От кога месно пюре?

  • 542
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
мили мами, кажете ми от кога мога да въведа месно пюре и жълтък?
вече сме на 6 месеца и 1 седмица от 5 и 1/2 се захранихме и сега графика е следният:
в 8 часа - кърма
в 12 - пюре (плодово или зеленчуково)
в 16 - оризова каша
в 20 - кърма
в 23 - АМ

тази седмица бяхме на консултация и докторката каза да почвам с жълтък, но на мен ми се вижда рано, кажете как процедирате вие? а месното пюре от кога? и какви меса първо трябва да се дадат?

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 104
Аз му дадох месно чак на 8 и 1/2 месеца,първо пилешко и пуешко.Жълтък давах преди няколко дена за първи път.
  Започнах да захранвам детето чак на 6месечна възраст,до тогава беше само на кърма.

# 2
  • Мнения: 241
Аз дадох месо на 7мес. и половина. Започнах с пуйка на хипп. След това ще продължа с пилешко и заешко. Другите меса  и жълтъка ще дам след годинката.

# 3
Тук аз съм доста смела и от 3м в зеленчуковото пюре слагах по половин жълтък. От 4м редувах месно пюре един ден един ден зеленчуково с жълтък. Започнах с пиле и пуйка и след седмица започнах и с другите.

# 4
  • Мнения: 59
Аз захраних на 6м, месно пюре дадох на 8м - пиле на Gerber, ще продължа с пуешко и заешко, жълтъка също смятам да отложа за по-нататък. Не мога да разбера само защо в 23ч даваш АМ???

# 5
  • Мнения: 59
А и още нещо не мога да разбера - дали си заместила изцяло вече две хранения?

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз лично дадох на 8 месеца в този ред- заешко, пуешко и пилешко. Иначе според Ла Лече Лигата месото е подходящо от първите храни- т.е. можеш да започнеш на 6 месеца и нещо.
Жълтък- след годинката.

# 7
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Въведох месото в 7-ия месец, захраних при навършени 6. Започнахме с пуешко, заешко, после пилешко. Жълтък още май не съм давала.

# 8
  • Мнения: 119
За първи път дадох месно пюре в края на 6-ти месец - тиква с пуйка на Хип

# 9
  • Мнения: 267
Аз въведох месото през 8-мия месец. Първо дадох заешко после пуйка и пиле . А жълтък още не съм дала, и май не смятам скоро да е.

# 10
  • Мнения: 950
Аз въведох жълтък на 6 месеца, а месото на 7. В "Бон апети" така препоръчват.

# 11
  • Мнения: 4 915
Месо може и от 6-ти месец. Четох доста преди време из кърмачески сайтове заради по-нисък хемоглобин на каката, та така и направих.

Може и да отложиш за по-късно.

Само два пъти на ден ли кърмиш? ... Има риск от отбиване така, освен ако не си го поставила за цел. Хубаво е до годинката да нямате заместени кърмения.
 

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 973
На 8 и 1/2 месеца захраних с месно пюре . Първите меса, които дадох бяха пуешко, заешко и пилешко. Преди 3 дни въведох телешко месо т.е. на 11 месеца. Жълтък дадох трошица на Великден и тези дни ще дам пак.  Peace

# 13
  • Мнения: 3 423
месо-заешко и пуешко ,може и по от рано-аз дадох на 7 месеца а жълтък още не съм дала-той е силен алерген(даже алерголог ми е казвал,че според него се дава на 3 години)

Общи условия

Активация на акаунт