Къде да пишкат децата?!

  • 3 204
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Поливаме обилно храсти и дървета! Само чакам някой да ми направи забележка Mr. Green! Веднъж един кучелюбец ми се скара, че детето ми хвърлило боклуче на земята /по принцип винаги карам децата си да ходят до кофата или аз прибирам хартийката, но в този случай побеснях - накарах господина да събере още димящото лайно на кучето си и да си го занесе вкъщи/. Никъде в София няма читава обществена тоалетна и не мисля, че оставяйки децата си да пишкат в храстите ги уча на нещо лошо и създавам у тях вредни навици. Растейки, те все по-често сами търсят тоалетна, защото започват да се срамуват да се заголват по полянките.

# 31
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Зависи къде сме. Ако сме близо до тоалетна, я вкарвам вътре. Ако няма тоалетна наблизо - в тревата. Нямам избор.
А да посмее някой да ми се скара... Кучетата където им кефне, вдигат крака, а децата - да се напикават, заради това, че няма навсякъде тоалетни. Ами не става.

И аз така. Особено сега с малката, като е без памперс от 3 седмици, само да покаже, че й се пишка и веднага я събувам. Не ми дреме. Който не е имал малко дете той не знае за какво става дума!

Случвало ми се е и да се изака на вън. След това  хвърлям акото в близкото кошче. Това с вестника е добра идея, ако ми се наложи пак ще го изпробвам.

# 32
  • Мнения: 58
Аз също никога не съм се притеснявала да лъсна дупето на детето си в най-близката градинка.И не съм се и съмнявала че някой някога ще ми направи забележка.До вчера...
 На зоологоческа градина сме,с нас е и приятелка на дъщеря ми на 5год.Двете момиченца се държат за ръчички и си тичкат,когато точно до клетката на слона щерката вика: пишка ми се...И аз се оглеждам бързичко за закътано местенце и отпрашваме с нея към първото дръвче.На около4-5 крачки от което имаше пейка и семейство с дете безгрижно си хапваше сладолед.Тъкмо се върнахме при компанийката ни,когато и приятелката каза:и на мен ми се пишка....И айде пак по същия маршрут.(само да уточня че майка й не беше с нас и аз се грижех за нея)И тя милата щастлива че с първата й приятелка ще препикаят едно и също дръвче LaughingОбаче тъкмо си смъкна детето гащичките и дощувам от близката пейка женски глас ми прави забележка:"Извинявайте ама тука да не е тоалетна...не е никак приятно да ни мирише на клозет докато ядем сладолед!!!"И аз ShockedАбе викам им:"Извинявайте и вие ама от клетката на слона да не ви мирише на по-приятно бе хора,та за една невинна детска пикничка сте тръгнали да се кахърите?!"И мъжа й и той скочи да се кара :"Абе можеше и по-нататък да влезете в градинката що трябва да гледаме дупета,храним се!"А градинката беше с доста избуяла трева и на децата ще им боцка по дупенцата.Но както и да е,момиченцето се засрами и докато се разправях,влезе малко по-навътре и почна да пика,ама й жулеше на задничето и неволно си препика и гащичките.Много се ядосах. Като си тръгнахме им казах:"Като не ви се гледат детски дупенца гледайте си този на слона бе, що се обръщате към нас!"
И после мъжа ми вика кво са караш с хората що не влезе по-навътре...Ей ше му се невидат и мъжете и хората Twisted EvilАма кво да правя като напоследък не понасям забележки от чужди хора по адрес на детето ми.Не че съм скандалджийка ,ама браня територия... fight

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
За толкова години с деца /три деца отглеждам/ нито веднъж не ми се е налагало да ги изпикавам по дръвчета и храстчета. Пардон - един-единствен път Наталия, но тя има специфично заболяване и нямаше начин тогава. Значи един път за 10 години и три деца. Винаги намирам начин. Не ми е приятно да ми правят забележки, да ме гледат лошо, и най-вече - децата да живеят с мисълта, че могат да клекнат навсякъде, където ги свари нуждата.

За случката в зоопарка нямам думи. Наложило се - наложило. Вместо да се извините и да замълчите по-нататък, то и скандал сте заформили.

Изобщо, не считам за редно масовото препикаване на паркове, градинки и тротоари от малки деца. Не виждам защо да е по-възмутително кучешкото прегрешение от детското.

# 34
  • Мнения: 3 116
Преди време зададох този въпрос в една тема в която се обсъждаше проблема с кучешките изпражнения. В тази тема имаше доста нападки към родителите на малки деца от страна на собственици на кучета, включително и изказвания от рода "Ще почиствам след моето куче, когато спрат малките деца да опикават градинките"  Sick

Ние още не сме свалили памперса, но това лято ще се опитаме да го направим и този въпрос е много актуален за мен. Ако наблизо има чиста тоалетна или сме близо до вкъщи бих завела детето си там, но ако няма без каквито и да е задръжки, ще го заведа да се изпишка в тревичката. Ако се изака ще му събера акото и ще го изхвърля. И само някой да се опита да ми направи забележка  #2gunfire

Дара, а ти в България ли живееш? Къде си виждала тоалетна в парковете и градинките, защото аз не съм. Тъй като там където живеем няма парк, пътуваме по 20 минути с кола за да отидем в някой парк. Трябва ли ако на детето му се допишка да го качвам на колата да го карам до вкъщи и после в обратна посока, според теб  Sick

# 35
  • Мнения: 2 032
Изтрих без да искам дългото си писание,  сега по-накратко.

Не ми е работата да уча който и да било, писанието ми обаче така ще прозвучи, ама нищо, това е просто моето мнение.

Абсолютно и крайно неприемливо е, за мен, децата да се изхождат на обществени места, по редица причини. Между избора да се напикае детето, или да се нагъзи в зоологическата градина, например- да се напикае избирам, този път, а пък за следващия майката ще е по-подоготвена (освен ако в съзнанието й общественото пространство не е равно на резервен кенеф).

А сравнението с кучетата, освен че е обидно, не е особено сполучливо, защото собствениците им би трябвало да са отговорни да събират акото им от обществени места. Това, че не го правят, не го прави премливо.

Знам, че тук като се зароди спор, много народ просто се окопава в собствените си предразсъдъци, но би било много добре, ако без извинения и обяснения, поне този път се съгласим, че да се пикае/сере/плюе на обществение места е гнусно и неприемливо, независимо дали детето е на 3, 5, или 15 години, или на повече.

Това имам да кажа, а пък който смята обратното за нормално, просто спомага да живеем в кинеф и в буквален, и в преносен смисъл.

Не вярвам по-долу писалата жена, ако настъпи едно г**но на влизане във входа си, да изпита не яд и погнуса, например, а разбиране и умиление, ако разбере, че то е изакано от дете, и пак да го покани, ако има нужда, да й се изходи пред вратата.

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Алиса, не става дума за ползване на тревата като тоалетна по принцип, все пак.
Добре, имаш опит с деца - как подхождаше ти на "Пишка ми се, веднага!"?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Преди време зададох този въпрос в една тема в която се обсъждаше проблема с кучешките изпражнения. В тази тема имаше доста нападки към родителите на малки деца от страна на собственици на кучета, включително и изказвания от рода "Ще почиствам след моето куче, когато спрат малките деца да опикават градинките"  Sick

Ние още не сме свалили памперса, но това лято ще се опитаме да го направим и този въпрос е много актуален за мен. Ако наблизо има чиста тоалетна или сме близо до вкъщи бих завела детето си там, но ако няма без каквито и да е задръжки, ще го заведа да се изпишка в тревичката. Ако се изака ще му събера акото и ще го изхвърля. И само някой да се опита да ми направи забележка  #2gunfire

Дара, а ти в България ли живееш? Къде си виждала тоалетна в парковете и градинките, защото аз не съм. Тъй като там където живеем няма парк, пътуваме по 20 минути с кола за да отидем в някой парк. Трябва ли ако на детето му се допишка да го качвам на колата да го карам до вкъщи и после в обратна посока, според теб  Sick



Не знам дали същата "кучешка" тема сме чели, но там релацията беше по-скоро обратна - родителите на малки деца заявиха масово и в завиден унисон, че нямало нищо по-естествено и нормално от това дете да се изпикае до пясъчника. Домашните любимци не са тема на питането в конкретната тема, та тях сега няма да коментирам.

Не, не живея в България. Явно съм ситуирана на Марс, защото само на мен ми се струва неприемливо децата да бъдат оставяни да пикаят все едно къде. И не е точно дразнещото това, че те пикаят еди-си-къде, а това, че родителите с гордост заявяват, че го правят без "никакви задръжки". Схващаш ли накъде бия?

В заключение - в най-големия парк на Марс /разбирай Пловдив/ има тоалетна и поне 10 заведения в непосредствена близост. Това не прави гледката на пикаещо дете в близост до детските кътове в парка изключение.

# 38
  • Мнения: 2 032
Бу, освен нормалното подканяне преди да тръгнем където и да е било, като са малки-чифт резервни дрехи винаги нося. Тази зима се наложи да оставя Калина да се напикае, защото изборът беше да се надупи край (оживен и пълен с хора) път. Напика ми се в колата, после чистих.

На места, където аз не бих пикала, и тя не може да пикае. Може би е твърде строго, не знам, но това е моят подход и виждане. Иначе се получва една наклонена плоскост, по която с малки обяснения, оправдания и извинения може да се изпързаля човек до особено неприемливи неща.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Разбирам. Не знам, аз не разсъждавам точно така. Просто с времето се приучват да казват по-рано и има време да се стигне до тоалетна. Не правя драма от това, че ми се е наложило да я изпишкам навън, ако няма избор - и общо взето, не е в пясъчника - старая се все пак да е на място, където примерно няма да мине друго дете и да забърше мократа трева и ще е малко или повече закътано. За мен примерно напикаването не е алтернатива Simple Smile

Нито се гордея, нито се срамувам, чак пък такива емоции. Просто това са неща, които се случват.

# 40
  • Мнения: 7 723
За пишкането нямам угризения, но на няколко пъти ми се наложи да го изаквам. Ами няма къде другаде, освен в тревата, когато сме на разходка
Хм...никога не ми се е случвало (намирала съм тоалетна). Но хипотетично съм се чудела, ако се наложи - какво. После прибираше ли произведението в салфетка и в коша?

Понеже на мен ми се е случвало, ще ви светна как става-

Първо намирам подходящо място-
близко до някоя кофа за боклук, а най- добре- контейнер
После вадя мокра кърпичка от чантата си
(мисля, че във чантата на всяка жена се намират такива),
постилам я, и вдигам детето да ака отгоре й.
Е, не винаги това минава гладко, особено, ако духа вятър
и премести кърпичката, но гледам да я целя.
След това хващам внимателно за 4- те крайчета пакетчето и го мятам в близката кофа!!!!

Всеки път, като ми се наложи това и си представям клошара,
който ще дойде след малко да рови, как ще остане доволен!  Crazy

# 41
  • Мнения: 398
На фона на толкоз показно пикаещи дърти мъже къде ли не...., какво значение има, къде се облекчава едно малко детенце?!  Whistling

А за кучешките пикни и изпражнения, няма какво да говорим.  Crossing Arms

Естествено съобразявам се, според обстановката. И ако могат да стискат, ги карам. Ако сме на пикник, си си облекчаваме спокойно сред природата.  Mr. Green
newsm10 подкрепям с две ръце

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добре де, ние като малки също сме пишкали по паркове и градинки (аз лично и на по-интересни места Wink ).
Коя от вас го прави сега това? М? Ясно е, че макар сега да им се случва това на децата, след време те разбират, че не се пика/ака насред парка, до храста и се съобразяват.
Но има един период, в който това нещо е факт. И аз няма да си карам (пък не бих могла, ако е на 1-2години) детето да стиска, щото не е правилно и възпитателно  Naughty
Всяко нещо с времето си. Това - също.

П.П: преди много лета, както си играехме с летящата чиния в морето и до нас доплуваха 2-3 голееееееееми и тлъъъъъъъъсти кравая  Sick... Леко с чинията ги избутахме и айде пак игра  Party

# 43
  • Мнения: 7 723

Да допълня само...
... кучетата, а то е пълно с бездомни такива, изяждат всичко човешко.
Особено обичат детско- по- "чисто" е! Та, дори и да нямаме под ръка салфетка,
можем да бъдем спокойни, че скоро ще мине някой да "почисти".

 ooooh! Боже, к`ви ги пиша, но си е така! Whistling

# 44
  • Мнения: 2 936

Да допълня само...
... кучетата, а то е пълно с бездомни такива, изяждат всичко човешко.
Особено обичат детско- по- "чисто" е! Та, дори и да нямаме под ръка салфетка,
можем да бъдем спокойни, че скоро ще мине някой да "почисти".

 ooooh! Боже, к`ви ги пиша, но си е така! Whistling

 Shocked не ми се вярва това да се яде от кучетата..... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт