Къдрава коса и балсам

  • 8 361
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Ахаааа, знаех си че има някаква тънкост, защото аз досега слагах пяната на мокра коса и стои точно като на "жички" и мен не ме кефи това, затова само с балсам я мачках, но пък не държи много на втория, третия ден става просто рошава... С пяната по-дълго ли ти държи?
Макар, че все пак зависи и как я къпеш, в смисъл колко често, защото аз самата коса я мия на 5-6 дни, но като ходя на фитнес естествено взимам душ и вечер душ и тя някак си се разпилява понякога.

С пяната определено държи по-дълго време, но внимавай с количеството пяна, защото може да позамърси изкусвено косата. Ако се е развалила формата може да разрешеш косата / малко по-трудничко е от пяната / и да я намачкаш с малко вода - оправя разхвърчаните къдрици. Ако има нужда добавям и пяна.
Много бях доволна от един течен фиксатор на Seri / продават такива продукти във фризжорските салони /, но скоро не съм ходила да се подстригвам и не съм успяла да си взема. Той освен за оформяне ми вършеше работа за втвърдяване на косата, че моята е доста мека и заради това се обезформя.

# 16
  • Мнения: 106
Да се разреше?  Shocked О няма такова нещо при мен, само когато я мия и то с много балсам, иначе си е скубане, а не ресане и предпочитам да не и го причинявам.
Аз имам много буйна, гъста и къдрава коса и до ден днешен който ме види случайно след баня какво правя се хваща за главата. Значи не е само до продукта, аз лично съм опитала какво ли не, спрях се на Пантен, но този за нормална коса, не вярвам на нищо за Къдрави коси, рекламни трикове, моите къдрици никой не може ги покори, другият балсам който харесвам повече дори е този -

http://images.ciao.com/ies/images/products/normal/922/Timotei_Hi … _Kiwi__727922.gif
по-нежен е някак си и не я прави никак твърда като повечето балсами, а за лак за коса не може и дума да става. От пяната пък ставам на облак ..  Embarassed
Но, най-важното което правя е че след всяко измиване започвам да я оформям с пръсти къдрица по къдрица, че застанат ли си те както си искат по-добре да си стоя в къщи до следващо измиване.  Wink Не използвам балсами без отмиване, според мен са като другите с малко повече вода в тях.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 230
Пяната ми прави косата много твърда, като накъдрени жици, не се харесвам така. Искам да е жизнена и приятна на пипане. Момичета много благодаря, ще пробвам Пантен и Сънсилк. А този гел за къдрици Curls up кога се нанася и как?

# 18
  • Мнения: 106
А този гел за къдрици Curls up кога се нанася и как?
Имам подобен но на Нивеа, така си и стои, пак става много твърда косата, личи си че си се омазала... не знам може с другия да не е така, но пак за да го нанесеш се налага да оформяш къдрица по къдрица, ако имаш това време и търпение, аз го правя всяка сутрин и съм свикнала до немай къде вече, къде ще ида, но си го прави с балсам, хем е по-ефтино хем по нежно за косата, аз от гела слагам когато ще правя нещо по завъртяно и специално и после задължително я мия.

Общи условия

Активация на акаунт