Как опазвате дамаските от мръсните детски ръчички?

  • 2 230
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
аз смятам да сложа покривала. и без това лятото незнам от потните Д дали няма да станят поражения по дамаската. при мен дамаската се сваля само на възглавниците. на подлакътниците и долу - не. ако има покривала с чиста съвест ще си виря краката на подлакътниците  Grinning
Лилита , твоите "покривала" калъфи ли са или просто поръбено парче плат? и колко пари ти излязоха /ако не е много нахално да попитам  Blush/

# 16
  • Мнения: 5 539
Просто поръбени парчета плат Simple Smile Облегалките на дивана за кожени, така че не се нуждаят от покриване. Купих си дамаска от складовете на Елпром по 13 лева/метъра и майка ми направи 2 парчета - едно за основната част и едно за лежанката. Много прилично изглеждат.
Излезе ми към 50 лева всичко май, за диван 2,60х1,60.

# 17
  • Мнения: 8 999
Точно с тази особеност на домашната фауна съобразих модела на дивана. Подлакътниците - изкуствена кожа /за да се мие лесно/ в цвят венге /за да не се вижда отдалече мръсното петънце/. Останалата част - подвижни възглавници, облечени в калъфи /дамаска/ с ципове. Даже смятам да си ушия още 1-2 комплекта в различни цветове - писне ти някой десен и хоп! - нов диван. По-практично нещо не можах да измисля.

А на майките, които се чудят с какво ли ни се цапат диваните/стените/вратите/вратичките на шкафовете/прозорците/ и какво ли още не, ще отговоря така: аз не съм митничар, който денонощно да стои на бариерата и да пуска  в хола само обезпаразитени и гланцирани деца - освен, че ядат шоколад, зрънчо, бонбонки и мазни палачинки с конфитюр от вишни, сокчета, мляко с какао, те също така: рисуват с водни боички, използват лепило, бъркат по незнайни кьошета, където не съм се сетила да изчистя наскоро, хващат се за парапета на балкона, острят моливи, докато не остане нищо от молива ...

# 18
  • Мнения: 261
Няма спасение!От многото пране пък,дамаските се развалят-колкото и да са скъпи.
Казвам го от опит!И дивана отива на тапицер или на боклука,ако междувременно не се е посмакчал.Единственото спасение е да се покрие с нещо или да научим децата да пазят,което е мноооооооого трудно,особено когато са малки Hug

# 19
  • Мнения: 1 014
Купих си дивани специално за детето - кожени - всичко се отмива без проблем.  Peace
И аз така  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 4 866
Единственото спасение е да се покрие с нещо или да научим децата да пазят,което е мноооооооого трудно,особено когато са малки Hug

Достатъчно е да ги научим да си мият ръцете и муцунките.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Купихме си нов диван в най-неподходящия момент... Wink На всичкото отгоре е със светла дамаска и за нула време се сдоби с лекенца... Wink Та по този случай купихме покривала, които слагам на тази част, на която се сяда. Беше ми трудно обаче да намеря такива, които да ми харесат и същевременно да си отиват, но така е значително по-добре  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 323
А как перете дамаските, които не се свалят за да заминат в пералнята?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
А как перете дамаските, които не се свалят за да заминат в пералнята?

Нашата е такава и мисля по-нататък да извикам фирма да ми почистят дивана.

# 24
  • Мнения: 4 406
А как перете дамаските, които не се свалят за да заминат в пералнята?
викам фирма, която пере и килимите

# 25
  • Мнения: 5 362
На дивана застилам одеяло и стои върху него.Облегалките на дивана чистя с Медикс за дамаски и четка.Но общо взето са непокътнати.Вкъщи също не се ядат от гореописаните "боклуци" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт