Букурещ- на разходка и шопинг.

  • 31 725
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Поради голям интерес към пътуванията до  Букурещ, предлагам  в тази тема да споделяте полезна информация за интересни места, добри хотели, ресторанти,магазини и др. Целта на темата не е да споделяме харесва ли  ни или не Румъния, а какво интересно може да се види и прави в Букурещ.
Unirea shopping center
Plaza Romania
Plaaza Romania

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 14:48 от monda

# 1
  • Мнения: 3 211
а може ли по 2 думи за тези места, че съм изпуснала темите, а смятаме скоро да отидем на разходка до Букурещ
също, ако може да споделите, необходимо ли е нещо по-специфично, освен нормалните неща, за пътуването с кола
знам, че трябва зелена карта за колата, ние трябва да си носим личните карти, а за деца?

# 2
  • Мнения: 13 512
Трябва да имате зелена карта за колата. Май тази година влиза в автокаското или се доплащаше 40 лева за 1 г. В интерес на истината- досега не са ми я искали- 3-4 пъти излизам с колата тази година.Колата ако е фирмена, не на ваше име- пълномощно от собственика. Лични карти за възрастните, за децата под 14 г.- паспорт. Декларация от другия родител,ако детето пътува само с единия. На излизане от България се заплаща такса за моста- 12 лева . след това спирате чак след румънската граница- на първата бензиностанция. Тя е почти на границата. Купувате си винетка- дневна, седмична или месечна. Може да платите и в евро. Аз взех за 5-6 евро  месечна. Дневната е 2-3 евро.

# 3
  • Мнения: 5 622
 Дайте повече инфо за самите молове- къде са, как да ги намерим, по адрес ли, по обяснения ли...За който е ходил сигурно не е така трудно да се ориентира, но аз като не съм била и ми се ще да тръгна заредена с повече инфо сякаш.....

Румънската пара- Лея ли беше? Спрямо еврото, как се разменя?

Монда каза, че цените са прилични, но ако някой е пазарувал, нека да каже нещо конкретно, за да знам като тръгваме с какви пари да разполагаме все пак(за съжаление не са ни неограничени средставата) Сигурна съм, че зависи кой какво ще пазарува, но някакви примерни цени за ориентир може или пък да се сравни дали е по-скъпо от тук, еднакво ли е, или е по-евтино(а, дано  Crazy)

Абе все за пари питам аз....това е положението, всичко е пари  Tired

Имах и още да питам, но сега изключих какво беше..Ще се включа по-натам в темата  Peace

# 4
  • Мнения: 3 211
за децата под 14 г.- паспорт
сигурна ли си, че трябва, ако е така, значи скоро няма да ходим в Букурещ

# 5
  • Мнения: 13 512
За евтино- не е. Но има магазини, заради които не се  налага да се ходи на пазар в Европа.  Например- дънки Гес- 350 евро, обувки- от 50 до 100 евро / не фирмени/, но голямо изобилие на  модели, наистина за всеки вкус. бенетон,Сисли..в тези не съм влизала и не мога да направя сравнение с България.  Стар Бакс имат в единия от моловете-  4 евро капуцхино, 5 евро мокачино и т.н. в друго кафене  в друг търг. център- кафето е 3 евро. Цените са европейски с две  думи. обядвахме и вечеряхме в моловете, не ни остана време за разходка из Букурещ, но там с моя опит съм разбрала, че нямат хубави ресторанти като нашите .
за децата под 14 г.- паспорт
сигурна ли си, че трябва, ако е така, значи скоро няма да ходим в Букурещ
Абсолютно съм сигурна.

# 6
  • Мнения: 11 747
Монда,да те поправя,че дневната винетка е 2 леи,горе долу това са 60евроцента.Намира се лесно,но на нас в 4 бензиностанции не искаха да ни взимат евро,та доста покарахме без винетка докато сменим евро за леи.Минахме покрай полиция и добре,че не ни спряха!
Във Варна в чейнчовете сменят леи,така че най-добре оттук да се тръгне с някоя лея,според мен.

# 7
  • Мнения: 13 512
Приемам поправката.Всъщност  първият път аз искахмесечна  и понеже ми се видя смешна сума, от любопитство попитах за седмичната, а не предполагах,че и дневна има.На границата също можете да смените  няколко леи. В търговските центрове има change, а с карти се плаща навсякъде. lei  ни трябваха само  за кафета, останалото- с карти.
В неделя ИКЕА работи до 18 ч., а в останалите дни -до 22. В събота и неделя е лудница в икеа и моловете, следващия път ще отидем през седмицата или с преспиване- събота и неделя.
Направи ми впечатление многото полиция по улиците- на всяко голямо кръстовище въпреки светофара имаше и регулировчик, който  пропускаше движението в една или друга посока приоритетно така, че да се намалят задръстванията в пиковите часове. Никъде не  ги видях скатани зад храстите да  стрелят с радар.Имат си приоритети хората.

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 20:55 от monda

# 8
  • Мнения: 5 622
За евтино- не е. Но има магазини, заради които не се  налага да се ходи на пазар в Европа.  Например- дънки Гес- 350 евро....

На мен ми направи впечатление, че Guess в Европа е доста по-скъп. Не знам защо така. И в Истанбул беше така. Потниче- обикновено- над 100-120 лв(горе долу)

Тия дънки също ми се виждат доста скъпи. Преди години си купих Гес от Америка, но за доста по-малко пари  ooooh!

# 9
  • Мнения: 13 512
Зависи откъде и какво си  купуваш. и Донна Карън има в Америка за 20 долара, но не от колекция. В магазините на гес,/ а и не само/, където се представят колекции,цените са такива,че и отгоре.
Така е и с келвин клайн- в Америка съм виждала дънки в молове за по 50 долара. Ама дънките от колекцията му за сезона  са  400-500 долара.

# 10
  • Мнения: 5 622
Зависи откъде и какво си  купуваш. и Донна Карън има в Америка за 20 долара, но не от колекция. В магазините на гес,/ а и не само/, където се представят колекции,цените са такива,че и отгоре.
Така е и с келвин клайн- в Америка съм виждала дънки в молове за по 50 долара. Ама дънките от колекцията му за сезона  са  400-500 долара.

Честно казано съм забравила дали не съм ги купувала на разпродажба  Thinking

Но наистина в сезон от нови колекци нещата са скъпи. Аз в Америка предимно от разпродажби(в началото, обаче, че към края има само парцали Stop) съм пазарувала. НЯма такъв кеф...но да не разводняваме темата..

Питах за цени в Букурещ, защото е важен ориентир. Сигурно и там, обаче правят разпродажби..Може би юли?  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 13 512
със сигурност правят- това са все международни вериги магазини, но нямам идея кога....може би юли-август.

# 12
  • Мнения: 2 108
През Русе ли минавате? Колко км са от Русе до Букурещ?

# 13
  • Мнения: 11 747
През Русе ли минавате? Колко км са от Русе до Букурещ?
70км

# 14
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Търся си компания за Букурещ за м.май. Laughing




Монда каза, че цените са прилични, но ако някой е пазарувал, нека да каже нещо конкретно, за да знам като тръгваме с какви пари да разполагаме все пак(за съжаление не са ни неограничени средставата) Сигурна съм, че зависи кой какво ще пазарува, но някакви примерни цени за ориентир може или пък да се сравни дали е по-скъпо от тук, еднакво ли е, или е по-евтино(а, дано  Crazy)

Абе все за пари питам аз....това е положението, всичко е пари  Tired


По думите на мъжът ми е по-скъпо от тук.Но всеки има различно ценообразуване. Mr. Green
Той е ходил главно по моловете и нещата които ни донесе каза ,че са били в намаление.
Само запомних,че дънковата поличка на дъщеря ми "Уайкики"е някъде към 46лв.намалена. #Crazy
В интерес на истината нямам никаква представа колко би струвало същото поле в софийският магазин.

# 15
  • Мнения: 13 512
Не, не е евтино, но разнообразието е много голямо.Сравнявам Варна и Букурещ. А и от София дори има по- хубави магазини. но да ви кажа честно- аз не знам какви са цените по магазините тук -рядко пазарувам.

# 16
Темата ме интересува и се радвам, че някой се е сетил да я подхване...
Разкажете нещо повече за Икеа. Платени паркинги има ли наблизо, цена за престой?

Приемам поправката.Всъщност  първият път аз искахмесечна  и понеже ми се видя смешна сума, от любопитство попитах за седмичната, а не предполагах,че и дневна има.На границата също можете да смените  няколко леи. В търговските центрове има change, а с карти се плаща навсякъде. lei  ни трябваха само  за кафета, останалото- с карти.
В неделя ИКЕА работи до 18 ч., а в останалите дни -до 22. В събота и неделя е лудница в икеа и моловете, следващия път ще отидем през седмицата или с преспиване- събота и неделя.
Направи ми впечатление многото полиция по улиците- на всяко голямо кръстовище въпреки светофара имаше и регулировчик, който  пропускаше движението в една или друга посока приоритетно така, че да се намалят задръстванията в пиковите часове. Никъде не  ги видях скатани зад храстите да  стрелят с радар.Имат си приоритети хората.

# 17
  • Мнения: 13 512
Паркингът е огромен и е безплатен. Паркинги има към всеки мол и навсякъде са безплатни. ИКЕА- не много голяма, във всеки случай, по-малка от солунската, за европейските  да не говорим. Стори ми се, че  е и по-скъпа, но може и да се бъркам,вечче са ми размите спомените за останалите,  в които съм била. Храната в ресторанта на ИКЕА е много евтина, но ...тип бързо хранене, става, ако сте много прегладнели. Плаща се и с кредитна карта.

# 18
Благодаря. Като писах платени имах в предвид охраняеми! Дали е надеждно да си оставиш колата там? Да не се окаже, че няма с какво да се върнем? А прилично място за преспиване?

Паркингът е огромен и е безплатен. Паркинги има към всеки мол и навсякъде са безплатни. ИКЕА- не много голяма, във всеки случай, по-малка от солунската, за европейските  да не говорим. Стори ми се, че  е и по-скъпа, но може и да се бъркам,вечче са ми размите спомените за останалите,  в които съм била. Храната в ресторанта на ИКЕА е много евтина, но ...тип бързо хранене, става, ако сте много прегладнели. Плаща се и с кредитна карта.

# 19
  • Мнения: 13 512
Ееееее. в Румъния не се крадат коли от 10 години! Ама нито една открадната, разбираш ли? Много по-safe от тук е. е, не знам по улиците джебчии дали има, но просяци не съм видяла. спокойно,колата си навсякъде отворена можеш да я оставиш, без майтап.
А за хотели- не знам....в началото на месеца спахме в един хотел,близо до летището- нов, хубав,чист- 47 евро беше двойната стая. Това е съвсем близо до ИКЕА и на 15-на мин. от центъра. За следващия път ще видим  в кой  хотел да останем. определено е изморително за един ден...останаха неошетани магазини:)

# 20
Благодаря ти, ако се сетиш нещо за хотела или дрего, пиши...

Ееееее. в Румъния не се крадат коли от 10 години! Ама нито една открадната, разбираш ли? Много по-safe от тук е. е, не знам по улиците джебчии дали има, но просяци не съм видяла. спокойно,колата си навсякъде отворена можеш да я оставиш, без майтап.
А за хотели- не знам....в началото на месеца спахме в един хотел,близо до летището- нов, хубав,чист- 47 евро беше двойната стая. Това е съвсем близо до ИКЕА и на 15-на мин. от центъра. За следващия път ще видим  в кой  хотел да останем. определено е изморително за един ден...останаха неошетани магазини:)

# 21
  • Мнения: 13 512
Моловете работят до 22 часа- и в неделя, а ИКЕА- до 18 в неделя, а останалите  дни- до 22.

# 22
  • Мнения: 818
Освен молове ми казаха,че имало и Илиенци,подобно на Софийското,но с много по-хубава и ефтина стока.Някой знае ли кьде е?

# 23
  • Мнения: 13 512
като цяло, в румъния цените са по-високи, може ли да е по-евтино ,отколкото в Илиенци??

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
А освен магазини какво друго е интересно  да се разгледа из града или в близост до него?

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Ако не ми мине котка път на 11.05. ще пътувам до Букурещ. Grinning Надявам се да направим отново прекрасните снимки,които мъжът ми по невнимание затри при предишното си завръщане.

# 26
  • Мнения: 952
Освен молове ми казаха,че имало и Илиенци,подобно на Софийското,но с много по-хубава и ефтина стока.Някой знае ли кьде е?
има да, не знам точно къде се намира но мислим като отидем точно него да посетим. Имаме приятели с магазини които точно от там зареждат,доколкото разбрах и част от нещата по МоЛовете на Румъния също са от там Wink

# 27
  • Мнения: 13 512
Освен молове ми казаха,че имало и Илиенци,подобно на Софийското,но с много по-хубава и ефтина стока.Някой знае ли кьде е?
има да, не знам точно къде се намира но мислим като отидем точно него да посетим. Имаме приятели с магазини които точно от там зареждат,доколкото разбрах и част от нещата по МоЛовете на Румъния също са от там Wink
В Моловете аз видях само маркови магазини. Повечето- на марки,които не се внасят в България или поне нямат официални представители.

# 28
  • Мнения: 1 299
Егати Букурещ манията цари във Варна  doh
Тук пък народа ходи до Солун....ама не на шопинг, ами на разходки.... Crazy

# 29
  • Мнения: 13 512
Изобщо не е мания- както виждаш- много вял интерес. Виж, Русе може и да ходят на разходка до Букурещ...много хубави паркове има там, езеро,красота:-)

# 30
  • Мнения: 6 992
3,5 леи за 1 евро е курсът...
Аз купувах дрехи от централните магазини, много евтино ми излязоха - панталон и блуза за десетина лева, гащеризон и той толкова. Но уцелихме май намаление на летни стоки newsm78
Обувките също като цяло ми се сториха по-евтини от колкото тук, но не знам какво качество Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 299
Добре де, що не ходят хората, граници свободни сега  Hug
Тук народа пали колите и от София до Солун спира на всяка керемидка всичко да види...Дори не е нужно да нощуваш в Солун, става и в Мелник или Сандански... както и да е...аз също мисля да отскоча да Букурещ, ей така за разходката, не за шопинг - молове си имам и тук, че и нови строят  Crazy
Но от София до Букурещ ми се вижда далече....
Монда, прости моето невежество, но ти къде живееш - в Бг или Румъния

# 32
  • Мнения: 13 512
В Румъния Party

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 01:38 от monda

# 33
  • Мнения: 1 299
Знаех си  Peace

# 34
# 35
  • Мнения: 13 512
3,5 леи за 1 евро е курсът...
Аз купувах дрехи от централните магазини, много евтино ми излязоха - панталон и блуза за десетина лева, гащеризон и той толкова. Но уцелихме май намаление на летни стоки newsm78
Обувките също като цяло ми се сториха по-евтини от колкото тук, но не знам какво качество Rolling Eyes
Ами за около 130-150 -200 лева има много хубави обувки. несравними с обувките от по 200 лева във Варна. Чанти- също.

# 36
  • Мнения: 1 299
Ами много обстойно обясняваш, а и няма Нешва в Бг  Laughing
Аз обаче не мога да използвам много от твоето инфо, защото ако тръгна към Букурещ ще е по въздух  Rolling Eyes Много е далеч от София. Но другите трябва да са ти благодарни  Peace
а имали румънска фирма Леонардо за обувки?

# 37
  • Мнения: 13 512
не знам дали е румънска, но е същата,която е и в сити центъра или Mall of Sofia- същите боклуци.
A ако идваш по въздух-  още по-лесно е. И ИкеА и FEERIA mall са до летището, буквално залепени за Баняса, и на няколко км. от Отопени- по правата.
как да няма? Това е едно село на 40-50 км от Варна, по пътя за София и на 2 май има селски събор там,ааааааааааааа!

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 01:54 от monda

# 38
  • Мнения: 6 897
По думите на мъжът ми е по-скъпо от тук.
Малко по-скъпо е наистина.

Не, не е евтино, но разнообразието е много голямо.Сравнявам Варна и Букурещ. А и от София дори има по- хубави магазини. но да ви кажа честно- аз не знам какви са цените по магазините тук -рядко пазарувам.
И с това съм съгласна, разнообразието е доста по-голямо. Особено в сравнение с Варна, тук направо нищо няма.

Ееееее. в Румъния не се крадат коли от 10 години! Ама нито една открадната, разбираш ли?
Ние си бяхме избрали един тур, и ни разходиха малко из Букурещ. Та човекът, който ни развеждаше, каза, че се случвало да разбият някоя кола, да отидат до където им трябва с нея и да я оставят. Просто за превоза, не че ще я крадат.

И ИкеА и FEERIA mall са до летището
А във FEERIA ходила ли си? Ние го гледахме в интернет, но се отказахме да ходим. Та ако си ходила хубаво ли е там, какво има?

# 39
  • Мнения: 11 747
Цитат
Ние си бяхме избрали един тур, и ни разходиха малко из Букурещ
Бухтичка oт къде си го избрахте този тур?Организирано ли ходихте или на място взехте нещо?Ако е на място,от къде,колко струва и какво се предлага,като опции?

# 40
  • Мнения: 13 512
А във FEERIA ходила ли си? Ние го гледахме в интернет, но се отказахме да ходим. Та ако си ходила хубаво ли е там, какво има?
Във Феерия отидохме, защото е до летището и  в деня преди полета имахме много време, а следващия път- защото е до ИКЕА.
Има Sephora, Tosca blu,Bata,  levi's , Wrangler  и още няколко магазина за обувки.Освен стандартните Манго, Тера нова и дъщерната и/ не я помня/. Има и Карфур/ не съм влизала в него точно/.

# 41
  • Мнения: 6 897
Във Феерия отидохме, защото е до летището и  в деня преди полета имахме много време, а следващия път- защото е до ИКЕА.
Има Sephora, Tosca blu,Bata,  levi's , Wrangler  и още няколко магазина за обувки.Освен стандартните Манго, Тера нова и дъщерната и/ не я помня/. Има и Карфур/ не съм влизала в него точно/.
Аха, значи не е зле. Може и да го посетим ако отидем пак до Букурещ. А и никога не съм ходила в ИКЕА.

Цитат
Ние си бяхме избрали един тур, и ни разходиха малко из Букурещ
Бухтичка oт къде си го избрахте този тур?Организирано ли ходихте или на място взехте нещо?Ако е на място,от къде,колко струва и какво се предлага,като опции?
Ето това е турът, на който ходихме. Направихме си резервация от този сайт около седмица преди да заминем. А тук има и други турове.

# 42
  • Мнения: 13 512
Егати цените на туровете- да взема да ви организирам един аз ,,тогава:-)
Между другото следващия път съм планувала разходка из Букурещ, защото от две години ходя все набързо- по работа .Има много приятни места  ,а това,което може да се разгледа- ако си скола,даже няма нужда и да слизаш от колата.

# 43
  • Мнения: 13 512
Бухтичка:във Feeria има и  Promod, но в romania mall e po-golqm.

# 44
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Та като стана дума за турове и шопинг,снощи се чуваме с мъжът ми и му викам,че искам да ме води до Икеа и той -каква Икеа, аз до замъка на "графа" съм планувал да ходим,а тя пак по магазините. Joy

Монда,аз все пак да попитам?доколко си заслужава пазаруването от Икеа, съотношение цена/качество, имам предвид текстил,осветителни тела,домакински дреболии и пр,в сравнение с едно СОМО например.

# 45
  • Мнения: 11 747
Да,цените на туровете са Европейски!
Ами то ние докато се наканим да тръгнем,мога да поизровя инфо за тези обекти,за работно време и цени на входа newsm78 Монда,като най-запозната,ако имаш такова инфо давай да видим ще се справим ли сами,че инак трябва 400 лева за двама да дадем  doh

# 46
  • Мнения: 11 747
Сега се сещам,че видях екскурзии от Варна до Букуреш за един ден,без нощувка за около 90-100 лева.Та ми хрумна,че ще е много изгодно хем да те закарат до там,хем да те разведат по забележителности!Ама после се сетих,че не съм говорила с организаторите и може само да те изсипят на центъра па да прайш квото си искаш през деня!Аз ще взема да питам за тая работа!

Сега проверих - 56лв е цената,има екскурзоводска програма.

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 13:05 от pina

# 47
  • Мнения: 6 897
Егати цените на туровете- да взема да ви организирам един аз ,,тогава:-)
Скъпи са наистина, неоправдано скъпи. Но като за първи път поне да видим нещо от Букурещ, че иначе само по магазините ще ходим.
А за промод-а ясно, той не ме вълнува толкова понеже мога и от тук да си поръчвам.

# 48
  • Мнения: 6 992
На нас пътуването от София до Букурещ беше около 12 часа, с влак, 118 лева отиване и връщане със студентско намаление в спален вагон взехме, не знам даже дали не беше и първа класа. Скъпичко е Rolling Eyes, но ни беше платено и не му мислихме много.
Иначе за един ден в центъра, пина, много неща могат да се видят и без екскурзовод, стига 2-3 дни преди това да преровиш в интернет да видиш къде какво има. Wink Ние не успяхме, де, защото имаше програма, на която трябваше да присъстваме, но все пак се разходихме до Двореца на Народа, видяхме и един разрушен дворец, в който е живял Влад Тепеш, разходихме се в големия парк (забравих му името) Rolling Eyes и обиколихме магазините Mr. Green
Иска ми се пак да ида за повечко дни, но кола да вземем първо Blush
И Солун не е лоша идея, мои приятели ходиха за 2 дни. По-голямата част от компанията изкарала нощта в един парк Joy

# 49
  • Мнения: 1 299
Та като стана дума за турове и шопинг,снощи се чуваме с мъжът ми и му викам,че искам да ме води до Икеа и той -каква Икеа, аз до замъка на "графа" съм планувал да ходим,а тя пак по магазините. Joy

Монда,аз все пак да попитам?доколко си заслужава пазаруването от Икеа, съотношение цена/качество, имам предвид текстил,осветителни тела,домакински дреболии и пр,в сравнение с едно СОМО например.
Намя смисъл да биете толкова път до Букурещ само заради ИКЕА. В Солун има, а влака София- Солун е супер и ако сте 4тирима билета ви излиза 35-40 лв двупосочен (моя пазната ходи наскоро). Освен това ИКЕА ще откриват скоро в София, Пловдив и Бургас.
Монда, стани един туоператор - почни да организираш екскурзии Варна - Букурещ  Peace

# 50
  • Мнения: 1 299
Монда, какво представлява Карфур, че строят такова чудо на Цариградското... Мол ли е що ли? какво продават там  newsm78

# 51
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Намя смисъл да биете толкова път до Букурещ само заради ИКЕА. В Солун има, а влака София- Солун е супер и ако сте 4тирима билета ви излиза 35-40 лв двупосочен (моя пазната ходи наскоро). Освен това ИКЕА ще откриват скоро в София, Пловдив и Бургас.


Със сигурност на мен ще ми излезе по-евтино,само трябва да си платя билета до Русе. Laughing Мъжът ми ще дойде от Букурещ да ме посрещне.

# 52
  • Мнения: 1 299
Извинявам се Embarassed, не разбрах, че мъжът е там  Embarassed Embarassed Embarassed

# 53
  • Мнения: 13 512
Монда, какво представлява Карфур, че строят такова чудо на Цариградското... Мол ли е що ли? какво продават там  newsm78
Carrefour  е верига френски хипермаркети- като Метро, но не за профдажби на едро.Има ги много в Турция и Гърция,ако сте обръщали вниманиве особенно по околовръстните.По цял свят има  такива, не само в Европа.

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 23:13 от monda

# 54
  • Мнения: 847
Лека поправка на Монда за Карфур.. Wink,
това си е най обикновен супер маркет ,френска верига ,от която си пазаруваме на прили4ни цени във Фр-я...не то4но от типа Метро...има от вси4ки стоки и наистина има в цял свят... Peace

# 55
  • Мнения: 1 299
Black Mamba , може за всяка държава да е различно newsm78. Карфур в София ще бъде със застроена площ от 19 891 кв.м на подземно ниво, а търговският център ще е със застроена площ от 70 523 кв.м на 4 нива (приземен, първи, втори и трети етаж). Не звучи като обикновен хипермаркет Thinking, така че може и в Румъния да е по-голям от френския Hug. На този в София лично съм виждала проектите и вече се строи. Peace

# 56
  • Мнения: 13 512
В Букурещ има много...те са в търговски центрове. В тези центрове има много магазини и едиин голяяяяяяяяям Карфур- на едно ниво с всякакви стоки- точно като Метро,но за продажби на дребно.Но останалите магазини в търговската мрежа не са на Карфур, а различни марки-като моловете.
Ланфеар: Във варна ще се строи ли Карфур?

# 57
  • Мнения: 1 299
Monda , бе чудя се, замъка на Дракула, къде се намира? Близо ли е до Букурещ? И ако си го виждала - струва ли си разкарването? Аз лично много искам да го посетя  Peace

# 58
  • Мнения: 1 299
http://www.investor.bg/?id=39798
Не знам за Варна. Аз работя с инвеститорите за България, но не се говори още за извън София. Но съм сигурна, че като видят как върви тук, ще се разширят из страната.
Ах, авно са като Пикадили може би по моловете и си имат и един голям. Супер  Peace
Ако са тип Пикадили ще имат и извън София - няма начин. Явно за тук са решили да инвестират и в търговски център.

# 59
  • Мнения: 13 512
О, не е близо замъкът "Бран"- той се намира в Трансилвания, на 170 км. от Букурещ. Мажду другото, там е една много различна Румъния, не е такава, каквато я знаем по нашата граница. Явно- до какъвто се доближиш...хехех. Там и хората са по-различни, по-европейци...и то не от скоро, а винаги е било така.
Има екскурзии от България до  Трансилвания, скоро гледах някъде. Аз не съм ходила и  скоро си говорихме с приятелки, че трябва да се метнем на колите и да отидем до там.
Букурещ - замъка на граф Дракула - замъка Пелеш23 - 26 май 2007

# 60
  • Мнения: 1 299
Хехе, ясно, то ако ти прави впечатление и южна България, която е по-близо до Гърция, е по различна от северната част  Peace
Тази екскурзия ми харесва, но много на бързо ми се вижда  Thinking Ще поровя за по продължителна  Peace

# 61
  • Мнения: 743
В Испания ходих в един оргомен МОЛ ,чийто приземен и първи етаж беше зает от Карефур.Наистина продават всичко!От до на много добри цени и качество! PeaceРадвам се че и в София ще има.

# 62
  • Мнения: 13 512
Хехе, ясно, то ако ти прави впечатление и южна България, която е по-близо до Гърция, е по различна от северната част  Peace
Тази екскурзия ми харесва, но много на бързо ми се вижда  Thinking Ще поровя за по продължителна  Peace
Aми, не е кратка- аз я разгледах подробно и вече си направих маршрута по тяхната програма. !08 км. Букурещ-Синая-Бран-Брашов. Чудесно за по празниците около 24 майсамо да не разберат за плана ми "варненски майки", че съм им обещала да ги водя в Априлци с децата..ама колко му е да сменим дестинацията. Joy

# 63
  • Мнения: 1 299
Хахаха, Монда стани тур оператор.
За замъка - събери голяма агитка, ще бъде по весело  Peace

# 64
  • Мнения: 13 512
Не, не е като Пикадили. Много големи са. КАто Метро по-скоро.

# 65
  • Мнения: 13 512
А май пропуснах да кажа, че по 1ви май само на Златни пясъци са откраднати 8 румънски коли #Crazy
Мисля,че няма да продължи дълго румънската инвазия или ще си тръгват с охрана,която да им спи в колите Joy
Всъщност-никак не е смешно, а е безобразие направо!

# 66
  • Мнения: 952
А май пропуснах да кажа, че по 1ви май само на Златни пясъци са откраднати 8 румънски коли #Crazy
Мисля,че няма да продължи дълго румънската инвазия или ще си тръгват с охрана,която да им спи в колите Joy
Всъщност-никак не е смешно, а е безобразие направо!
наистина е безобразие, като се има предвид че при тях вече не се крадът коли. Понеже Русе е вече сериозно заселена с румънци/даже днес Русе и Гюргево празнуват/ ми прави впечетление че като идват и по навик не си заключват колите,ама интересно дали после ги намират newsm78

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Извинявам се за оффа-а, ама ми стана интересно. Ако си с чужда кола (примерно служебна или лизингова) бг пълномощно ли си носиш newsm78 И после хората от другата страна на моста и тяхната полиция как ги чете newsm78

# 68
  • Мнения: 13 512
Румънците изобщо не те спират. На излизане от Румъния само спираш, за да платиш такса за моста.А на влизане в Румъния изобщо не спираш.  А пълномощното е нужно само на БГ полицията,  така че  на български е ок.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Ами пътна полиция като те спре не ти ли иска документи на колата?

# 70
  • Мнения: 13 512
не ме е спирала, не знам.

# 71
  • Мнения: 13 512
ето снимки н якои от магазините във Феерия. той се намира в непосредствена близост до икеа- на една от снимките се вижда-   
в дясно от ИКЕА
СефорА
Тоска Блу
Полис
Лансел

# 72
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Снощи се прибрах от Букурещ. Grinning
Разходката ми беше кратка,динамична и пълна с впечатления с маршрут Букурещ-Синая-Бран-Търговище/но тяхното/-Букурещ.За съжаление не можах да разгледам всичко, но следващия път повече.Сега ще тичам на родителска среща,по-късно ще се пробвам с фотографския материал.

# 73
  • Мнения: 1 449
Монда, а в кой хотел беше при пътуването ти и пазара в Икеа? Да е близко и да не се лутаме много  Mr. Green Гледах един Конфорт Отопени, да не е в него?   bouquet

# 74
  • Мнения: 5 622
А май пропуснах да кажа, че по 1ви май само на Златни пясъци са откраднати 8 румънски коли #Crazy
Мисля,че няма да продължи дълго румънската инвазия или ще си тръгват с охрана,която да им спи в колите Joy
Всъщност-никак не е смешно, а е безобразие направо!
наистина е безобразие, като се има предвид че при тях вече не се крадът коли. Понеже Русе е вече сериозно заселена с румънци/даже днес Русе и Гюргево празнуват/ ми прави впечетление че като идват и по навик не си заключват колите,ама интересно дали после ги намират newsm78


А после ние се подигравахме на Румънците колко са зле..Не те, а ние сме зле. Ебати  Sick

Аз чакам твоето резюме като посетиш Букурещ, Сис  Wink  Hug

Щеше ми се юли да отидем, но септември плануваме друго пътуване и май няма да ме огрее и Букурещ   Tired

# 75
  • Мнения: 13 512
Монда, а в кой хотел беше при пътуването ти и пазара в Икеа? Да е близко и да не се лутаме много  Mr. Green Гледах един Конфорт Отопени, да не е в него?   bouquet
Да, в конфорт отопени спахме. от другата страна на булеварда към летището се намира. много удобно място -по този начин се избягват задръстванията. Хотелът е нов,цената беше 47 евро мисля/двойната стая/ без закуска.

# 76
  • Мнения: 1 449
Идеално! Мерси много!  bouquet Е, ние ще влачим и "ремаркетата"  Mr. Green

# 77
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
A s rent a car kak stava izlizane do rumania?

# 78
  • Мнения: 13 512
A s rent a car kak stava izlizane do rumania?

Питай рент-а-кар-а. С някои не може да се излиза, с други-може.

# 79
  • Мнения: 1 207
Монда така като разбирам си доста запозната с Букурещ и ние доста често ходим,но освен Плаца Румъния друг по свестен МОЛ не намерихме.Този на унири нещо не ме грабва.Някой друг да знаеш от сорта на Плаца Румъния?

# 80
  • Мнения: 6 897
http://www.plazaromania.ro
http://www.bucurestimall.com.ro

Всъщност двата са почти еднакви и може само до единия да се отиде.

# 81
  • Мнения: 1 207
Знам го къде е ,но не сме влизали.Другия път няма да пропусна Peace

# 82
  • Мнения: 2 577
Здравейте и от мен, пуснах първо поста в друга тема, но като видях и тази тема реших и тук да питам. Simple Smile

да се включа в темата Simple Smile
Привет на всички  Hug
по повод пътуването до Румъния, реших тук да ви питам, за да не пускам нова тема

Сега се прибирам от Свищов - бях там на изпити и ми влезе една муха в главата...
ето
Разпитах подробно за кораба, правещ круизи до Зимнич и смятам като отида октомври на защита на дипл.работа да прескоча до Румъния /сега агитирам и няколко колежки/
В началото бях решила да изкараме един ден в Зимнич, тъй като срещу 5евро тръгваш в 8-9ч. и се връщаш в 17-18.00ч. Но сега като се замислих, Букурещ е само на стотина километра, спокойно може да хванем един автобус и отидем и до там, а ако успеем да намерим и някъде да нощуваме на по-нормални цени - става чудесна екскурзийка 2-3 дена  Peace Корабът пътува петък събота и неделя - идеално  Hug

Та да питам - има ли някой идея къде можем да пренощуваме /не говоря за хотели от типа Хилтън и Ибис и т.н./. Координати на по-малки хотелчета, мотелчета, квартири или нещо от сорта.......че от румънския нищо не вдявам, а на английски в нета все хотели с по 3-4-5 звезди ми излизат, а цените им тръгват от 69 евро  Rolling Eyes

Благодаря предварително за инфото  bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт