna.O6te e rano da si pravq test.Po zarnoto mi ima edni kafevi malki petanca,ne6to kato rani4ki.Moje li da e rak.Dnes tolkova me bole6e,4e ne mojah da pluvam.

Миличка не си мисли най лошото. Мен ноември месец ми оперираха едната гърда (имах киста) и от шефката на онкото знам, че ракът не боли. Така че си избии от главата, че е рак - щом те боли.

# 499
  • Мнения: 1 795
Моите признаци бяха и все още са доста често ходене до тоалетна, болки в корема и гърдите и гадене и разбира се закъснение на цикъла, но последното за мен не е особено учудващо, защото ми се случва често.

# 500
Zdraveite momicheta.
Mnogo puti sum chela vashite purvi simptomi i oste tolkova mnogo puti sum si mislela che imam kakvili ne purvi purvi simptomi kato mnogo ot vas. No istintata e che pri vseki e razlichno.
No vse pak znam s kakvi nadejdi i ochakvania se chete tozi post ta zatova reshih i az da opisha moite purvi simptomi.
Triabva da kaja che pri nas se sluchi tochno meseca kogato nai-malko go ochakvahme, zastoto si kupih terometar za bz koito tripati smeniavah zastoto beshe schupen no nakraia uspiah da si premeria bz koiato beshe prez celia ovu moment pod 36.8 pri koeto az prosto se otchaiah i reshih, che prosto tozi mesec ne e imalo ovulacia.
Deset dena predi da mi doide imah edno zacapvane po skoro nesto kato parche kruv, koeto taka i neznam ot kakvo i na kakvo se dulji, no ne beshe cikala. Sled tova tochno v denia koito triabvashe da mi doide zacapah dosta i reshih che sum gotova cufnala, no na sledvastia den niamashe nisto. Taka edna sedmica si hodeh s prevruzkite v chantata i tichah do toaletnta postoianno s usestaneto che mi e doshlo.
No izmina sedmicata i nisto. Ne mi se viarvashe che e stanalo i poneje prednia mesec sushto mi zakusnia s tri dni i strashno mnogo se zaradvahme s moito mujle i kogato si naprvih testa i beshe otricatelen i na sledvastia den mi doide prosto biah strashno tujna i napravo depresirana. Ta tozi put ne iskah da mina prez sushtoto i reshih da ne si pravia iljuzii do posledno. Kogato si napravih testa v pet chasa sutrinta prosto ne mojeh da poviarvam i nemojah da se sdurja da ne sabudia mujo Simple Smile)) Ta momicheta sled tolkova meseci sledene i vnushavane na purvi priznaci tochno meseca koito dade polojitelno moga da kaje, che ne useshtah koi znae kakvi priznaci. Samo deto zacapah v denia i gurdite mi biaha naedreli koeto e nesto normalno tochno predi da mi doide, no edin den predi da mi doide stavat normalni e tozi put ne, vse oste se durjat naedreli:))
Nito mi se speshe poveche, nito mi se gadeshe, nito mi se iadeshe nesto, nito njuha mi se izostri ...nisto ne sum usetila nisto po razlicho ot samiti simptomi na lelkata no v po-lek variant.
Sega veche sum v 7ta sedmica i dnes za purvi put mi se gadi pochti cial den sushto taka i pridrupvaniata nisko dolu produljavat.
Emi tova e momicheta dano da sum vi polezna.
Mnogo uspeh i kusmet na vsichki budesti i nastoiashti maicheta.

# 501
 :lol:zdr i ot men az mai za razlika ot dr niamah ranni priblemi razbrah 4e sam bremenna edva kogato mi zakasnia s 2-3 sedmici edva vav 2 mesec imah leki bolki v iai4nicite i kogato otidoh na lekar razbrag 4e sa 2.TOVA E!Poniakoga bremennosta minava bez problemi Hug

# 502
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ето ги и мойте признаци: болки в корема, придърпване, твърд корем, газове.
Изключителен нюх, надушвам всички миризми, повечето са ми неприятни.
Гърдите ме сърбят.
Нямам апетит.

# 503
Аз забременях с инсеминация и моите първи симптоми се появиха на следващия ден след процедурата -  силни болки сходни на менструалните. В началото ги отдадох на инсеминацията. След една седмица се появиха и болките в зърната, след едноседмично закъснение реших да си пусна тест EFP. Гадене почти нямам засега.

# 504
  • Мнения: 143
Дойде и моя ред да пиша тук  Laughing
Първо не ми се вярваше да е станало.Но много ми се спеше на обяд.Често ходене до тоалетна и много ама много раздразнителна.
А и да не забравя болки в яйчниците и гърдите.Това са моите симптоми.

# 505
  • Мнения: 361
така
вчера за последно четях тук
лелката я нямаше ( а аз съм точна до минути)
днес сутринтта направих тест и са две чертички
опитваме за бебе от 4 юни, но не стана първия месец. Тогава много се вманиячавах.
Симптомите са си като за цикъл. Някъде около 10 дни след овулацията имах малко зацапване и ми направи впечатление, понеже никога не съм имала течение.
Няколко дни преди цикала започнаха да ме болят гърди и леко коремчето, а и започна да се подува. Имах и леки киселини. Сега от 2 дни леко ми се гади и сам с главоболие.
Но пък съм супер щастлива

# 506
  • Мнения: 91
Тази тема я знам на изуст постоянно я четях докато очаквах всеки месец да стане чудото! За това искам сега и аз да напиша моите най-ранни признаци:
- леки болки в гърдите и напрежение от дните преди овулацията , коите не спряха до датата на предполагаемият следващ цикъл като в края доста се увеличиха болките, но размера на гърдите не особено
- зърната се увеличиха като размер , ареолите също а пъпчиците около тях увеличиха размерите си също..
- през цялото време имах страхотно поддут стомах!!!!!
- няколко пъти мерих телесната си темп. - беше над 37
- няколко пъти усетих срязваща болка в областта на матката и яйчниците
- един ден ме втресе силно , заболя ме глава, получих разтройство трябваше само да лежа сякаш се разболявам , но отмина бързо още същият ден
- последната седмица започнах да мера БТ и тя беше м/у 36,8-37,2
- дните преди цикъл бях страшно изнервена от безсъне, температура, страхотни болки в областа на матката имах чувството че всеки момент ще ми дойде, защото имам по принцип мн. добре изразен ПМС
-по-често ходене до 00
Е това е, но като цяло симптомите са точно като преди цикъл...Пожелавам ви Успех!

# 507
  • Мнения: 330
Здравейте, за първи път се включвам във вашата темичка. Аз имам син на 3 г., с който забременях от първия ни опит. Спомням си, че много ме боляха гърдите, виеше ми се свят и ми се гадеше, обонянието ми също беше изострено и нямах никакъв апетит. Сега опитваме за второ бебче и в момента 5 дни след предполагаемата овулацията гърдите ужасно ме болят и са се подули, спи ми се и ми е лошо, боли ме корем и кръст, но за разлика от преди имам апетит.

# 508
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен, много пъти съм чела тази тема, въпреки че в общи линии знам симптомите, но си е друго споделения опит, та да си кажа и аз Simple Smile И при двете ми бременности имах повишаване на температурата - 37-37.2, което е много странно за мен. Друг симптом е честото уриниране и повишения глад, каточели това са нещата, за които се сещам и които съм изпитала преди  EFP След това се появява гаденето и чувствителност към различни миризми. Дано да съм била полезна, дано тази темичка все повече да се запълва, успех  Hug

# 509
Здравейте, аз съм от скоро семейна но от много време сме заедно.Много искаме  да си имаме едно малко съкровище но не се получава или не се получаваше от една седмица не се чувствам много добре прилошава ми от време на време ми се гади сутрин и вечер гърдите ми са тварди и ме болят, попринцип цикълът не ми закасниява.Температурата ми е 37 гр.Дали има ниакакъв начин освен голиамата надежда и желание наистина да съм. preggo Моля знам че неможе вие да знаете но всички тук сте го усетили дали и аз ще бада най-щастливата жена този месец Ill

Общи условия

Активация на акаунт