Тормоз чрез думи

  • 1 676
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте от мен, ще се опитам на кратко да обясня ситуацията си, до колкото е възможно.
Имам нужда да чуя и други мнения на минали вече по този път майки.
Разделени сме със съпруга ми почти от година, раздялата и последвалото решение за развод взех аз, след повече от година размисъл и опити да разбера другата страна. Чувствах се психически изтормозена и затворена за света. Този тормоз продължава и сега от разстояние(мъжът ми е в чужбина).
Уж се разбрахме за кротък и тих развод и аз реших да го изчакам все пак да се върне в България, за да подам молба и той да има възможност да си упълномощи представител. Говорихме за делби за режим на виждане с детето(на 4 години) и всичко изглежда щеше да мине нормално до толкова, че да запасим добрия тон на общуване(най-добре и за трима ни).
Той постоянно си мени изискванията какво и колко ще получи, колко често ще се вижда с дъщеря ни и постоянни заплахи, че ще водим “война” в съда за това или онова.
Както казах се разделихме преди година и си казахме,че всеки си взема живота в ръце и продължава на пред, аз тук с детето, той там в чужбина-сам. Съвсем скоро започнах да се улавям,че мисля все повече за един мъж, харесва ми , приятно ми е с него и т.н., знам ,че и той не е безразличен към мен и дъщеря ми, но нямаме връзка все още,аз не съм май съвсем готова. А и имам онзи страх,че нещо може да се повтори и аз отново да вляза в онзи порочен кръг, от който скоро се измъкнах.
Някой си е казал на мъжа ми,че ме бил видял да пия кафе с мъж. Дори не съм сигурна дали това не е била служебна среща,защото имам доста такива. Та сега заплахата е,че ще си наема детектив, който да ме следи и да използва после това в съда, за да ми вземел детето. Дали е възможно това? И после трябва ли според вас(при положение,че имаме така наречената фактическа раздяла) да си стоя затворена в къщи и да не излизам никъде и с никого,защото той може да използва нещо си срещу мен.
Той няма жилище, няма постоянен договор и не живее в Българиа, неща, които аз пък имам.  
И другото , което бих искала да ми кажете е как мислите дали си заслужава да го чакам да се върне,за да заведа делто, или да пускам молбата от сега. Уморих се да живея в постоянно напрежение, почти нямам сили вече.
Знам,вероятно дори ,че ще бъда упрекната от някои, но ми се иска да чуя и вас.
Малко дълго и объркано стана, но такъв ми е и живота напоследък.
 Cry

# 1
  • Мнения: 2 863
Сигурна съм, че адвокатките ще се включат, но  на първо време ми се искаше да ти кажа да не се страхуваш, че ще ти вземе детето.Те такива само ги размахват подобни заплахи, но досега не съм чула тука във форума на някоя майка да са й взели детето
(е имаше един драстичен случай, но той е по скоро изключение от правилото). Освен това вие фактически сте разделени и аз се надявам адвокатите  да ти кажат как да използваш това в своя полза.
Изобщо не се страхувай, почвай да си търсиш добър адвокат и бъди по самоуверена. Разбира се, че няма да си седиш в къщи, но може би е малко рано да се ангажираш сериозно с някого, просто си дай време наистина да го поискаш  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 809
Изобщо не го чакай да се върне.Отивай и подавай молба за развод,така както сте разделени отдавна и както го няма има шанс разводът да е по негова вина.Но определено по най-бързия начин се срещни с адвокат и действай!Изобщо не се страхувай и не го чакай той да ти направи мизериите,атакувай го смело първо ти!
Успех! Hug

# 3
  • Мнения: 1 425
Нека се изкажат и адвокатите, но и според мен:
Изобщо не го чакай да се върне.Отивай и подавай молба за развод ..
такива мизерници това заслужават.  Twisted Evil

# 4
  • Мнения: X
Изобщо не го чакай да се върне.Отивай и подавай молба за развод,така както сте разделени отдавна и както го няма има шанс разводът да е по негова вина.
Аха... иначе верно като в затвор трябва да си стоиш у вас - аха да мръднеш и ще ти е свито сърцето къде ще те издебне бившия - а сега вината е у него  - козовете са в теб.

# 5
  • Мнения: 6 315
Изобщо не го чакай да се върне.Отивай и подавай молба за развод,така както сте разделени отдавна и както го няма има шанс разводът да е по негова вина.Но определено по най-бързия начин се срещни с адвокат и действай!Изобщо не се страхувай и не го чакай той да ти направи мизериите,атакувай го смело първо ти!
Успех! Hug

И аз мисля така. Твоят мъж прилича на моя май.  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
Подкрепям това коеот са те посъветвали другите, не се оставай той да води играта. Поеми нещата в свои ръце. Посъветвай се с адвокат, кое е твое право и покажи на бившия си, че си наясно с правата си и не те е страх от него. За детето бъди спокойна, дори да наеме детектив и да докаже, че имаш връзка и каквото там иска, пак не може да ти вземе детето. Всички сме били плашени, че ще ни вземат децата #Crazy, но няма такъв случай до сега - а и адвокатите ще ти обеснят колко е сложна процедурата за отнемане на родителски права /дори ти да поискаш да ги отнемат на бившият ти/.
УСПЕХ и бъди силна в неговите очи /колкото и да ти е свито сърцето или да те е страх/ Peace

# 7
Благодаря Ви на всички за подкрепата, която ми дадохте. Поне не се чувствам аз нещо сбъркана и мислеща неправилно.
Още в петък съм при адвоката си и да видим какво ще става.
Благодаря Ви, че Ви има  Hug

# 8
  • Мнения: 393
 PeaceЗдрасти:) Какво стана с адвоката,подаде ли документите-кажи ни,ако не е неудобно Flutter
  И успех,и много сили в съда,а в личен план се отпусни и се забавлявай с хубавите моменти с детенцето и поне опитай как ще се чувстваш отново като тинейджърка на среща с първо гадже Laughing Joy

# 9
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Сигурна съм, че адвокатките ще се включат, но  на първо време ми се искаше да ти кажа да не се страхуваш, че ще ти вземе детето.Те такива само ги размахват подобни заплахи, но досега не съм чула тука във форума на някоя майка да са й взели детето
(е имаше един драстичен случай, но той е по скоро изключение от правилото). Освен това вие фактически сте разделени и аз се надявам адвокатите  да ти кажат как да използваш това в своя полза.
Изобщо не се страхувай, почвай да си търсиш добър адвокат и бъди по самоуверена. Разбира се, че няма да си седиш в къщи, но може би е малко рано да се ангажираш сериозно с някого, просто си дай време наистина да го поискаш  bouquet

Мила бягай, колкото се може по- бързо. Или по- точно реши си проблема. Казвам го от опит- имах една такава връзка и много се радвам, че не стигнахме до брак.

# 10
Благодаря на всички за подкрепата, олекна ми определено, тази седмица ще подавам молбата-стискайте палци.

# 11
  • Мнения: 552
За нищо не се притеснявай. Една моя приятелка се разведе (мъжът й също беше в чужбина) без той да разбере. После стана малко криво когато му каза, че вече не са семейство и той трябва да плаща издръжка, ама сега й е спокойно. Действай и УСПЕХ   bouquet

# 12
Parvo se izviniavam ne mi raboti kirilicata. ZA dopalnitelno uspokoenie i az 6te ti razkaza malko ot moia ve4e osa6testven razvod. Biv6ia sa6to e v 4uzbina i imah podobni problemi na tvoite, e dokato ne polu4ih 4erno na bialo razvoda  ot stres i naprezenie ne sam i pomisliala za drugia pol. Kakto i da i az imah kakvi li ne zaplahi6te6e dori da me besi, men 4e i roditelite mi( deto me priutiha), a tova za detektivite ve4e e iztarkana istoria, Prosto celta mu e da te tormozi kolkoto moze pove4e. Vsi4ko tova prikliu4va kato s magi4eska pra4ka, ama naistina taka stana o6te na sledva6tia den sled deloto. Poviarvai mi ogromen kamak se smakna ot ple6tite mi. Hi4 da ne ti puka. Oti6al  v 4uzbina (moia be6e v Italia) i se misli za Al Kapone. Dori ne e neobhodimo prisastvieto mu, moze da si upalnomo6ti advokat i ti izob6to moze da ne vidi6 naglata mu mutra. #2gunfire

# 13
Zdareveite,
Dolo gore i az aiam sashtiat problem, samoche po vrameto kagato jiveehme zaedno biah opsipvana s obidi kato-tapa ovca s izvinenie racete mi bili v gaza navreni, za nishto ne me bivalo. jivotno i drugai dori imashe i naglosta da mi razkazva kolko mnogo obichak bivshta si priatelka i kak tia mu bila lubovta na jivot a pri uslovie che az veche jiveeh s nego i biah v naprednala bremennost. Sega vodim dela za roditelski parava. Estestvenno mojete da si predstavite kakvo bi moglo da se napishe. t.e izkarva em psihicho bolna, alkoholichka, che ne sam se grijila za deteo si i red drugi gluposti...... Triabva da poviarvash v sebe si i da znesh che patia shte e dosta tdruden i s edna duma ti predsio da preminesh prez ada, no pmni che ne si sama NIE sme steb i shte te pdkrepim v siako edno tvoe reshenie dostatacho ti samata da si obedena v pravotata si i v reshenieto koeto vzemash.

Общи условия

Активация на акаунт