Въпрос за пюре с пащърнак?

  • 6 829
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Искам да питам мамите, които сами правят пюретата на бебоците как точно ползвате пащърнака- като основна съставка или по-скоро като подправка? За първи път виждам и чувам това чудо и незная как точно се ползва, а искам да й направя, защото разбрах че е .много полезно!
Предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 275
Купувала съм готово. Използвано е като основна съставка в комбинация с ябълка. Съотношението е 25% пъщърнак към 65%  ябълка + 5% ориз + 5 % ябълков сок. Пюрето е превъзходно!

# 2
  • Мнения: 4 970
Аз пък съм купувала готово пюре , но зелен4уково.Пащърнак с картофи е единия вариант, а другото беше с няколко зелен4ука.АБе- третират го като основна съставка.

# 3
  • Мнения: 4 399
И аз съм купувала само готов. Никога не съм давала чист пащърнак, мешам го с разни работи, например моркови, картофи, месо, царевица с моркови. Не бих казала че го използвам като подправка, тъй че май е по-скоро основна съставка.

# 4
  • Мнения: 451
Аз съм взимала от готовите на Семпер- пащърнак с картоф и е много хубаво. Мислех да пробвам аз да го приготвя, но като видях в магазина, че три бройки ( от които след обелване и прочие приготовление ще се получи чисто пюре колкото за едно и малко хранения ) струват 4,8 щях да падна и се отказах.

# 5
  • Мнения: 126
Аз съм ползвала и двата варианта. И аз смятах, че е основна съставка, но след като ми дадоха и реших да го приготвя се оказа, че е по-скоро като подправка - много е силен, а и честно казано не е особено вкусен. Бях решила да го приготвя 1:1 с картоф, но се отказах и го сложих като подправка. Сега корена седи в хладилника и слагам по малко в зеленчуковите пюрета. По въпроса се допитах и до една баба и тя ми каза, че е по-скоро подправка, защото е много силен, както целината.

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Само като подправка.Прилича ми на моркова,ама с много по изострен вкус и не вярвам да става вкусно само с него. Naughty

# 7
  • Мнения: 707
И аz съм го купувала само готово. Пюрето беШе само от паЩърнак и вода, но аz го дадох само в комбинация с други zеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт