Проблем при замразяването на кърмата

  • 456
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте! 55
Чета от няколко часа написаното за кърменето във форума и немога да намеря отговор на въпроса, който не ми дава мира! Реших от днес да почна да съхранявам кърма във фризера! Прочетох обаче че някой мами са имали проблем след размразяването, мирис и т.н. и това се получава от това, че е започнал процес на разграждане на мазнините и съответно бебето не иска да го яде и се изхварля! #Crazy   Прочетох че трябва млякото да се вари преди да се замрази и така се спира това разграждане. Моля мамите които успешно са използвали замразено мляко ,кажете ми правилили сте нещо със шишето със кърмата преди да го поставите във фризера? Ако ДА -какво и как?
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 26
Аз съхранявам кърма вече 6 месеца и не съм имала проблеми. Събирам от деня в едно шише или някакъв друг съд, в който ще замразявам. Разбира се, слд размразяването я опитвам. Бая кърма изхвърлих, но не защото беше развалена, а защото бяха минали 3 м. Така че, спокойно си я замразявай и ползвай като му дойде времето

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Не е задължително и ти да имаш този проблем Simple Smile Четох, че това може да се случи при хладилниците, които имат функция за саморазмразяване, но въпреки че нашият е такъв кърмата ми никога не е миришела на сапун. Освен това, въпреки че на теб самата кърмата може да ти мирише особено за бебето може да не е проблем.
Слагай съдът в дъното на камерата и не дръж по много отворена вратата. Ако искаш направи си проба- размрази една порция след няколко дни и виж как е. Ако няма проблеми с приемането й от бебка, продължи да си замразяваш по стандартния начин- без да я преработваш топлинно преди това.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 043
Млякото със сигурност НЕ трява да го вариш - ще убиеш всичко ценно в него. Аз нямам проблем с приемането на размразена кърма. Т.е. бебето ми. Съхранявам в контейнерчетата на Авент, ако това е от значение. Събирам 24 часа или по-малко и след това замразявам.

# 4
  • Мнения: 950
Моите запаси вече свършиха и малката си ги изяде с апетит. Като се изцедя слагах кърмата в съд и направо във фризера. Ползвах контейнерчета на Авент (те са по 180мл и излизат малко скъпички 10бр. - 20лв.) и стерилни бурканчета от аптеката (75мл, едното е 40ст.). Контейнерчетата ги изварявах в МВ, бурканчетата добре измивах, понеже не могат да се изваряват.

# 5
  • Мнения: 166
Здравей   bouquet , ако знаеш мойта бебка като беше малка колко съм ровила за инфо по въпроса  Grinning Първо искам да ти пусна линк да видиш колко време можеш да съхраняваш кърма и да не изхвърляш, защото е минало определено време http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1047/ . Аз също никога не съм имала проблеми със сапунен или какъвто и да е мирис, различен от характерния за кърмата, а си съхранявам кърмата в най-обикновени найлонови пликчета, които се използват за съхранение на месо или зеленчуци във фризера. От доста време не съм прибягвала до замразена кърма, но имаше един период, през който почти само това съм давала, защото ми беше намаляла кърмата много и не и достигаше, пък аз не можех да се реша да предприема драстичните мерки, които ми препоръчваха по-опитните майчета вув форума, за да я накарам да суче здраво и да си наваксам с количеството (е, един ден, когато се събудих и видях, че кърмата от фризера е свършила, реших и го направих де). Единственото, което ми отказва мойта щерка, е да яде пюренца, приготвени с кърма-замразена или прясна, но иначе ако и дам с шишето, ще си я изцока без проблем. Та наистина не е задължително и ти да имаш проблеми с развалена кърма, а за варенето-наистина не трябва да се вари, ако не е наложително, естествено. Пусни вътрешната търсачка, там горе до розовия бутон помощ и ще намериш доста нещица  Laughing Успех и ако не намериш нищо, пиши, ще помогнем  Wink

# 6
  • Мнения: 151
Благодаря ви за съветите!  bouquet  bouquet  bouquet

Понеже съм с помпа Авент днес си купих контейнерчета Авент и ше съхранявам вече без никакав страх в тях на първо време ( 10 бр), а после мисля да мина на торбички!
Нека дечицата ви растат здрави, щастливи и да бъдат много послушни!  love001

# 7
  • Мнения: 1 559
Рениборо, честита бебка! Да ти е здравичка и много усмихната! Grinning

Момичетата са ти дали информация за замразяването и размразяването на кърма. А каква е причината да замразяваш кърма - налага се скоро да отсъстваш от къщи и да се разделяте с бебка ли?

# 8
  • Мнения: 9 481
Честита беба!  bouquet
Мамите изчерпателно са ти отговорили..лично аз ползвам замразена кърма отпреди 1г, че имам мноооого /фризера ми е отделен и е -17гр./и до момента нямам проблеми.
Не се  размразява с микровълнова, а на водна баня.-слагам съда в който е кърмата във вряла вода до размразяване.
Аз ползвах закупени от аптеките "стерилни чаши за урина" те са с капак има ги по 75мл и 100мл-мн са удобни за последващото размразяване защото размраз. колкото количество ти е нужно(напр. за да приготвиш каша ), не заемат мн място, леки са и с тънки стени /за разлика от бурканчетата от пюрета/.
Успех!

# 9
  • Мнения: 166
Не се  размразява с микровълнова, а на водна баня.-слагам съда в който е кърмата във вряла вода до размразяване.
Ами да си призная и аз съм го правила, когато съм бързала  Embarassed, но по принцип не се размразява така  Laughing . В момента не ми се рови в библиотеката и за това ще го карам по памет... Правилно е да се извади от предната вечер в хладилника и да се остави да се размрази там, но тогава трябват около 24 часа за това, а иначе ако бързаш, е хубаво поне като начало да почнеш с по-хладка вода (не вряла) и постепенно да увеличаваш температурата и, докато кърмата се размрази.

# 10
  • Мнения: 151
Рениборо, честита бебка! Да ти е здравичка и много усмихната! Grinning

Момичетата са ти дали информация за замразяването и размразяването на кърма. А каква е причината да замразяваш кърма - налага се скоро да отсъстваш от къщи и да се разделяте с бебка ли?


Няма да се разделяме с бебка, а причината да се замисля за замразяване е че последните няколко дена си усещам гърдите по меки и се кърмим по 3 часа, че и повече и общо взето се беше сраснала с гърдата ми. #Crazy И реших да започна да се цедя, да увелича кърмата си и в случай че видя че не и достига да я дохранвам с шише..Явно обаче е било временно..днес гърдите ми са като камък и кърма се лее Grinning , а може би с цеденето 3 дена направих чудо.. Grinning Поуспокоих се, но ще продължавам да цедя кърма, понеже ми се иска да кърмя повече... поне 6 месеца..Само не ми е ясно колко време ще издържи във фризера..някои мами казват 3 месеца, други 6 ..а гледам, че МТV e написала година.Дали имат значение градусите? Добре ли е -20? newsm78


# 11
  • Мнения: 9 481
Да градусите имат значение-виж линка който ти е дала по-горе Albeni Peace
Аз все още кърмя -сутрин и вечер /беб е на 1г и 4мес Mr. Green/, но с кърмата от фризера правя карт.пюре, каши, при захранването -оризова кашаи елда с плодове...сега и попара..с две думи харчи се Joy
А иначе в началото когато имах много кърма а беб цокаше малко, реших да замразявам, защото изобщо и не подозирах, че ще кърмя толкова дълго! Всички ми обясняваха как кърмата "спирала" след 2-3мес..ей такива глупости hahaha
Но това ми стана ясно когато влезнах в тези форуми и разбрах повечко неща за лактацията и т.н.
Та ако имаш въпроси-питай смело! Има много мами които ще ти дадат навременен и точен съвет! Peace
Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 151
МТV, 1 год и 4 мес, уауууууу..Възхищавам ти се newsm10 smile3501 smile3501

Аз май няма да издържа толкова макар, че съм решила да кърмя докъто имам кърма..Майка ми ме отбила на 11 месеца и е имала толкова много кърма, че се е увивала в бинтове да може да спре Shocked

Напоследък с колкото мами съм говорила всички ми казват почти едно и  също..кърмили до 2 или 3-тия, защото им спряла кърмата понеже не се цедели и от стреса..
Засега не се сещам друго да питам newsm78, но ако имам въпроси ще пиша! Благодаря!  bouquet

# 13
  • Мнения: 128
Аз също замразявах кърма, в началото, но сега нямам вече излишна  Wink. Съхранявах я в стерилни контейнерчета за урина, контейнери на Авент и преварени шишета от сокчета. Не съм имала проблем и не съм изхвърляла нищо. Влади си я изпи всичката, дохранвах с нея. Пожелавам ти много приятни и усмихнати моменти с бебка.

Общи условия

Активация на акаунт