детето пие много вода

  • 3 431
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Синът ми е на 8 год. Като бебе / 1- 2 месеца / също пиеше по около 700-800 ml вода на денонощие. Незная дали е нормално , но той определано си търсеше водата. Предполагам, че защото беше много топло / юли,август/. Лекарката тогава ми каза , че не е добре да приема толкова много вода, защото му се натоварвали бъбреците. Незнам - с друг лекар не съм се консултирала.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Забравих да спомена, че синът ми беше изцяло на кърма в периода, когато пиеше толкова много вода.

# 17
  • софия
  • Мнения: 432
моята дъщеря също пиеше много вода от малка. преди 3 месеца, тогава беше на 2 г. пиеше по 3 литра. на денонощие. правих ме изследвания за диабет, ходих ме при доц. Анадолийска, прави ни снимка с катетър, след това ходихме при специалист за бъбреците в 3 градска болница, той каза , че не се натоварват бъбреците. всичко беше наред. в момента , в който си сряза бибероната на шишето с вода, спря да пие толкова много. може би и при вас е  така, има нужда да смуче бибероната, не че толкова му се пие вода на бебчо.
дано да е така.

# 18
  • София
  • Мнения: 555
И аз си мисля, че като са малки пият по-скоро за да задоволят сукателния си рефлекс, а не от жажда. Радинка първия месец пиеше по около 200, което на мен ми се виждаше много, а ако и бях давала щеше да пие и още. Сега не мога да я накарам да изпие и една глътка, но я кърмя и от там си набавя течностите.

# 19
  • Мнения: 128
Моето бебе е на 2 м. и изобщо не пие вода- то не желае и аз не настоявам.
Според американските педиатри бебетата не трябва да пият много вода тъй като тя разрежда кръвта им и може да причини спадане нивата на натрия и електролитите. От своя страна това може да доведе дори до припадъци. Същите препоръчват да се започне въвеждане на вода не по рано от 6 м. по 80 гр. на ден.

# 20
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
още един съвет - не се води по указанията за дозировка на млеката , те в повечето случаи са завишени. Разреждай / прави по-неконцентриран/ разтвора с млякото  Peace

Това пък въобще не е така. Напротив, дозировката трябва да се спазва точно, а колко от разтвореното вече мляко ще изпие бебето си е негово решение.
За водата не знам, и дветете ми деца бяха на АМ и двете не пиеха вода почти. Постоянно предлагах, но не искаха.

Общи условия

Активация на акаунт