с обувки или босичка

  • 1 853
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
Нека да е босичко, така е най-здравословно...А и се развива правилно мускулатурата на свода на ходилото, много е важно!!!!!
 newsm30 smile3501 newsm32

# 16
# 17
  • Мнения: 351
Наистина е по-добре да ходи босичко детенцето в къщи, но когато слагах моето момиченце на проходилката й обучах обувки, защото се притеснявах да си удари крачетата в проходилката, особено като се усъвършенства и започна да се пързаля от единия край на хола до другия. Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 737
Също смятам, че е най-добре детенце да си стъпва босичко (или по чорапки) и да свикне първо със собствените си крачета. Колкото до обувчиците с ципове, аз лично никак не ги харесвам, тъй като горките хлапета постоянно си кривят крачетата в тях.

# 19
  • Мнения: 639
радвам се че може да е босичко,че хич не ми искаше да и слагам обувки Hug

# 20
  • Мнения: X
Аз съм за обувките.

# 21
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син си ходеше босичък или по чорапки, но пък той проходи през август...

# 22
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми проходи боса.Дори навън я пусках боса (беше лято) и продължавам да го правя винаги,когато времето и теренът позволяват.

# 23
  • Мнения: 2 015
Aз съм чувала, че е по-добре с обувки, защото босо се научава да стъпва на пръсти, а с обувката има чувствителност на цялото стъпало.За обувките Peace!

# 24
  • Мнения: 54
Босо!!! От тези обувки големия ми син стана дюстабан независимо че купувах само ортопедични. До ден днешен на 6м. правим стелки в Горна баня. Точно там ортопеда ми каза, че естествената профилактика на плоскостъпието е ходенето бос. Да вметна че дюстабана на сина ми води до ужасни болки в коленете когато е ходил /играл/ дълго без стелки.

# 25
  • Мнения: 1 975
Аз смятам, че трябва да е боса. Ние в къщи сме само по терлички в паяка, а навън с обувки Peace

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
На босо най-добре се масажира крака. Ако имаш как, това е възможно най-доброто.

# 27
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
mdt разбирам, напълно това, което казвате.Аз имам плоскостъпие, за нещастие късно диагностицирано от некадърни лекари, а болките в коленете и стъпалата наистина са гадни.
Дано не оправи детенце със стелките Peace

# 28
  • Мнения: 748
А къде се продават такива?
скоро ги гледах в няколко бебешки магазинчета на пазар Иван Вазов, но имат малко номера и цветове.

# 29
  • Мнения: 748
Aз съм чувала, че е по-добре с обувки, защото босо се научава да стъпва на пръсти, а с обувката има чувствителност на цялото стъпало.За обувките Peace!
точно обратното - усеща си стъпалото най-добре като е босо.
а се научава да ходи на пръсти най-често ако прохожда с проходилка, но пак не е задължително.

Общи условия

Активация на акаунт