по колко пъти на ден се хранят 2-годишните ви деца?

  • 1 204
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 374
Дъщеря ми е на 2 години. До скоро нямахме проблем с храненето, но сега се чудя какво да  й давам. Забелязах нещо от известно време - когато си хапне повечко следобед към 4-5 часа, вечерта към 7.30-8 часа не й се яде. Ако обаче хапне само малко мляко или кремче, после си  вечеря стабилно. Нормално ли е да иска да се храни само 3 пъти на ден?От половин година няма промяна в теглото, не е отслабнала, но и не е наддала.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Да, нормално е. И Иво на тази възраст беше на 3 основни хранения и лека закуска следобяд.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Напълно нормално е да хапва по 3 пъти на ден.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 936
да,не се притеснявай!!!Алекс също следобяд е само на плодово мляко, банан,солети и сокове....
ако пък случайно е хапнала добре следобяд,вечерта само мляко...

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 958
От доста време моят син се храни 3 пъти на ден.
Нормално е да има застой в теглото. Двигателната им активност на тази възраст е голяма и изразходват много енергия. Имам приятелка, чийто син е на 4 години и тежи само с 2 кг. повече от моя. Всичко е до натура.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина закусва стабилно, после обядва добре и оттам нататък хапва малко - обикновено не иска да закусва следобяд, но и на вечеря не яде кой знае колко... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 032
Петя е по същия начин. Има три основни хранения, а следобедната закуска е под въпрос и според нагласата й. В повечето случаи я пропуска. Но след вечеря обича да сяда при нас и да яде салата.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Три сновни солидни хапвания - закуска , обяд и вечеря.

Междинна закуска след обяд - плодове, кремче, грис, филийка.

Вечер преди сън 1 шише АМ Нестле джуниар от 180 мл.  Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Моята няма стабилно хапване  Close
Яденето й като цяло се движи на периоди.
От едногодишна яде четири пъти на ден. Но напоследък забелязвам, че четвъртото хранене нещо не й върви  Mr. Green Независимо кое ще е- някой път не закусва  Shocked, друг път не обядва, не вечеря... Следобедната закуска най- често се свежда вече до някакъв плод, колкото и да се старая аз.
Вечер пие по 250 мл прясно мляко.

# 9
  • Мнения: 46 436
Основните- обяд, следобедна закуска и вечеря.
+ сутрин и вечер мляко (Нестле 1-3 г.).

# 10
  • Мнения: 374
Благодаря ви, майчета! Уж не се влияя от "чуждото" мнение, но друго си е човек да знае, че има и други като него! Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 9 826
Дъщеря ми е на две и половина и също следобяд хапва съвсем малко кисело мляко с две -три овесени бисквитки.Каката е на пет и половина и за следобедна закуска изяжда само по една ябълка или банан. Peace

# 12
  • Мнения: 1 427
Дъщеря ми яде 2 пъти основно-закуска и обяд, но късен обяд-след 2 часа.И между храненията ако закачи нещо...не сме от ящните!

# 13
  • Мнения: 1 446
И моя Иван се храни основно 3 пъти на ден. След обед е лека закуската или изобщо не закусва. За сметка на това вечеря стабилно.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани от доста време яде 3 пъти дневно. Тъй като следобедния му сън е около 3 часа - от 14 до 17-17.30 и се оказва, че трябва да му предложа следобедна закуска чак към 18 часа, му давам само някакъв плод или кисело мляко. Напоследък, обаче, май мина дори на 2 основни яденета - обяд и вечеря, доста често от сутрешната закуска хапва само няколко лъжици/залчета Confused

Общи условия

Активация на акаунт