каши- уфф:P

  • 1 167
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
На коя марка даваш? Ако са на Нестле, те винаги са на бучки, на топки, на лепило, гадни са  Sick
Милупа никога не става на бучки, независимо от температурата на водата.
Хумана също са ок. Хип също.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294
Вече не хапваме каши, но преди ги правех по следния начин - към определеното количество (м.л.)  каша прибавям постепенно като бъркам топлата вода  Peace

# 17
  • Мнения: 2 677
Аз приготвям кашата по следния начин : изсипвам водата в съда и слагам 1 по 1 лъжичките и бъркам страшно много . и на мен в началото ми ставаше на бучки но с времето се усъвършенствах

И аз така!  Peace

# 18
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз до сега съм давала каши на Хумана, Милупа и Фризокрем. И трите вида ги правя по един и същи начин. Слагам 5 или 6 с.л. каша и после добавям леко затоплена вода/имам си постоянно в термоса/. На Хумана и на Милупа никога не ми стават на бучки. На Фризокрем - винаги.  Peace

# 19
  • Мнения: 353
Никога не са ми ставали на бучки кашите.
Приготвях ги като към леко затоплена вода добавях 1 лъжица сухо вещество-бърках, докато се разтвори; добавях следващата лъжица-бърках; следващата лъжица-бърках.... и така докато се получи гъстотата, която искам.

И аз така и съм нямала проблеми. Кашите на Хип с ориз и елда добре се разтварят и ориз и рошкови на Нестле.

# 20
  • Мнения: 6 164
Аз ги бъркам само с теленото за разбиване на яйца. С лъжица или вилица стават бучки. И с по три вилици наведнъж съм пробвала, не е като разбивачката за яйца. Laughing

# 21
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
На мен никоя марка не ми е ставала на буци Thinking.Първо слагам водата и към нея добавям по малко от кашата с бъркане.Не спазвам указанията -Правя ги на око Wink

 Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 457
Никога не са ми ставали на бучки кашите.
Приготвях ги като към леко затоплена вода добавях 1 лъжица сухо вещество-бърках, докато се разтвори; добавях следващата лъжица-бърках; следващата лъжица-бърках.... и така докато се получи гъстотата, която искам.
Peace
Аз ги правя по същия начин и не стават на бучки, с изключение на кашите Нестле. Само те не ми се разтваряха добре.

# 23
  • Мнения: 5 362
По-добре е да приготвяш кашата като към определено количесто сухо вещество се прибавя течността и тогава не се налага да бъркаш толкова.Има и друг момент при този начин на приготвяне-така контролираш количеството и най-вече консистенцията.
Желая ти успех!

Точно така ги правех и аз.Никога не са оставали бучки.

# 24
  • Мнения: 2 039
Единствената каша,която до сега ми е правила този проблем,е тази на Фризокрема  Twisted Evil Колкото и да бъркам,все бучки остават  Crossing Arms Принудих се да ползвам готварска бъркалка(едно време му викаха тел за бъркане).Но любимите ми каши на Милупа и Хумана не ми създават подобни главоболия  Heart Eyes Peace

Общи условия

Активация на акаунт