почистване на хоризонтални щори

  • 22 963
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Момичета, помощ! Предстои ми най-отвратителното занимание - почистването на хоризонталните щори в къщи smile3511 - толкова прах събират, че имам чуството, че никога не са пипвани, а ги почиствам сравнително редовно (поне през месец)  clean. Дайте някоя идейка за по-лесното им почистване, защото до сега съм ги чистила лайсна по лайсна, за да не остава прах там където се застъпват, но сега нямам много време, а и ако има по-лесен начин, защо да се мъча?

# 1
  • Мнения: 4 546
знам, че някои мами направо в банята с душа ги мият, но аз не мога да разбера как се свалят  Confused ще следя темата

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Аз си купих от магазин "за 1 лев" специална чистачка - представлява нещо като валячета на обща дръжка и с тях минаваш хоризонтално едновременно по 6-7 ламели.
Обира праха идеално.

# 3
  • Мнения: 428
знам, че някои мами направо в банята с душа ги мият, но аз не мога да разбера как се свалят  Confused ще следя темата

Аз ги мия така, мъжът ми ги сваля от прозорците - откачват се от металните пластини които ги придържат към прозореца, става с издърпване (сори за глупавото обяснение Embarassed)
После във ваната ги напръсквам с препарат и изплаквам с душа.

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Аз си купих от магазин "за 1 лев" специална чистачка - представлява нещо като валячета на обща дръжка и с тях минаваш хоризонтално едновременно по 6-7 ламели.
Обира праха идеално.
Как се нарича този уред?

# 5
  • Мнения: 6 958
Първо ги измивам, после ги подусашавам и чистя с препарат за прозорци (ако говорим за основно почистване) иначе само ги забърсвам с препаратче и до там и с едно парцалче лека полека и ко да се праи... голяма играчка си е...  Tired

# 6
  • Мнения: 258
В банята с подвижен душ  е най-лесно.

# 7
  • Мнения: 2 956
Мия ги в банята,но преди известно време си купих една четка,която е специално за почистване на хоризонтални щори.До колкото си спомням я взех от Практикер.Идеално обира праха и спестява неприятното миене в банята.

# 8
  • Мнения: 4 546
при нас скоро една голяма щора се откачи от само себе си. за късмет никой не удари, но ме е страх да карам мъжо да ги откача, за да ги мием  Rolling Eyes
ще се огледам за четката

# 9
  • Мнения: 5 462
Мъжът ми ги чисти clean , затова нямам представа как точно става тази работа.
Първо ги откача от прозорците ,след това се затваря в банята с някой друг препарат в ръка .....отам нататъка кво прави вътре идея нямам.
Но като излезе от банята те са много добре измити и  почти сухи  т.е. добре отцедени от водата и направо ги закача на прозорците.Абе мъж мечта си ми е моичкия ............  bouquet  Heart Eyes Kissing Heart

# 10
  • Мнения: 209
Благодаря ви за идейките момичета!!! Ще поразгледам за този уред   Rolling Eyes
Ама се чудя,като се мият в банята по душа,после не остават ли малки петънца по тях?  newsm78

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Аз си купих от магазин "за 1 лев" специална чистачка - представлява нещо като валячета на обща дръжка и с тях минаваш хоризонтално едновременно по 6-7 ламели.
Обира праха идеално.
Как се нарича този уред?

Не знам да има някакво специално име - като опишеш за какво ти трябва, ще ти го покажат.

# 12
  • Мнения: 2 591
и аз се заинтересувах от този толкова практичен уред  Blush

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Благодаря, още утре ще отида да потърся, моите щори не могат да се свалят.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Благодаря, още утре ще отида да потърся, моите щори не могат да се свалят.
И моите не се свалят-намери ли си уред? Отзиви?

Общи условия

Активация на акаунт