ЗА И ПРОТИВ СОЛАРИУМИТЕ

  • 3 544
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 952
Значи аз съм един голям мутант и не само аз hahaha

# 31
  • Мнения: 601
ЗА, даже съм пристрастена.  Mr. Green

Имам си домашен солариум и се пека много често.

Ама, голям ли, бе Иля? Иначе и аз съм пристрастена. Докато бях бременна си купих солариум за лице на Филипс. След консултация с лекар, разбира се! Още си го ползвам, че много бързо ми избелява лицето.

Pettya®, и моя е на Филипс. Голям е, за цялото тяло, но е сгъваем и не заема много място.

Много е удобен и си лежиш все пак в къщи, когато си искаш.  Hug


А какви пари е? Често ли му сменяш лампите?

# 32
  • София
  • Мнения: 7 765
Pettya®, подарък ми е и не знам цената.
Лампи не съм сменяла.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 16:56 от Иля

# 33
  • Universe
  • Мнения: 1 556
АЗ СЪМ ЗА - но солариумът:
- трябва да се ползва с мярка
- с подходяща соларна козметика - не такава, която е против слънчево изгаряне
- да бъде от ново поколение - с повече защити
- да бъде с изрядни  лампи, защото иначе няма ефект /лампите имат живот - XYZ...брой часове - пише го в упътването на апарата/ Твърде често собствениците "забравят" да ги подменят, защото са скъпи

 StopНе можете да отречете използването му, защото аз го ползвам по препоръка на лекар. Само в Пловдив и в Плевен има специален солариум - лечебен /за кожни проблеми/ + козметичен/за тен/.Лампите му се преглеждат всяка седмица. Мах престой в него е до 10 минути, толкова е силен. В кожния диспансер продават и специален крем за този солариум.
И още нещо  Wink- прочетох някъде - и успешно съм го прилагала - 1 час преди посещение на солариум е добре да се изпие 1 фреш от портокал /може да се добави и сок от моркови към него/. Така тенът се засилва и става по траен!
НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА СОЛАРИУМ ПРИ БЕМКИ, КОЖНИ РАЗДРАЗНЕНИЯ, ПРИ УПОТРЕБА НА ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ, БРЕМЕННОСТ..../може да има и други, но това се сещам в момента/
newsm78Дано съм била полезна!!

# 34
  • Мнения: 1 101
Против съм, откакто получих алергия преди няколко години  newsm11

# 35
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Значи аз съм един голям мутант и не само аз hahaha

Ако имаше малко представа от генетика, може би нямаше да се изкажеш по този начин.  Thinking
И да уточня, че това си е лично мое мнение. Не желая да го натрапвам на никого Naughty Всеки сам си преценя Crossing Arms

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Подкрепям напълно мнението на lenny_pld  Peace

И бих допълнила, че трябва да е с мярка все пак. Аз ходих миналата година на турбо солариум, не повече от 6 пъти, преди да отида на море. Ефектът беше страхотен, никога не съм имала толкова равномерен и плътен тен. Тази година мисля отново да посетя за няколко пъти солариум, но си търся нов соларен център, в който апаратурата да е нова /най-вече лампите/.

lenny_pld, разкажи повече за този лечебен солариум   bouquet
Има ли нещо общо със солукса? Жалко, че няма такъв и в София!

# 37
  • Мнения: 1 983
ЗА  Peace, но умерено  Naughty
Аз ходя не повече от 15 пъти от пролетта до морето:)))И се чувствам супер- с тен  Crazy

# 38
  • Мнения: 389
Момичета, някоя от вас , може ли да ми каже някаква програма за ползване на солариум - колко пъти в седмицата, по колко минути и т.н.

Петя
, зависи какъв е солариума ( турбо и т.н ).За начало си вземи минимум минути, 2 или 3 пъти в седмицата.
Тук минимума са 10 минути, но в Бг е по-различно  newsm10

Поздрави  newsm47 Hug

# 39
  • Мнения: 1 733
Наистина солариумът вреди много на кожата, но аз не мога да се откажа. С тен се харесвам.

# 40
  • Мнения: 303
Аз имам бенка на лицето като Синди Крауфорд,отстрани на устата,опасно ли е,ако е злокачеатвена да се изроди в рак на кожата?А иначе мн.искам да ходя,но това ме спира и не знам кого да питам.

# 41
  • Universe
  • Мнения: 1 556


lenny_pld, разкажи повече за този лечебен солариум   bouquet
Има ли нещо общо със солукса? Жалко, че няма такъв и в София!

 newsm78 Не е СОЛУКС.
Има само 2 такива в страната - в Медицинска академия Пловдив и МА-Плевен. Дарения са.
Информацията ми е от физиотерапевтката, която обслужва Пловдивския.
Знам, че са с различно насочване на лъчите - за кожни болести и за красив тен.
Между другото - много добре се повлиява псориазисът в начална степен! Може и други кожни болести, но за това чух отзиви.
Почернявайте красиво!!! Simple Smile И....разумно Peace

# 42
  • Мнения: 2 407
Аз ходя на солариум и мисля, че по добре от слънцето в момента.

# 43
  • Мнения: 3 647
Против  Crossing Arms
тенът от солариум е някак си много изкуствен
поне за мен  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 1 775
Когато се ползва с подходящата козметика и умерено съм ЗА. Но колкото пъти ходих, не видях някой да я ползва. Харесва ми тена.

Общи условия

Активация на акаунт