температура 39.5 от 3 дни-от какво може да е?

  • 7 034
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Дъщеричката ми е с тази температура от 3 дни и ту я смъква,ту я качва.Не се храни,пие само вода.Изписаха ни Клацид заради температурата,но не спада.Съмняваха се за пневмония,но тя не кашля,гърдите са чисти.На какво може да се дължи?Казва ,че нищо не я боли,но не е жизнена.Направихме кръвна картина и резултата е левкоцити 18 ,и утайка 37.Има възпалителен процес ,но не се знае къде?Моля ви ако имате някакви предположения или идеи какво да изследваме,кажете,че ще се пръсна от притеснение.

# 1
  • Мнения: 928
Вижте гърлото и ушичките, ако е вирус вероятно възпалението е там някъде. Антибиотика уж, действа след 3-тия ден, обаче ако е вирус не действа, просто ще задържи възпалението. Ако не сте пускали стерилна урина за изследване - пуснете. Лекарите какво казват? Те трябва да ти дадат насока. Скорошно оздравяване ви пожелавам, дано не е нещо сериозно  Hug

# 2
  • Мнения: 511
ами снимка направихте ли.ако не настояваи за да не е вирусна пневмония.или потърси друг доктор не спираи докато не се оправи детенце.успех и скорошно оздравяване. Peace

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Е, как ще ви изпишат АБ заради Т... #Crazy

Според мен е някаква ОВИ, с такава се поддържа Т поне 3-4 дни.

Ако нещата не се променят, направете снимка!

Преди точно два месеца моята дъщеря така направи пневмония на фона на Клацид- изписаха й го заради червено гърло и начало на отит. Продължи с Т 4 дни с приема на АБ. На снимката се оказа пневмония- вирусна, която не се чува на слушалката  Tired
Дано всичко се размине леко и бързо  Praynig

# 4
  • Мнения: 1 428
Е, как ще ви изпишат АБ заради Т... #Crazy

Според мен е някаква ОВИ, с такава се поддържа Т поне 3-4 дни.

Ако нещата не се променят, направете снимка!

Преди точно два месеца моята дъщеря така направи пневмония на фона на Клацид- изписаха й го заради червено гърло и начало на отит. Продължи с Т 4 дни с приема на АБ. На снимката се оказа пневмония- вирусна, която не се чува на слушалката  Tired
Дано всичко се размине леко и бързо  Praynig


;

Благодаря ви за отговорите!
И аз си мисля за вирусна пневмония.Утре ще настоявам за снимка и ще видим какво ще правим.А при вас вирусната пневмония с какво я излекувахте-само с Клацида ли или след него пихте и друго?
Пневмония само с инжекции ли се лекува или може и с антибиотик?

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Оооо, как с Клацида. Тя разви пневмонията на фона на този АБ, значи не действа. В болницата първият АБ, който й слагаха също не подейства, направи усложнения, алергии, чудесии  Tired Та чак с втория АБ, който беше възможно най- силния и широкоспектърен, нещата си дойдоха на място.

Когато й откриха пневмонията, аз отказах да вляза в болницата. Нашата педиатърка каза, че вариантът с Гентамицин на инжекции не ми го препоръчва, защото удря в ушите, а на Силия слабото й място е точно там  Rolling Eyes

Другите АБ, с които се лекува пневмония са много скъпи и не се намират в аптечната мрежа.

А и ако си бяхме останали вкъщи, не ми се мисли какво можеше да се случи, така както се разви болестта  Tired  ooooh!

Надявам се да не се окаже никаква пневмония, а просто да е вирусна инфекция, която да мине бързо  Praynig  Hug

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
оздравявайте бързо

# 7
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Ели , спри да си водиш детето при нашите тъпанари .Заведи я във Вела в Пловдив педиатрите са страхотни .От познат пулмулог  работещ във ВМИ ми каза  ,няма да позволяваш да ти снимат детето  ако не се кашли , такива виросни пневмонии просто ги забрави  има я но е едно на 10 000  ,не всяка Т и хоп пневмония. ЗДравна каса плаща яко за това пъ клинична пътека там е истината. Знаеш много добре колко боледуваше моето дете и колко пъти го изкараха с вирусна пневмония тук в Раковски .Ако искаш да ти лекуват детето правилно  ми пиши ще ти дам координати.Клиниката е с месечен абонамент ,но може и само преглед да направиш ,лично аз съм си абонирала децата там както и половината ни град вече  Hug Hug

# 8
  • Мнения: 3 456
А гърлото й поне не ли зачервено. Ако е, можеш да я заведеш да й вземат гърлен секрет, за да се назначи ТОЧЕН антибиотик- аз никога не позволявам да се изписва АБ на детето ми без антибиограма ( това обаче ми струва доста пари). Ако гърленият секрет е чист и Т продължава тогава могат да се правят изводи за вирусна инфекция...

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ако е само Т и няма други признаци проверете и при нефролог за пиелонефрит. Не искам да те плаша. Може по някаква причина детето да има бактерии в урината - примерно засърсяване. Не е задължително да са сериозни проблемите. Просто трябва да пие подходящ  антибиотик.  И те съветвам да отидете на лекар в Пловдив или София.

# 10
  • Мнения: 57
               Здравей!

Аз имам същия проблем!От 20 синът ми е с температура 39!Вчера ходихме на консултация и нищо му няма!Нито на слушалка,нито гърло,нищо!Хапва ,но по-малко!Пие само сокчета и вода!Д-ра ни каза да изчакаме още 2дни за да видим на къде ще потръгнат нещата!Левкоцитите са ни 14 ,а утайката 40!Няма никакви признаци,поне е весел,когато не е с 39.5!Казват че имало някакъв вирус който протича само с температура и след това отшумява!Надявам се да е това!Утре ще ходим пак на преглед!

Успех ви желая!!!И скорошно оздравяване!Дано не нещо сериозно и при вас и при нас!


Ще докладвам пак!

# 11
  • Мнения: 5 531
Добре е да се направи кръвна картина и урина. Така най бързо ще се види дали става въпрос за вирус, или за бактериална инфекция. Ако се съмняваш за пневмония, може наистина и снмка да се направи.

# 12
  • Мнения: 225
Наистина настоявайте за снимка,щом утайката е толкова висока....Моя сладур изкара 6 пневмонии от които 3 бяха скрити-едната беше без кашлица и без хрема ,гърдичките му бяха чисти  и единствено имаше Т 38 .Така си стояхме една седмица вкъщи .утайката му бе 42 и настоях за снимка.И какво се оказа според вас  #Cussing out-двустранна пневмония.Изкара я много тежко с усложнения....Другите 2 по същия начин,дори при едната пневмония нямаше Т. Казвам ви от личен опит НАСТОЯВАЙТЕ за всякакъв вид изследвания и снимка защото усложненията са ужасни ,особено ако не се хване навреме.
Стискам палци да оздравявате бързо. newsm17 Flowers Bouquet
пишете какво е станало.               

# 13
  • София
  • Мнения: 1 326
Ели , спри да си водиш детето при нашите тъпанари .Заведи я във Вела в Пловдив педиатрите са страхотни .От познат пулмулог  работещ във ВМИ ми каза  ,няма да позволяваш да ти снимат детето  ако не се кашли , такива виросни пневмонии просто ги забрави  има я но е едно на 10 000  ,не всяка Т и хоп пневмония. ЗДравна каса плаща яко за това пъ клинична пътека там е истината. Знаеш много добре колко боледуваше моето дете и колко пъти го изкараха с вирусна пневмония тук в Раковски .Ако искаш да ти лекуват детето правилно  ми пиши ще ти дам координати.Клиниката е с месечен абонамент ,но може и само преглед да направиш ,лично аз съм си абонирала децата там както и половината ни град вече  Hug Hug

Вслушай се в този съвет....аз съм на същото мнение. Нас ни така ни снимаха, а бяхме само с температура, без да кашляме.........изкараха ни с вирусна пневмония, а се оказа пикочна инфекция.........така че провери урината

# 14
  • Мнения: 3 116
На твое място бих направила следното:

1. ПКК + диференциално броене
2. Урина - 2 поредни дни
3. Уши Нос Гърло (бяхме 1 седмица с 39-40 градуса заради отит)
4. Ренгенова снимка

В момента има ангини и шарки (скарлатина, варицела, рубеола). Оглеждай се за обрив  Thinking

Целувки и да оздравявате Simple Smile

Дръж ни в течение  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт