Някой да е регистрирал брак в БГ, сключен в друга държава?

  • 10 008
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 049

И тъй като сте оЩе младоженци, 4естито   bouquet

Мисииии Hug,даже сега юни ще сключваме църковен брак в Бг...(за да има и там парти де Joy hahaha)
И ние тази година ще се бракуваме в бг църква във Варна , че моят мъж не ще да живее в грях.
Сети се след 8 години брак , че не му опрощават греховете.  hahaha Joy

# 46
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Здравейте,всички!Varna,може ли да ми кажеш,как стоят нещата с Беларус?Трябва ли апостил и колко струва в София?И може ли да се изпратят по поща или куриер от провинция.Дай,моля,някакви координати.

# 47
  • Мнения: 1 436
Слави, и аз съм от Варна
Откъде се взима апостил?

Апостил се взима от страната, в която е сключен брака. В САЩ апостилът се слага от Secretary of State на щата, в който сте се женили. Пусни в гугъл apostille in еди-къде-си и ще ти излезе къде точно трябва да пратиш документа за да го апостилират.

# 48
Здравейте,всички!Varna,може ли да ми кажеш,как стоят нещата с Беларус?Трябва ли апостил и колко струва в София?И може ли да се изпратят по поща или куриер от провинция.Дай,моля,някакви координати.

Здравейте, момичета! Днес е петък и е вечната суетня - всички ще пътуват и много им е важно да стане точно днес. Сега причетох въпроса за Беларус - тя е държава от бившите съветски републики. И в двете посоки документа е с мокър печат. Какво друго?

# 49
  • Мнения: 1 817
и мен ме интересува този въпрос  Wink

# 50
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Извинявам се много че пак питам,но така и не получих отговора на въпроса ми.В белоруско консулство ми казаха,че трябва не мокър печат,а апостил, и после превод от български на руски.Разгледах сайта на външно министерство,но така и не видях,колко струва апостил.Varna,моля, кажи колко струва или някой,който го е правил. Praynig

# 51
  • Мнения: 2 051
Извинявам се много че пак питам,но така и не получих отговора на въпроса ми.В белоруско консулство ми казаха,че трябва не мокър печат,а апостил, и после превод от български на руски.Разгледах сайта на външно министерство,но така и не видях,колко струва апостил.Varna,моля, кажи колко струва или някой,който го е правил. Praynig

Ориентир в сайта на Външно:
От Консулски услуги отиваш на Заверки и легализации най-долу и кликваш на Такси за легализация на документи и заверка на преводи.
Излиза ти една таблица с цени. Търсиш цените на заверки за Държави, с които България няма договор за правна помощ (Апостилът е за тези държави).
Излизат ти три подграфи. Твоят случай е Документи, издадени от български учреждения    Имаш такса за заверка на превода от 4.00 (6.00 бърза услуга) и такса за заверка на документа (това е въпросния Апостил) от 5.00 (7.50 бърза услуга), значи общо   9.00 или 13.50 лева за двете заверки, които ти иска Белоруско п-во. Преводът естествено вече трябва да си го направила някъде.

Друг е въпросът защо Белорусия в случая не признава правната помощ Rolling Eyes
Ти не ги ли пита като се обажда? В Белоруско консулство в България ли пита?

# 52
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Благодаря ти много,Ведра Hug.Питах в Белоруско посолство в София.Те казаха също първо апостил,а след това превод.

# 53
  • Мнения: 1 559
А някой би ли макзал плюсовете и минусите при един регистриран брак в БГ. newsm78

# 54
  • Мнения: 7 605
Мег, ако имаШ българско гражданство, просто е zадължително, не е концерт по желание  Confused

# 55
  • Мнения: 2 051
Благодаря ти много,Ведра Hug.Питах в Белоруско посолство в София.Те казаха също първо апостил,а след това превод.

Не е точно така. По-скоро не за всички документи е първо апостил, а после превод.

Ако твоят документ е свидетелство за брак (така си мисля, нали за браковете си говорим) последователносттта е:
1. Набавяш свидетелството от общината с печат за чужбина (в общините знаят за какво става дума, но трябва да им се каже, че е именно за чужбина).
2. Правиш превод в някоя агенция.
3. Носиш преведения документ в Консулския отдел на Външно и там едновременно ти слагат апостила и ти правят заверката на превода.

Ако не става дума за свидетелство за брак ми пиши, защото някои други документи се заверяват в друга последователност и не на едно място.

# 56
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Благодаря,ти пак,Ведра!Интересува ме също и акт за раждане на сина ми,каква е процедурата?Той е български гражданин.

# 57
  • Мнения: 2 051
Интересува ме също и акт за раждане на сина ми,каква е процедурата?Той е български гражданин.

По същия начин като акта за брак. Почти всички общински документи минават по тази процедура - свидетелства за брак и раждане, свидетелства за идентичност на имена (ако си сменяла име след брака), удостоверения за сем. положение, за родствени връзки, за наследници и пр.

# 58
  • Мнения: 1 559
Варна,къде се регистрирва брака в Варна(аз съм от там).И значи ми трябва само апостил на брачното свидетелство от тук ,така ли?След това да го легализирам и...,трябва ли още нещо? newsm78

# 59
  • Мнения: 7 605
Варна,къде се регистрирва брака в Варна(аз съм от там).

Обреди до ритуалната zала на ул. Крали Марко, ако не греШа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт