Други с алергия към цъфтящите в момента?

  • 1 812
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
След като имам алергии към антбиотици, упойки /в това число аналгин/, домашен прах, орехи, патладжани, непоносимост към лактозата в млякото... Днес ми казаха, че съм алергична към нещо, което цъфти в момента.  #Cussing out и това е причината да ми тече носът, сълзят очите, да дишам като Дарт Вейдър и прочие...

Как се предпазвате от поленовите алергии? Освен, че вече вземам Ксизал и Нео-Ринактив.

# 1
  • Мнения: 9 077
Знаеш ли, на моя колежка й откриха алергия към полени, а от скоро и от аналгетици - тя е като тебе, с това кихане и затруднено дишане...поръчва си лекарство от Франция, което струва 130 лв Rolling Eyes Помага й, за късмет...прави серия от два приема, по схема, тоест, поръчва лекарството два пъти и го приема по схема, като уж това ще я предпази в близките 2-3 години.

# 2
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ох, ужас Sick
Освен да ти съчувствам не знам какво да те посъветвам Tired, аз уж не съм алергична към нищо... поне до момента, де.
Обаче... ти ме замисли сега с това изказване за цъфтящите, защото вчера сутринта ни в клин, ни в ръкав се събудих със запушен нос Shocked и няма от какво да е, не съм болна, не съм бременна - отдадох го на травмата в окото, която си причиних по невнимание; аз дотогава и идея си нямах, че секретите от слъзните канали отивали в носа Rolling Eyes. Вчера изкарах цял ден с капки за нос, а днес вече нищо ми няма. Много странно Thinking.

# 3
  • Мнения: 4 447
Имам такава хрема от години. Обаче съм ужасно немарлива към собственото си здраве и не съм се тествала все още. Тестовете се правят, когато няма дразнител, а аз тогава съвсем забравям, нали съм по-добре.
Лекарства излизат непрекъснато все по-нови и по-добри, та нали това се води  заболяване на века.
Аз от миналата година пих Клариназе, ползвам спрей Алергодил. Гледам да не излизам много сред природата, а най-добре ми е на тъмно в къщи, но ...как да стане.
Моя съвет - не прави като мен, а вземи мерки навреме.
След поставени рекорди от брой киханици в минута и съмнението, че някога ще спреш, идват зачервените и сърбящи очи, главоболие, отпадналост. Половин човек. Не рядко алергените се увеличават. Аз вече си докарах и тази беля - към прах за пране, домашен прах ...
Успех! Hug
Тази есен, поредното обещание, ще взема мерки. Ще се тествам и ще се лекувам!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
tanita_ko, вземи мерки, защото алергиите се множат с годините.
Чувствам се точно като болна. Даже питах лекаря защо ми е толкова лошо, като е само алергия.

CTramell, ако ти е минало само за 2 дни - не е алергия - слава Богу.  Peace

Stef.:. И на мен ми казаха Нео-Ринактива да го вземам 2 месеца, за да ме предпази за по-дълго време. Преди години така ползвах Беконазе.

# 5
  • Мнения: 176
Големият ми син страда от алергии към много неща, включително и цъфтящи.Честно казано целогодишно сме на Кетотифен и др. подобни, но "файда" никаква.

# 6
  • Мнения: 1 113
Освен противоалергичните, които са ти предписали може да ползваш мехлема на д-р Тайс - "Алергол". Използва се за мазане на ноздрите и предпазва до 6 часа от проникване на полени в носа. За очи имаше едни противоалергични капки (мисля, че "Кусикром" се казваха, стават и за нос), но се консултирай първо с алерголог за тях.

# 7
Против сенната хрема и алергичния ринит ни изписаха Назалезе прах- билков продукт. Впръска се в носа става на гел и прави защитен филтър срещу алергените.

# 8
  • Мнения: 2 700
И аз и дъщеря ми имаме алергия към полени. Моята се изразяваше в кихане по един час сутрин и един час вечер около 22,00 (бях като часовник). Нищо не съм правила (пикът ми беше доста назад в годините). Алергията ми поотмина до степен, че в момента през тези месеци лигавицата на носа ми е само някак подута и при сън ми се запушва носа.
При дъщеря ми алергията се изразява в кашлица, която ако не се третира продължава до юни. След консултация с хомеопат (не знам какво е отношението ти към хомеопатията), вече втора година й давам един монопрепарат (но за алергична кашлица), който действа безотказно при нея. В този ред на мисли ти препоръчвам да потърсиш мнение на хомеопат.
Не съм изследвала конкретно към какви полени сме алергични, защото в едно предаване по ТВ чух, че алергия може да се прояви при цъфтеж на растения до 2000 км растояние #Crazy, т.е. практически спасение няма, освен ако не смениш географската ширина.

# 9
  • Мнения: 9 077
Stef.:. И на мен ми казаха Нео-Ринактива да го вземам 2 месеца, за да ме предпази за по-дълго време.

Ами тя започна с този Нео Р., обаче при нея ефекта беше нулев. А и то е главно за астматици, за облекчаване, не за лекуване...
Сега от това лекарство френското е доволна и симптоми няма.
Ако искаш, консултирай се с лекар и можеш да го тестваш, ако не ти се виждат много 130 лв Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 1 062
И аз съм като болна с тези полени.

Аериус пия. Преди Зиртек.

Помагат ми и двете.

Общи условия

Активация на акаунт