Рокля за 3 100 лв ??????

  • 9 790
  • 337
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 803
Аз пък не виждам нищо лошо...Имали са родителите, дали са.
Всички се борим за по-висок стандарт и то не за да си кътаме парите под дюшека, а за да си осигурим както неща от първа необоходимост, така и разни глезотийки. Всеки сам решава как да си харчи парите.

# 31
  • Мнения: 68
Освен това има и така нареченото "Noblesse oblige" И все пак, думата в случая си казва нашият манталитет - да ни видят ората! да не си помислят, че сме зле! да не кажат нещо! Е, после може да ядем хляб и сол. Или да ревем, колко сме зле и колко сме бедни! А това последното най-го обичам! Да си обуеш д-то в панталон за 500 или 1000 лв и да ревеш колко си зле и как мизерстваш!

Може една част от хората, които дават по 3100лв за рокля, да го правят с цел "Виж ме колко съм добре и колко съм важен", но кажи ми, как да си купя рокля за 100 лв, като в магазини с такива цени изобщо не влизам? Всеки се простира според чергата си. Не е показност, а просто начин на живот и въпрос на възможност. Peace

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Сложна работа. Все си мисля, че повече от половината си заплата преко сили не бих дала за рокля... иначе става на гол тумбак чифте пищови.

Е, че с такива доходи, шо да не дадеш?! Ако взема 5 хилки на месец...

# 33
  • Мнения: 2 022
Сложна работа. Все си мисля, че повече от половината си заплата преко сили не бих дала за рокля... иначе става на гол тумбак чифте пищови.

Е, че с такива доходи, шо да не дадеш?! Ако взема 5 хилки на месец...
O, говоря хипотетично Simple Smile Заплатата ми е мнооооого много по-ниска все още Simple Smile Ама и до бала има време де Wink

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е, че с такива доходи, шо да не дадеш?! Ако взема 5 хилки на месец...
С 5 хилки на месец ще дадеш 3 за рокля? Стига бе!  Shocked

Според мен пък е само и еднинствено показност, независимо от размера на доходите.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Е, че с такива доходи, шо да не дадеш?! Ако взема 5 хилки на месец...
С 5 хилки на месец ще дадеш 3 за рокля? Стига бе!  Shocked

Според мен пък е само и еднинствено показност, независимо от размера на доходите.

Ами да- ще си дам половината заплата. Що, иначе не е ли същата работа- работя за 300 лв, а роклята по- малко от 100-120 няма да е  Naughty Помислете преди да напишете нещо, де!

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 15:03 от Тарталета

# 36
  • Мнения: 13 746
един ги дава за рокля, друг за кола, трети за телевизор, четвърти за екскурзия. друг си ги къта, нека всеки прави това което му помага да бъде щастлив.

Мдааа, имам познати, които дадоха над 1000 лева за бала, но нямаха!!! пари за уроци или подготвителен курс. И сега обясняват как в университета се влизало само с връзки!

...но кажи ми, как да си купя рокля за 100 лв, като в магазини с такива цени изобщо не влизам?

Вярвам ти, че не влизаш, иначе щеше да знаеш, че няма такива магазини и такива рокли Mr. Green Дано винаги си така добре финансово, и дано все повече ставаме така Peace

Между другото, подобни балове май само у нас има!

# 37
  • Мнения: 459
Който има ще купува, който няма ще се чуди.

# 38
  • Мнения: 803

Между другото, подобни балове май само у нас има!

Има и в Щатите, там даже са няколко. И в Чехия имат, но не са май месец, а са януари-февруари и са малко като Виенски балове. С много официални рокли, затворени обувки.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 828
Защо пък не, не виждам нищо кой знае какво  Crossing Arms
Аз познавам такова семейство, живеят в Бояна, имат си градинар, готвачка, чистачка ...
Детето е 4-ти клас, обличат го само с маркови дрехи от чужбина.
Нищо лошо.
Приемам нормално, че има и по-богати хора от мен и не им държа сметка как си харчат парите.
Не бих желала и на мен да ми държат такава  Crossing Arms


п.п. моля поправи заглавието, тази роЛкя боде очите

# 40
  • Мнения: 7 474
Има богати хора, които дават и повече пари за доста по-дребни работи  Wink   Имали-дали.
Виж да ги нямаш и да вземеш заем или са ти последните пари вече е съвсем друго нещо  Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 2 958
Чудно ми е каква ли е тая рокля за 3 100? newsm78

Предполагам нещо като роклите на Вергиния Здравкова. Мисля ,че  там цените варират от 2500 до 6500 лв.

http://www.virginia-atelier.com/bg/index.htm

# 42
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хайде сега да си представим, че имате доход от 20 000 месечно (пожелавам ви го..а и на себе си, все пак Mr. Green).
Каква рокля ще купите за бала на щерката?

Такава от 150 лв ли?
А?

Аз бих дала и 5 500 без да ме интересува дали някой ще се възмути.

# 43
  • Мнения: 1 045
Чудно ми е каква ли е тая рокля за 3 100? newsm78

Предполагам нещо като роклите на Вергиния Здравкова. Мисля ,че  там цените варират от 2500 до 6500 лв.



Цените минават доста над 6500 лв  Peace

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е, че с такива доходи, шо да не дадеш?! Ако взема 5 хилки на месец...
С 5 хилки на месец ще дадеш 3 за рокля? Стига бе!  Shocked

Според мен пък е само и еднинствено показност, независимо от размера на доходите.

Ами да- ще си дам половината заплата. Що, иначе не е ли същата работа- раотя за 300 лв, а роклята по- малко от 100-120 няма да е  Naughty Помислете преди да напишете нещо, де!
На поне мен ми звучи абсудрно. Повече от 1/20 от заплатата си за дреха не давам.

Общи условия

Активация на акаунт