Хигиена на половите органи на млади госпожици

  • 9 991
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте. Имам питанка към всички майки на дъщери.
Постановката на проблема ми е - имам 2 дъщери - на 3 и на 5 г. Как трябва да се поддържа хигиената на половите органи ?  Вечер ги изкъпвам както си му е реда, но докато се кривят при обличането на нощните тоалети понякога забелязвам зачервяване на външните полови органи и/или малки бледожълти налепи по гънките на кожата.Понякога голямата се оплаква от сърбеж и в такива случаи майка им ги обтрива с намокрена кърпа. Докато ги къпя се пробвам да насоча слушалката на душа към областта на слабините, но това ги гъделичка и резултатът не е в моя полза.
Благодаря предварително за всяко споделено мнение.

# 1
  • Мнения: 656
Странно е че пише господина а не госпожата.
В твоя случай бих препоръчал госпожата да заведе госпожиците на лекар и той да покаже как да правят тоалет. Ако личния лекар смята, че там не трябва да се пипа (педиатърката, при която бях преди смяташе така) нека госпожата да заведе госпожиците при детски гинеколог или уролог или нефролог, там ще и покажат как да прави хубав тоалет на млади моми.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
поредно..... Crazy

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Странно е че пише господина а не госпожата.
Майката е тази, която се занимава с интимната хигиена на дъщерите си.

# 4
  • Мнения: 1 008
 Докато ги къпя се пробвам да насоча слушалката на душа към областта на слабините, но това ги гъделичка и резултатът не е в моя полза.


Нещо хич не ми звучи добре-може аз да си въобразявам-какво мислят другите мами?

# 5
  • sf
  • Мнения: 10 142
ами според мен отдавна е трябвало да помислите за хигиената им. още от малки
кви хора има  smile3505 не е истина просто

# 6
  • Мнения: 2 220
Докато ги къпя се пробвам да насоча слушалката на душа към областта на слабините, но това ги гъделичка и резултатът не е в моя полза.


Нещо хич не ми звучи добре-може аз да си въобразявам-какво мислят другите мами?

 Crazy
Айде стига, деее...

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Защо просто не му отговорите на човека?

Пину, там където се образуват тези налепи се минава 1-2 пъти с пръст. Така както се чисти кожата зад ушите например. Може да се прави с шампоанена пяна, за да не е директно със сапун, който може да изсуши кожата.

Ако се притеснявате от това, и ако по някаква причина съпругата ви не може да го прави - покажете им 1-2 път и те ще го правят сами по-натам.

Не е голяма философия.

# 8
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Защо просто не му отговорите на човека?

И аз това се зачудих. Според мен е чудесно, че човекът се интересува. Не знаем какава е ситуацията при него - може жена му внезапно да е починала или да ги е напуснала. Дори да не е толкова драматично, сигурно има причина да пита.
Аз също мия с пяна, а на малката - на 1 г. - все още с мокри кърпички.

# 9
  • Мнения: 3 146
Защо просто не му отговорите на човека?

Пину, там където се образуват тези налепи се минава 1-2 пъти с пръст. Така както се чисти кожата зад ушите например. Може да се прави с шампоанена пяна, за да не е директно със сапун, който може да изсуши кожата.

Ако се притеснявате от това, и ако по някаква причина съпругата ви не може да го прави - покажете им 1-2 път и те ще го правят сами по-натам.

Не е голяма философия.

И аз мисля така.  Peace

Пину, може и да дадете на по-голямата да си има едно канче, с което да се подмива, ако с душа я гъделичка, освен това, когато човек клекне, е по-лесно и ефективно. И с ръчичка.

# 10
  • Мнения: 11 314
Моята я мия при всяко посещение на тоалетната - с канче пълно с топла вода и мек детски сапун. Непременно се минава с пръст около клитора, там се събира най-много смегма и тя причинява зачервяването и сърбежа. След това лекичко потупвам с хавлията и готово.
Като сме навън, нося мокри кърпички.

# 11
  • Мнения: 2 757
Майката очевидно е жива. Интересното е, че е жена и не знае как се мие една жена newsm78, та се налага мъжът и да пита други жени. Е чак пък такава неграмотност... Неам думи....
А таткото хубаво се е сетил да  пита. По-добре късно отколкото никога

# 12
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз я мия вечер с подвижния душ и с интимен сапун. Няма проблеми. Понякога се зачервява, но това е, защото в градината не се бърше след като пишка... Е, няма начин... аз повтарям, повтарям и все някога ще се научи. Не може да не се мине през този период. Като цяло не е имала проблеми или сърбежи, само зачервяване по гореописаните причини...

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 22:50 от Vache

# 13
 Аз също се чудех как се мие момиче, когато се роди(още повече зацапана с акита).Но още първия път, като дойде докторицата, ми показа.Мият се външните срамни устни.
Наистина трябва да им се покаже, но понякога се налага и родителски контрол.Задължително дупето се мие след това, или поне се ползва другата ръчичка (да не минат задни микроби отпред)
И, към някои мами: А ние не сме ли мили на синовете пишките?Не сме ли дърпали кожички?
Значи за мами може, а за татковци не?
Специално за гъделичкането с вода:то това си е неосъзнато мастурбиране (така мисля)  - дъщеря ми съвсем откровено и невинно ми показа как се плацика, така че водата се стича по клитора.И тя каза същото:Приятно и било да я гъделичка.Според мен трябва незабелязано да се избягва и да се отклонява детето.

# 14
  • Мнения: 656
Ами отговарям му. При раждането педиатъра трябва да покаже как се прави хигиената на новородено, съобразено с пола му. На мен педиатърката ми каза да не пипам в никакъв случай само да поливам с вода. Странно ми се стори, но нали е освен медицинско лце и педиатър освен това, та сглупих да я послушам. След няколко издънки с децата ми (за щастие без фатални последици) я смених и новата педиатърка ми обясни и показа как даправя тоалета. Наистина не е голяма философия, но когато лекар ти каже да не пипаш изобщо започваш да се съмняваш...

Има си правила и за бърсане - отпред назад, а не обратното, защото може да се замърси. Също така и последното плакнене с вода също трябва да е отпред като водата се стича назад. Хубаво е все пак някой да види момичетата отдолу, защото може да има някакви проблеми - да са се получили сраствания, да има зачервяване и т.н.

# 15
  • Мнения: 1 008
Не съм искала да обидя човека-просто ми се е случвало да работя с деца жертва на сексуално посегателство и може би е професионално изкривяване.Иначе наистина е добре да се консултира с педиатъра на децата.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Или я карам да клекне като я къпя и я обливам отблизо с подвижния душ или като я мия отдолу, с пръст леко минавам там, където се събират налепчетата.

И все пак и аз недоумявам защо ти, а не жена ти /което е по-характерно/ се интересуваш от този въпрос и то при вече пораснали деца... newsm78

# 17
  • Мнения: 4 965
Някак неестествено ми се струва да трябва родител (още повече баща) да мие дупето на 5-годишно дете (особено - момиче).
Трябвало е около 2-та годинка майката да покаже на детето как и къде да се мие и после известно време само да контролира нещата.
Че децата вече на 10 г. влизат в пубертета. Докога мислиш да я миеш? И каква е ролята на майката?
Темата ми звучи нелепо. Сякаш господина очаква някакви подробни обяснения  newsm78.

# 18
  • Мнения: 7 723
Аз мия дъщеричките си всяка вечер по описания по- горе начин.
Не мисля , че е нужно това да се прави чак след всяко пишкане, достатъчно е само хубаво да се подсуши...
Не мога да се въздържа и да не попитам и аз-
защо, аджеба, това не го прави майката??? newsm78

Задължително се консултирайте и с детски гинеколог  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 640
  Карам детето да приклекне и с пръсти подмивам /обирам,ако има налеп/,ползвам и душа за целта,но по-често миенето става в дълбока мивка на течаща от крана вода/така както се мият малките бебета/.През деня у дома използвам намокрен памук,за да почистя след пишането.Невинаги влажните бебешки кърпички се понасят от кожата ,особено на това деликатно място,затова ползваме памучен влажен тампон.Внимавам и да не я одраскам неволно с нокти.
  Нашият татко се притеснява,че нещо ще сгреши и не прави на детето тоалет.Отказвал ми е,ако му кажа,защото примерно готвя в това време.Чакат да се освободя и аз да измия.

# 20
  • Мнения: 2 082
ако има събрани някакви неща ги почиствам с клечка за уши внимателно и ако се е зачервила слагам крем...

# 21
  • Мнения: 656
Някак неестествено ми се струва да трябва родител (още повече баща) да мие дупето на 5-годишно дете (особено - момиче).
Трябвало е около 2-та годинка майката да покаже на детето как и къде да се мие и после известно време само да контролира нещата.
Че децата вече на 10 г. влизат в пубертета. Докога мислиш да я миеш? И каква е ролята на майката?
Темата ми звучи нелепо. Сякаш господина очаква някакви подробни обяснения  newsm78.
Характерно за децата са по-късите крайници, респективно - ръчичките. Когато дъщеря ми се мие не успява добре да го направи, затова от време на време я мия аз.

# 22
  • Мнения: 1 849
Описали са ти много добре другите мами.
Моят съпруг също къпе децата, а хигиената на сина ни си беше негово задължение още от самото начало...Но и аз смятам, че пет годишно момиче не бива да се къпе от мъж....

# 23
  • Мнения: 1 640
От гинеколожката си зная,че не бива да се ползва сапун или шампоан за измиване на половите органи.Не ползваме.

# 24
  • Мнения: 11 314
От гинеколожката си зная,че не бива да се ползва сапун или шампоан за измиване на половите органи.Не ползваме.
Не знам как без сапун ще се изчисти смегмата, която се събира ежедневно. Особено в горещите дни.
Аз ползвам за щерката интимен течен сапун, какъвто ползвам и аз.

# 25
  • Мнения: 8 999
Винаги, когато има такава възможност, я измивам. Така правя и аз от дете. Ако в сме в обществена тоалетна и не е удобно за миене, купувам малка минерална водичка и поливам. Хигиената на интимните части за мен е много важна. Както за момичетата, така и за момчетата!

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От гинеколожката си зная,че не бива да се ползва сапун или шампоан за измиване на половите органи.Не ползваме.
Не знам как без сапун ще се изчисти смегмата, която се събира ежедневно. Особено в горещите дни.
Аз ползвам за щерката интимен течен сапун, какъвто ползвам и аз.
Аз обикновено ползвам бебешки кърпички. Сапун ползвам, но бебешки.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Някак неестествено ми се струва да трябва родител (още повече баща) да мие дупето на 5-годишно дете (особено - момиче).
Трябвало е около 2-та годинка майката да покаже на детето как и къде да се мие и после известно време само да контролира нещата.

Доста се изхвърляш, според мен  Naughty Все ми е на акъла как двегодишната ми дъщеря умее сама да поддържа интимната си хигиена  #Crazy Пък било то и под мой контрол  Stop
Не си спомням докога ме е мила майка ми, но със сигурност не съм била едва на две годинки, когато е престанала. Може би към 5 годишна сама съм започнала да се опитвам да върша тази работа  Thinking

# 28
  • Мнения: 1 517
Дъщеря ми е на 4, смея да кажа доста самостоятелно и оправно дете в много отношения. Но за миенето отдолу - чак сега я оставям да опитва, под мой контрол. Понеже тя още се напикава нощем (при нас е наследствено, аз бях така до 4 клас) и вечер от памперса и се вмирисва дудата, сутрин я оставям да се изплакне сама. Вечер тя се мие сама - лице, крачета, ръчички, а за отдолу с моя помощ. Използвам течен сапун за коса и тяло на Бюбхен. От всички останали сапуни, били те и бебешки много и изсъхва кожата по тялото, камоли отдолу да я мия.

# 29
  • Мнения: 4 965
...
Доста се изхвърляш, според мен  Naughty Все ми е на акъла как двегодишната ми дъщеря умее сама да поддържа интимната си хигиена  #Crazy Пък било то и под мой контрол  Stop
...


Амиии, въпрос на родителски стил.
Моите госпожици се мият сами, а аз само ги контролирам - мият се във ваната - клякат така, че да са потопени във водата и се замиват. Сами си мият зъбите, сами се къпят, сами ходят в тоалетната. Аз само косите им къпя, че са много дълги и не могат да се изплакнат. Сапунисват се сами - с течен сапун (интимен).
Сами се хранят, сами се преобличат, сами си обуват обувките, сами се опитват да се решат (не им се получава)... Та не е нужно чак да лепкаш въртящи се очи.  Peace
Мен майка ми ми е помагала с миенето до 3-тата годинка, но пък моите са 2 и ми е физически невъзможно за много неща да ги обгрижвам - от малки ги уча на самостоятелност. Майка ми до 5 г. ми миеше косата, а после поисках сама и ме заведе да ме подстрижат.
Не познаваш нито мен, нито децата ми, нито знаеш как ги възпитавам, за да коментираш дали се изхвърлям или не. И да кажем - не 2 г., а започнаха след 2 - 2,5 г.

# 30
  • Мнения: 3 268
Това май е поредната партенка newsm78

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Мда, след 2 години и половина съм значително по- съгласна... Все пак 8 месеца разлика между твоите и моята е прекалено огромна за деца на тяхната възраст  Peace

# 32
  • Мнения: 4 965
Мда, след 2 години и половина съм значително по- съгласна... Все пак 8 месеца разлика между твоите и моята е прекалено огромна за деца на тяхната възраст  Peace

Оооо, разбира се.
На кумовете ни детето е с 8 месеца по-голяма от моите и направо ми се струва голямо момиче. Grinning
А колко хубаво приказва. Моите още мъцат на моменти, а тя си води смислен разговор.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт